Autor Zpráva
Michal Macák
Profil
Pokud hledáte kvalitní a bezproblémový hosting, na které poběží například opensource Magento nebo Typo3, zkuste specializovaný webhosting. Servery jsou odladěné a ladění lety prověřené. Hosting patří do kategorie dražší, ale za cenu získáte stabilitu a rychlost webových prezentací a eshopů, profesionální přístup od podpory a v případě potřeby kompletní správu virtuálního prostoru včetně správy logů. Kdo máte zájem o jakékoliv informace mrkněte na www.emline.cz nebo mi napište na email.
jenikkozak
Profil
Máte ceny několikanásobně vyšší než konkurence. (Když zkusím najít odpovídající parametry.) Co jste mi schopen nabídnout za to, že budu ochoten si připlatit? Zajímá mě to konkrétně. V čem spočívá vyladění Vašich služeb?
PecanCZ
Profil
Hodím kamenem a najdu minimálně 5 mnohem lepší hostingů a to jak v případě ceny tak v případě nabízených služeb.
Joker
Profil
Michal Macák:
V té prezentaci mi nějak uniká, na co je ten „specializovaný webhosting“ vlastně specializovaný. Je to tedy webhosting zaměřený na… co?

Hosting patří do kategorie dražší, ale za cenu získáte stabilitu a rychlost webových prezentací
A získáme něco hmatatelnějšího, než tvrzení provozovatele (ještě jsem neviděl hosting, který by tvrdil, že je pomalý a nestabilní)?
Na webu je garantovaná dostupnost 99,8%, což je dost podprůměrná hodnota, zhruba to odpovídá dostupnosti webzdarma.cz. Hlavně když například Wedos nabízí za řádově nižší cenu garantovanou dostupnost 99,99%.
quinux
Profil
Joker:
V té prezentaci mi nějak uniká, na co je ten ‚specializovaný webhosting‘ vlastně specializovaný. Je to tedy webhosting zaměřený na… co?
Magento má celkem slušný požadavky na výkon (teda kdysi mělo a myslím že se na to nic k lepšímu nezměnilo) a na "běžném" hostingu je neprovozovatelné. Myslím, že i oslavovaný Wedos, by ho ze sdíleného hostingu pral na VPS.

Na webu je garantovaná dostupnost 99,8%, což je dost podprůměrná hodnota, zhruba to odpovídá dostupnosti webzdarma.cz. Hlavně když například Wedos nabízí za řádově nižší cenu garantovanou dostupnost 99,99%.
Jednak bych se toho nebál a jednak je to stejně jedno. V ČR je "garance dostupnosti" pouze prázdný marketingový pojem.

Michal Macák:
"měsíční provozem" je předpokládám myšlen traffic, 10GB je docela hodně málo, budiž, ale co se stane pak? což mne přivádí k tomu, že na webu zcela chybí obchodní podmínky. O tom, že jsou ceny nepochopitelně uváděny pouze bez DPH a že hosting nejde vytvořit "online" ani nemluvit.
wedos
Hosting WEDOS
Profil
Jen pro informaci k tomu, co tady zaznělo o WEDOS:

Magento u nás funguje na sdíleném hostingu bez problémů. Vzhledem k nárokům, které má však doporučujeme Memory_limit 256 MB, který máme na webhostingu NoLimit Extra za 100 měsíčně. http://hosting.wedos.com/cs/webhosting/extra.html

My to naopak nenutíme na VPS, protože náš webhosting za 25 korun měsíčně překoná většinu VPS na trhu za stovky korun.

Garance dostupnosti není u nás žádný marketingový pojem. Všechny služby mají dlouhodobě minimálně tuto dostupnost a naprostá většina služeb má dlouhé měsíce 100%. A to jak webhosting, tak VPS.

Datové přenosy neomezujeme. Máme weby, které mají přenosy v TB měsíčně a fungují na webhostingu.

K dispozici jsme NONSTOP na e-mailu, telefonu a reálně i chatu.
Michal Macák
Profil
jenikkozak:
Pokud rozumíte IT technologiím, tak si to v podstatě můžete zajistit sám, ale bude Vás to stát minimálně čas.

Pokud jste člověk, který nerozumí IT technologii, tak budete rád když Vám někdo pomůže. Nemusíte pátrat na co jsou trafiky a one click instalace. Nemusíte hledat, žádné kontakty na webu, nemusíte nikam psát maily, nemusíte chatovat. Prostě a jednoduše zavoláte na jedno telefonní číslo, které máte v mobilu a řeknete co potřebujete. Přenesete starost někam dál a můžete se věnovat svojí práci. Spolupráci s našimi klienty stavíme na osobních vztazích. Cena za hosting je vyšší, ale pro toho kdo chce mít klid a řešení v otázce serveru, mailů, domén atp. a nemá vlastní IT oddělení ve společnosti je v přijatelná.

