Autor Zpráva
orson
Profil
Zakaznik pozaduje freehosting, tak hledam neco pouzitelneho (pipni uz nejakou dobu je pro freehosting zcela nepouzitelne)

Nutne pozadavky
- zdarma
- bez reklam
- s emailem
- spolehlive, bez delsich vypadku (samozrejme za tu cenu necekam 100%) - ale zaroven to je jeden z nejdulezitejsich pozadavku

Doplnujici pozadavky (nemusi mit, ale potesi)
- php

Zatim jsem si vytipoval nasledujici, ale rad bych slysel nazory/zkusenosti uzivatelu
- fbi.cz/kgb.cz
- obchodonline.cz
- hostingzdarma.cz (tady to docela vychvalili: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=6&topic=14 959, ale zase ve foru na jejich webu se porad pise o vypadcich a o tom, jak to jde s nima z kopce, tak nevim)

A pokud pouzivate nejaky jiny freehosting a jste s nim spokojeni, tak sem s nim!

Predem diky
Martin Kuželka
Profil
fbi.cz/kgb.cz - neposkytují freehosting,
obchodonline.cz - vůbec neznám, takže nevím. Traffic 1GB je hodně málo, ale na nějaký malý web to stačit může.

Pokud by pro mě byla dostupnost nejdůležitějším parametrem, tak bych na freehosting nešel.

Co třeba hosting.blueboard.cz za 35Kč/měsíc...
orson
Profil
Jak jsem rekl. Zakaznik chtel freehosting, tak mi prosim nenutte hostingy za XX Kc/mesic. Ja vim, ze je to pakatel, ale ja to za nej platit nehodlam :)

fbi/kgb - aha uz jsem si toho taky vsimnul.

Jinak trafic 1GB/mesic bohate postacuje.
bitbit
Profil
zkus www.forpsi.com. Ja ho teda nepouzivam. Jen co vim tak nema moc vypadku. Ale neni to zas tak davno, kdyz tam admini udelali na free botu. Instalovali nove php a free neupozornily na vypadek a hlavne na zmenu nastaveni php. Projevilo se to zvlast u globalnich promnenejch (na free je zakazali). A pokud vim tak ten vypadek nebyl nahlasenej ani na placenym, ale to jsem se jen doslech.
Cody
Profil
bitbit Nebyl hlášený a stále nefunguje přespis spouborů, musíš ho nejdřiv smazat, Admini na to neregaují, ale to je trochu OT, omlouvám se...
orson
Profil
A hlavne pokud vim, tak forpsi freehosting nema v sobe zadny email :( a platit XX kc mesicne za email se zakaznikovi chtit urcite nebude.
samlep
Profil
Já nemám z HZ(hostingzadrma.cz)žádné problémy.
PetrK
Profil
Ja vim, ze je to pakatel, ale ja to za nej platit nehodlam :)

NJ, to určitě né :). Ale já bych to udělal asi tak, že bych se snažil zákazníkovi vysvětlit že zkrátka a dobře bez reklam, s e-mailem a hlavně spolehlivost nejde ve spojení s tím zadarmo moc dohromady, když chci něco zadarmo tak od toho nemůžu moc očekávat. A kdyby to nechtěl pochopit, no tak samozřejmě bych jeho přání vyhověl ale vrazil bych mu to v podstatě kamkoliv co by splňovalo požadavek bez reklam a s e-mailem, s nějakou spolehlivostí bych si vůbec nelámal hlavu. Náš zákazník náš pán, kdo chce kam pomozme mu tam.... :-))
Za nějakých 35Kč si totiž dneska nekoupím ani svačinu, takže pokud mě můj web nestojí ani za těchto pár drobných měsíčně, pak mě zřejmě na spolehlivosti logicky nezáleží. Tedy upřímně, takového zákazníka ti vůbec nezávidím.
orson
Profil
No on to je zaroven zakaznik a znamej.. asi nejhorsi kombinace, co? :)

A jedna se o nejaky projekt, u ktereho vubec neni jasna navratnost, takze se setri. Me je jasne, ze lepsi spolehlivost by byla, kdyby se za to trochu platilo. Ale taky na druhou stranu jsem presvedceny, ze existuji freehostingy, ktere jsou takovym projektum site na miru. Napriklad pipni.cz na svych zacatcich bylo pomerne spolehlive, kdyz prihlednete k tomu, co vse nabizelo.

