Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím,

už dlhší čas rozmýšľam nad kúpou plateného slovenského hostingu (s plateným hostovaním nemám žiadne skúsenosti). Hľadám 1-2 GB priestoru, PHP, MySQL, .htaccess či prístupové logy považujem pri platenej službe za samozrejmosť, rovnako aj ochotný a promptný support. Z hľadiska pomeru poskytované služby/cena mi najlepšie vyšli 3 hostingy:

exohosting.sk - ten by som asi favorizoval najviac
elbiahosting.sk
premiumhosting.sk

Ostatné hostingy som vylúčil, nepozdávali sa mi cena, podpora či dátové služby. Chcel by som sa však opýtať, či máte nejaké skúsenosti z niektorým z uvedených hostingov (najviac by ma zaujímal práve exohosting.sk), na základe ktorých by ste mi ho mohli odporučiť prípadne neodporučiť.

Ďakujem veľmi pekne za všetky odpovede.
shaggy
Profil
Ja osobne mám pár rokov elbiahosting a maximálna spokojnosť - podpora reaguje vždy promptne a za ten čas som nemal žiadne problémy (s nefunkčnosťou webov, výpadkami a pod.).
ggame
Profil
Zkus se podívat ještě na český wedos.
Slovenský jazyk sice namají ale za tu cenu a parametry by to mohlo stát.
PIPNI s.r.o
Profil
Hezký den,
pokud hledáte profesionální hosting, můžu vám doporučit náš START tarif, který je úplně zdarma. Během 3 měsíců máme téměř 99.99% dostupnost. Zákaznická podpora je realizována přes ticket systém, chat systém, fórum a telefon. Rádi pomůžeme i s instalací aplikací a jakékoliv programové úpravy. Nerozlišujeme managed a ne-managed.

Tarif START má celkem 10 GB diskového prostoru (s možností navýšení), 1 TB traffic, neomezeně subdomén, mailů, FTP účtů apod. Servery jsou umístěny v datacentru společnosti VSHosting s bezkonkurečními datovými linkami. Hostujeme více než 57 domén a máme už s hostováním nějaké zkušenosti.
lionel messi
Profil
ggame, PIPNI s.r.o:

Ďakujem za ponuky, ale momentálne sa zaujímam výhradne o skúsenosti so slovenskými hostingmi (názory na vysokú kvalitu wedosu nečítam po prvý raz, možno niekedy inokedy).


PIPNI s.r.o:

Možno som už paranoidný, ale nejedná sa o nejaký spam?
Moderátor Chamurappi: Je to transparentní využití možnosti.
martin1312
Profil
z mojích skúseností odporúčam elbiahosting alebo websupport.
kaktuss
Profil
Z osobných skúsenosti môžem odporúčať jednoznačne websupport.
Hlavne z dôvodu, že zatiaľ sa mi nestalo, že by mi niečo u nich ovplyvnilo fungovanie www stránky z dôvodu, že "lebo sa webhosting tak rozhodol". A tiež zatiaľ som na weboch u nich nezaznamenal žiadne výpadky na rozdiel od iných hostingových providerov, ktorých radšej menovať nebudem.
shaggy
Profil
A ja skôr neodporúčam websupport. Práve preto, že to robia ľudia typu "skúsime niečo na kolene".
Mal som u nich pár rokov web a vždy keď boli výpadky, tak za to mohol niekto iný (ddos útok, poskytovateľ konektivity atď.). A nie som jediný, kto by ten problém mal: http://www.zive.sk/websupport---nikdy-viac/poradna/cq-442688-sc-20/default.aspx?consultanswers=1
Aj na odpovedi v tej téme je vidieť, že to síce robia ľudia, ktorých to zaujíma, ale stále sú to len takí nadšenci, ktorí si rok skúšajú niečo nové a klienti môžu dovtedy dúfať, že to nepadne.
kaktuss
Profil
shaggy:
Aj tak môže vyzerať konkurenčný boj od nejakých zúfalcov. S websupportom nemám nič, len využívam ich služby a zatiaľ som žiadny problém za tých pár rokov nezaregistroval. Tým, ale nechcem povedať, že sa nejaký ten problém nemôže vyskytnúť, ale anonymné diskusie a akože vyplakávanie sa nepovažujem za dôveryhodné.
shaggy
Profil
kaktuss:
A túto diskusiu tým pádom tiež nepovažuješ za dôveryhodnú a lionel messi by sa nemal riadiť našimi radami, hej? :-)
Nemyslím si, že za odkázanou témou stojí konkurencia. Nie je to prvá taká sťažnosť na websupport, ktorú som videl odkedy som od nich odišiel (cca pred 3 a pol rokom). Na základe tej diskusie, aj reakcii z WS si každý urobí svoj názor.
martin1312
Profil
Ja som zatiaľ žiaden problém s WS nemal, ale napriek tomu mám radšej elbiu. Nechodí mi milión emailov o tom aký sú naj, aký mali meating a podobne. Jedine občas príde info o tom, že aktualizovali verziu PHP a podobne, proste "info k veci". Prirovnal by som to k Applu, ide to ako má a ani o tom neviem.
kaktuss
Profil
shaggy:
Tu sa tuším zatiaľ nikto okrem teba nevyplakával a myslel som hlavne diskusiu, na ktorú si dal link, ktorá začína ako začína a podľa toho sa da usudzovať všetko...
shaggy
Profil
kaktuss:
Tu sa tuším zatiaľ nikto okrem teba nevyplakával
Podľa tohto môžem napísať, že si ty zamestanec websupportu. Mám tu trochu väčšiu históriu než ty, nie som žiadnym spôsobom spojený s ani jedným hostingom, preto ma láskavo neurážaj (a tie poznámky o vyplakávaní si nechaj pre kamarátov).
lionel messi sa pýtal na reálne skúsenosti, ktoré ja mám. Skúsil som množstvo hostingov, na ktoré by som radšej zabudol (websupport, hostdodomu - ktorý prevádzkoval rovnaký človek, ako stojí za Premiumhosting). Na základe tejto diskusie som napr. vyskúšal armin.sk, na ktorý sa nemôžem sťažovať, len tam prevádzkujem jednu malú stránku a neviem to objektívne zhodnotiť. Nie som človek, ktorý by sa chcel/vedel starať o svoj vlastný server (či už virtuálny, alebo reálny), preto mi vyhovuje, ak to za mňa robí niekto, kto sa do toho vyzná. A u elbie som zatiaľ nemal dôvod sťažovať sa.

0