Co se týká ladění, tak se většinou jedná o specifické nastavení využívání zdrojů serveru a také zprovoznění nestandardních modulů, které jsou zapotřebí k chodu daných aplikací.


PecanCZ:
Hodím kamenem a najdu minimálně 5 mnohem lepší hostingů a to jak v případě ceny tak v případě nabízených služeb.
Házejte kamenem, ale opatrně. Služby nejsou v prezentaci možná dostatečně popsané, na správné charakteristice ještě pracuji, ale myslím si, že s osobním přístupem k jednotlivým klientům jednooký mezi slepými králem.


Joker:
Žádný hosting o sobě netvrdí, že je nespolehlivý a nestabilní. Praxe však dokazuje, že je mezi poskytovateli rozdíl. Ať chcete nebo ne, tak cena hostingu koreluje s poskytovanými službami. Výstupem většinou bývají různá omezení. Což ale neplatí pro všechny uživatele levných hostingů. Pořád záleží na potřebách Vaší webové prezentace/aplikace/eshopu.

Tak tedy podle kybl softu máme dostupnost 99,988%


quinux:
"měsíční provozem" je předpokládám myšlen traffic, 10GB je docela hodně málo, budiž, ale co se stane pak? což mne přivádí k tomu, že na webu zcela chybí obchodní podmínky. O tom, že jsou ceny nepochopitelně uváděny pouze bez DPH a že hosting nejde vytvořit "online" ani nemluvit.

Vaše obavy jsou naprosto zbytečné, nadužívání limitů je povoleno a řekl bych že zbytečně řešíte něco co se nestalo a pokud by se to stalo, tak to zjistíte tak, že Vám přijde osobní mail, kde bude celá situace popsaná. Samozřejmě obdržíte i navržené řešení.


wedos:
Magento u nás funguje na sdíleném hostingu bez problémů. Vzhledem k nárokům, které má však doporučujeme Memory_limit 256 MB, který máme na webhostingu NoLimit Extra za 100 měsíčně. http://hosting.wedos.com/cs/webhosting/extra.html
>máme pár přeběhlíků, kteří už nechtěli řešit technické záležitosti

 Garance dostupnosti není u nás žádný marketingový pojem. Všechny služby mají dlouhodobě minimálně tuto dostupnost a naprostá většina služeb má dlouhé měsíce 100%. A to jak webhosting, tak VPS.
>Pokud počítám technologické přestávky na upgrade HW, tak se na 100% nikdy nedostaneme

Datové přenosy neomezujeme. Máme weby, které mají přenosy v TB měsíčně a fungují na webhostingu.
> Podle mě je zrovna přenos důkazem veliké návštěvnosti = akceschopnosti, takže pokud to zrovna není nějaký podporovaný neziskový projekt, tak mi přijde nefér vůči ostatním klientům aby platili stejně vysoké poplatky jako ten kdo má například 100 x vyšší přenos/měsíc

K dispozici jsme NONSTOP na e-mailu, telefonu a reálně i chatu.
a kolik klientů znáte osobně?

Myslím si že služby wedosu jsou výborné a levné, univerzální hosting pro každého.

Naše služby nejsou pro každého.
Joker
Profil
Michal Macák:
To nerozporuji, předmětem mé otázky bylo jednak že jste specializovaný webhosting, ale nepochopil jsem, na co se vlastně specializujete, jednak zda za ty peníze co si lidi připlatí nabízíte nějaké konkrétní záruky. (Myšleno tak, že hosting tvrdící jakou má super dostupnost seženu za pár desetikorun měsíčně, takže jaký je důvod pro to platit několikanásobně vyšší částku?)
aDAm
Profil
Joker:
tak na web mají uvedeno několika milionove investice do technologií, zlepšování odezvy atd. takže určitě to bude vyladěno. A pokud je v ceně i zahrnuta osobní návštěva klienta třeba z druhého konce republiky, kdy jej vezmou na kafe/oběd kde dostanou veškeré info o jejich webu tak proč né že (pokud pod osobním kontaktem neni jen pouhý tel. hovor) ;)
quinux
Profil
Michal Macák:
Vaše obavy jsou naprosto zbytečné, nadužívání limitů je povoleno a řekl bych že zbytečně řešíte něco co se nestalo a pokud by se to stalo, tak to zjistíte tak, že Vám přijde osobní mail, kde bude celá situace popsaná. Samozřejmě obdržíte i navržené řešení.
Vážený, mé obavy jsou zcela na místě. Když taková situace nastane, co přesně bude předcházet tomu e-mailu, který mi pošlete? Nahlédnutí do mé databáze objednávek a podle úspěšnosti, také stanovení ceny za překročení limitu? Opravdu si myslíte, že jsem tak naivní, že když to nastane, tak jen odkážu na tuto diskuzi, abych se dozvěděl, že nadužívání limitů je povoleno, psal nějaký "stážista" pod vaším účtem, který pochybil a už u vás nedělá?

