Autor Zpráva
xROAL
Profil
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či má niekto skúsenosť s hostingom od www.NIC.SK.

Nakoľko nie som ten, ktorý web financuje, pri výbere hostingu som nemal zrovna najhlavnejšie slovo, nakoľko majiteľovi išlo o cenu, no už teraz ľutujem že som ho neprehovoril. Technická podpora nic.sk stojí za [neslušné slovo].

Nevedeli by ste mi poradiť, ako u nich zriadiť subdoménu, nakoľko tvrdia, že tých môžem mať neobmedzene? V roote mám len jednu www/ zložku, skúšal som to riešiť virtuálne cez .htaccess ale to mi vôbec nijako nefungovalo. Napísal som im ohľadom tohto už dva maily, nedostalo sa mi žiadnej odpovede.

Vopred ďakujem, ak niekto bude vedieť.
Davex
Profil
S tímto webhostingem nemám žádné zkušenosti, takže jen obecné rady.

1) Někde stačí vytvořit podadresář v adresáři www/ a automaticky je přístupný jako subdoména se stejným jménem.
2) Někde se subdoména musí vytvořit v administraci webhostingu.
3) Někde se musí použít speciální soubor .htaccess, který zajišťuje rozhazování subdomén do určených adresářů.
4) Někde subdoménu nastavuje podpora webhostingu.
5) Vždy musí být pro subdoménu v DNS správně nastaven záznam typu A (pro převod jména na IP adresu webserveru) nebo záznam CNAME (alias pro jiné doménové jméno).

skúšal som to riešiť virtuálne cez .htaccess ale to mi vôbec nijako nefungovalo
Vypsal prohlížeč nebo webserver nějakou chybu? O jakou doménu a subdoménu konkrétně jde?
xROAL
Profil
Davex:
1.) V zložke www/ sú už priamo súbory samotného webu doména.tld, k zložkám v nemu sa dá pristupovať klasicky: doména.tdl/zložka, avšak zložka.doména.tld mi vyhodí len defaultnu hlášku o zaregistrovanej doméne a registrátorovi.
2.) V administrácii žiadna takáto možnosť nie je.
3.) S .htaccess som to skúšal, ale skutočne som vôbec nepochodil, neviem či som niekde robil chybu ja, akákoľvek subdoména mi stále vracala len už spomínanú defaultnu hlášku.
4.) Podpora webhostingu bohužiaľ vôbec nemieni reagovať na moje dotazy.
5.) V nastaveniach DNS je záznam typu A na *.doména.tld, toto je predpokladám wildcard, takže by to malo vyhovovať čomukoľvek ak sa nepletiem (?).

Len pre info pripájam ako vyzeral môj .htaccess (možno je chyba predsa len tu, s mod_rewrite nerobím dlho a nepoznám ho až tak dobre):
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^sub\.doména\.tld
RewriteRule ^(.*)$ sub/$1 [L]
Davex
Profil
Jako poslední možnost by se dalo vyzkoušet vytvoření podadresáře na stejné úrovni jako je adresář www. Tedy podobně jako 1), ale o úroveň výš.

ad 5) Ano, to je správně a vyhovuje jakákoliv subdoména.

0