Autor Zpráva
zetrozet
Profil
Kdysi měl GIGASERVER webprostor na Casablance v Praze. Proto jsem jako náhradu za Banán hledal poskytovatele s mimopražskou serverovnou, abych rozložil riziko výpadků techniky. Po nedávných problémech v Brně jsem zjistil, že GIGASERVER přemístil mé domény a on se nyní strašně diví, že se mi nerentuje platit dvěma poskytovatelům v jedné serverovně.

1. Lze si nějak ověřovat, kde má poskytovatel fyzicky umístěn moje weby
2. Jsou veřejně dostupné informace, kteří poskytovatelé využívají které serverovny.
Joker
Profil
zetrozet:
Lze si nějak ověřovat, kde má poskytovatel fyzicky umístěn moje weby
Asi se zeptat.
Nenapadá mě způsob, jak přes síť ověřit fyzické umístění serveru.

Možná nejjednodušší je to nechat rovnou na hostingu a pořídit si takový, který má data zálohovaná na dvou místech.
zetrozet
Profil
Před lety mi jeden Čech zaměstnaný u blzservices.com poslal jakýsi výsledek vyhledávání, který dokazoval, že mé tehdejší domény jsou právě na Casablance a nemyslím si, že by se z Ameriky vyptával telefonem. Včerejší dotaz na mail, který byl před měsícem ještě funkční, se mi vrátil jako neexistující.

Mě ale nejde o zálohu dat (tu mám svoji), mě jde o dostupnost se strany uživatelů = když se nemůžu dostat na "zetrozet.biz" podívám se na totéž na "zetrozet.com". Informace a soubory z komerční části může uživatel potřebovat ve tři ráno stejně, jako ve tři odpoledne a posuzovat naléhavost uživatelovy potřeby mi nepřísluší.
Samozřejmě, například pro "houby.zetrozet.biz" je duplicitní dostupnost zbytečná.
DJ Miky
Profil
Přes whois se dá zjistit vlastník AS, typicky poskytovatel housingu – pokud má jedno datacentrum (zjistíš na jeho webu), máš vyhráno. Pokud má více datacenter, jde lokace někdy zjistit přes traceroute, někteří poskytovatelé mají uzly pojmenované podle lokace/města:

$ traceroute zetrozet.com
(…)
 7  brno-cejl-c2-vl560.masterinter.net (81.31.41.142)  39.577 ms  34.765 ms  35.207 ms
(…)

Případně, kdyby tak pojmenované nebyly, můžeš porovnat výpisy traceroute na oba weby – z toho asi poznáš, zda jsou hostované ve stejném datacentru nebo ne.

0