Autor Zpráva
ricky366
Profil
Mám wordpress u Wedosu na sdíleném hostingu (používám pluginy W3 Total cache, pluginy na optimalizaci databáze i obrázků) za 100 Kč/měsíc, můj web načte tak do 2-3 sekund (hlavní strana má podle pingdom tools asi 50 kb, mám jen český traffic), není to špatné, nedávno jsem objevil zahraniční firmu WP Engine, která se specializuje výhradně na hosting pro wordpress, nabízí kromě jiných i data centrum v Londýně a když jsem se díval na reference, tak weby hostované v USA mi načtou tak do sekundy, některé za 1,5 sekundy. Také nabízejí použití technologie CDN, což také urychluje načítání. Většina lidí doporučuje vybrat takový hosting, který je "geograficky blízko" potenciálním návštěvníkům webu, takže v mém případě by to měla být ČR. Co si myslíte o tom, když by někdo měl český web na hostingu v Londýně a měl výhradně český traffic?Přijde mi, že služba od WP Engine je hodně rychlá a specializovaná čistě na wordpress, a navíc není třeba využívat pluginy typu W3 Total Cache atd.
Davex
Profil
ricky366:
můj web načte tak do 2-3 sekund
Je divné, že by to mohlo být až tak pomalé. Známému se tam samotný kód stránky na neoptimalizovaném Wordpressu načte do 1 sekundy a celý obsah do 3 sekund (když nepočítám externí obrázky a videa tak je to necelých 2,3 MB). Hostingem to být nemusí.

když jsem se díval na reference, tak weby hostované v USA mi načtou tak do sekundy, některé za 1,5 sekundy
Domníváš se, že mají mezi referencemi i ty pomalejší weby?

Co si myslíte o tom, když by někdo měl český web na hostingu v Londýně a měl výhradně český traffic?
Není to nic neobvyklého. Hodně českých webů je umístěno na zahraničních webhostinzích.

Přijde mi, že služba od WP Engine je hodně rychlá a specializovaná čistě na wordpress
Když uvážím, že je to služba minimálně pětkrát dražší, tak je opravdu možné, že bude rychlejší. Můžeš to vyzkoušet a sem pak dát vědět, jak to dopadlo. Když nebudeš během 60 dnů spokojen, tak ti vrátí co jsi zaplatil.
ninja
Profil
Mít hosting v zahraničí, když většinu provozu máte z ČR, není dobré rozhodnutí. Nejdříve zkuste odhalit, co Vám Wordpress brzdí. Může to klidně být jeden z pluginů.
aDAm
Profil
Hosting v zahraničí pro český provoz není problém, ale je potřeba aby ze zahraničí byla opravdu dobrá konektivita. Mnohdy se dá dosáhnout i lepších výsledků než u tuzemských společností.

0