Ale co, vy taky zbytečně neřešte něco co se nestalo a pokud se stane, tak to zjistíte tak, že s vámi ČOI zahájí správní řízení. :)
Michal Macák
Profil
Joker:
specializovaný webhosting
především na Typo3 a Magento

konkrétní záruky
80GBps konektivitou do NIX a SIX
pravidelné denní zálohování všech dat
podpora 24/7

Otázka záruky koreluje s úrovní kvality, u nás převládá kvalita.

jaký je důvod pro to platit několikanásobně vyšší částku?)
hosting s parametry VPS (např.: Memory_limit až 512 MB) , ale i za nadstandardní přístup - netlačíme klienty do škatulek. Flexibilně se přizpůsobíme jejich potřebám. Vyladíme jejich pronajatý prostor na serveru.


aDAm:
investice jsou reálné, Vy sám jistě víte kde se pohybují ceny síťových zařízení. A ano chodím s klienty na kávu a osobně jich znám tak 50%. Ano s některými se znám jen po telefonu, nebo jsme se viděli jen jednou a teď už si jen voláme. Nic méně ta síla je v tom, že mě znají, mají moje jméno uložené v telefonu a když potřebují něco ohledně hostingu či domén tak mi zavolají a společně to vyřešíme. Je to triviální, prosté, jednoduché.


quinux:
Už na mě posíláte ČOI. Paráda ;) Zjevně jste nepochopil, že se nic takového stát nemůže, protože nadužívání limitů je povoleno. Věřte / nevěřte.

Čistě hypoteticky:
A.) zakázat nadužívání limitů a v určité chvíli klientovi zablokovat komunikaci a postavit si ho proti sobě a na základě smlouvy či objednávky řešit vzniklou situaci, nebo B.) nechat klienta používat prostředky v momentě dosažení limitu dále, následně to zjistit a navrhnout mu změnu tarifu nebo s ním probrat potřebná či nepotřebná data?

Ať si každý vybere, já ctím B.
quinux
Profil
Michal Macák:
Už na mě posíláte ČOI. Paráda ;) Zjevně jste nepochopil, že se nic takového stát nemůže, protože nadužívání limitů je povoleno. Věřte / nevěřte.
Nikoho na vás neposílám, je vás upozorňuji, že neexistencí VOP imho porušujete zákon. nadužívání limitů není povoleno, nikde na webu jsem takovou informaci nenašel (naopak máte tam jasně daný limit) a co napíšete tady je celkem irelevantní.
jenikkozak
Profil
Michal Macák:
Já bych si jako zákazník vybral variantu C:
„Za tuto cenu máte garantované tyto, tyto a tyto prostředky, v případě potřeby můžete využít tyhle, tyhle a tyhle sdílené prostředky, které však nejsou rezervované.“ „Neomezeně“ omezené parametry jsou jen boudou na zákazníky, kteří si pak nemohou porovnat nabídky jednotlivých poskytovatelů hostingu.

Šlo mi o to, že jsem se podíval na referenci konkurenční webhostingové společnosti. Název úmyslně neuvádím, tohle ctím jako vlákno s Vaší nabídkou. Web s Magentem nebyl tak svižný, jak bych od webu v dnešní době se svým připojením očekával. Poté jsem se podíval na Vaši referenci (podstatně dražší), ta však nebyla rychlejší natolik, abych si rozdílu všiml. (Memory_limit nabízejí čtvrtinový, zdá se, že velikost paměti tedy není klíčový parametr.) Zajímám se jako potenciální zákazník, nejsem z konkurenční společnosti, abych Vás chytal do pastí.

Osobní přístup beru. Přímo pro mě to není to není důvod proč k Vám přijít, figuruje to spíš jako silný argument proč zůstat, přestože se na trhu objeví výhodnější nabídka. Ale asi taková cílová skupina existuje.

Nemusíte pátrat na co jsou trafiky a one click instalace.
Chápu správně, že v ceně webhostingu je i instalace redakčního systému? (Jestli používáte výraz „traffic“, nebo „měsíční provoz“ vyjde asi nastejno.)

wedos:
My to naopak nenutíme na VPS, protože náš webhosting za 25 korun měsíčně překoná většinu VPS na trhu za stovky korun.
Na to jsem se chtěl zeptat už dávno. Vaše VPS je horší než Váš webhosting?
openmage
Profil
Mohu jen potvrdit kvalitu EMLINE hostingu pro Magento eshopy, sám jsem jich na něm provozoval mnoho a dodnes tam některé jsou. Zázemí mají u VSHostingu, což je kvalita - servery vyhrazené, málo zákazníků na serveru, vysoký výkon a dostupnost. Pokud neřešíte nadstandardní věci jako APC/Varnish a další lahůdky, tak je to fajn rychlý hosting, kde má eshop velmi dobrou odezvu. Z českých sdílených webhostingů se tomu moc nerovná, snad jen SAVANA.

0