Autor Zpráva
SirDoxik
Profil
Dobry den, s kamaradama si chceme delat webhosting ale mam par otazek. 1) jak ovladat server prez webove rozhrani. 2) jaky upload je optimalni. 3) nejlepsi program na linuxu pro hostovani server. Dekuji Dominik Vít
Krakatoa
Profil
1) Pokud netrváš na webovém rozhraní tak putty a pokud potřebuješ gui tak vzdálená plocha.
2) Pokud myslíš přesun souborů tak winscp.
3) Pokud myslíš virtuálku tak vmware a virtualbox, pokud myslíš webserver, tak klasicky co potřebuješ, nejspíš tedy apache, php, mysql, adminer, phpmyadmin a nastavení odpovídající tvým požadavkům.
SirDoxik
Profil
Dobrý den, abych se do toho nezamotal :D 1) Chtěl bych vědět v jakých jazycích mám naprogramovat GUI. 2) Myslím rychlost uploadu
aDAm
Profil
ehm není lepší si o tom něco nastudovat? Očividně nevíte co vše to obnáší, provozovat webhosting není až taková sranda jak se může mnohým zdát.

1. Pokud to má mít nějaké GUI tak dle libosti na trhu je toho poměrně dost od opensource jako je ISPConfig3 až po placené jako je Interworx či CPanel atd.
2. Tady už zřejmě nevíte o čem je řeč. Optimální je vše zabezpečovat takže třeba SFTP protokol.
3. Tady taky zřejmě nevíte která bije. Linux nehostuje žáden program jaký třeba znáte z oken typu xampp, wamp apod. Jednoduše podle potřeby se instaluje konkrétní služba, třeba apache a k tomu php. Pokud se zvolí nějaký ovládací panel tak ten to většinou má již v sobě.
_es
Profil
SirDoxik:
Možno bude vhodnejší skôr článok Jak stránky dostat na server.
SirDoxik
Profil
_es:
tohle si zrovna nemyslim.... ja si chci delat vlastni hosting a ne na nejaky publikovat svuj web ...
Fisir
Profil
Reaguji na SirDoxika:
Nevidím v tom žádný problém. Chceš provozovat webhosting, takže máš jistě připravený slušný kapitál, a myslím, že nebude problém část peněz zainvestovat do lidí, kteří tomu rozumí.
final
Profil
SirDoxik:
chcieť je pekná vlastnosť.. ale evidentne o tom nemáš ani páru
aDAm
Profil
SirDoxik:
hele doporučení zkušenějšího. Pokud nemáš v kapse pořádný balíček bankovek a nebo nejsi ultra admin tak se na to rovnou vykašli. Provozovat hostingovku opravdu není jěn o tom koupit si server a někde ho plácnout a čekat že se budou sypat chcetáky, hlavně ne v současném konkurenčním prostředí. Pokud se na tom chceš učit tak si pronajmi nějaké VPSko a tam zkoušej co to je, jak se řeší zabezpečení, instalace, směrování atd....
SirDoxik
Profil
Moc děkuju za rady a určitě zejtra nepoběžim koupit server :) všechno má svůj čas a nikdo učenej z nebe nespadl jak říká přísloví. Asi koupim to VPS a du zkouset :)

0