V okamziku, kdy se projekt rozjede, tak se jen prestoupi na placeny hosting a je vymalovano :)

Tu spolehlivost jsem myslel hlavne ve smyslu "lepsi nez na freehostingu pipni" :) necekam, ze to pojede nonstop, ale na druhou stranu bych nerad, aby to nefungovalo 3x z deseti pokusu za mesic, kdyz se na ten web kouknu :)
PetrK
Profil
No on to je zaroven zakaznik a znamej.. asi nejhorsi kombinace, co? :)

Ano, to je super kombinace. Taky se tomu občas nevyhnu :)

Jinak s tím freehostingem bohužel neporadím, přestal jsem se už o to dávno zajímat. Kdysi jsem vyzkoušel Seznam a některé další, no to už je hodně dávno a dneska jsou podmínky jiné. Jediný se kterým jsem byl na 100% spokojený a neměl jsem s ním jediný problém byl freehosting Volny.cz ale ten jsem vlastně tenkrát dostal automaticky k připojení když jsem jel přes ně přes modem, normálně jej asi nenabízí. Dneska zase mám pro změnu zdarma nějaké místo na serveru od Telecomu v rámci využívání jejich ADSL. Doma mám kabelovku a mám pocit že snad taky je od nich nějaké´místo pro www stránky zdarma, ani to nesleduju protože to nepotřebuju. Ale jenom mě tak napadlo, jaké ten tvůj zákazník/kamarád používá připojení k internetu? Spousta poskytovatelů připojení poskytuje právě v rámci využívání těchto jejich služeb nějaké místo na webu a to je vždycky spolehlivé, e-mail je tam taky. Pouze chybí PHP a podobné vymoženosti.
orson
Profil
jak uz jsem psal vyse, ma domenu 2. radu, takze neco podobneho moc nepripada v uvahu, protoze webhosting od poskytovatelu pripojeni je (myslim) pouze pro domeny tretiho radu.
Ale i tak, me slo hlavne o zkusenosti lidi, kteri ten dany free hosting vyuzivaji
PetrK
Profil
jak uz jsem psal vyse, ma domenu 2. radu, takze neco podobneho moc nepripada v uvahu

Máš pravdu, to jsem si neuvědomil :)
mat
Profil
orson

pokud si někdo koupí doménu, měl by mít pár peněz i na hosting - jsou věci, kde se prostě šetření nevyplácí, i kdybys měl platit tisícovku ročně za hosting, je to jak nic... to zvládne i student, pokud nebude líný a navštíví sem tam nějakou brigádu
orson
Profil
Jeziskotemankote!
Nerozebirejte prosim freehosting x placeny hosting (me to je uplne jasne, ale zakaznika nepresvedcim, uz jsem to zkousel). Ja chci jen slyset nazory uzivatelu freehostingu na ten jejich konkretni freehosting. Chci si proste vybrat jeden z tech lepsich freehostingu.
Cody
Profil
Jinak forpsi.cz e-mail nabízí ---
blast3r
Profil
skus www.freeserver.sk , skusenosti nemam, ale zevraj je dobry.
YoSarin
Profil
u freeserver vidím následující problém - pokud je doména už zaregistrovaná a zaplacená, tak si tam neškrtnete a jinak provozují jen některé nadnárodní domény a doménu sk (viz: http://www.freeserver.sk/index.php?article=21 ).
Jinak, pokud jde jen o rozjezd nějakého projektu a šetří se kde se dá, tak mi není jasné proč platit cca 400,- za doménu (byť ročně) a do hostingu nedat ani korunu...
Proč ne doménu 3. řádu? (pak bych doporučil asi profitux)
YoSarin
orson
Profil
no jednak subdomena .com stoji jen neco mezi 200 - 300,- a jednak je dobre zacit co nejdrive budovat zpetne odkazy a vylepsovat svoji pozici ve vyhledavacich.

Ale jak rikam, nechme diskuse ohlede freehostingu versus placeny hosting, a radeji piste jake ma kdo zkusenosti s konkretnimi freehostingy
YoSarin
Profil
pak jediné co znám je www.freeserver.sk (zkušenosti mám celkem dobré - dělal jsem jedny hostující stránky a dostupné to bylo | je snad pořád) jenže tam stojí .com doména 450,- kč a musí býd registrovaná přes jejich registrátora...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0