Autor Zpráva
sitole
Profil
Dobrý den, včera jsem si u hostingu WEDOS zakoupil VSP server an kterém je OS - Ubuntu 12.04
A když jsem se chtěl připojit na FTP nenašel jsem login heslo nic.. Napsal jsem na podporu a tam jsem zjístil že FTP Server si musím nainstalovat.
Kde tedy seženu návod v CZ nejlépe videonávod ve kterém je nastavení instalace skrze program Putty?
Nevím jestli má někdo čas ale můžete sem napsat i vlastní návod.. Děkuji!
Kajman
Profil
A jste si jistý, že tam FTP server potřebujete? Pokud si tam chcete nahrávat stránky, třeba bude stačit použít bezpečnější SFTP např. programem winscp, kde lze použít stejné přihlašovací údaje, jako do putty.
sitole
Profil
Dobře, podívám se jestli to bude to co potřebuji :)


Mohu se zeptat? Někde jsem tam rychle přečetl že je možnost i obrazové administrace v tomto programu.. Kde? Jestli jsem teda nepřečetl něco jiné :D
Jan Tvrdík
Profil
sitole:
obrazové administrace v tomto programu
Netuším, co myslíš pod obrazovou administrací, ale winscp řeší akorát přenos souborů.

Ubuntu 12.04
Nesouvisí to dotazem, ale vzhledem k tomu, že máš tu VPS od včerejška, tak je nějaký důvod, proč jsi nenainstaloval aktuální LTS verzi Ubuntu, tj, 14.04?
sitole
Profil
Protože jsem neměl možnost instalovat..
A tím grafickým jsem myslel jako monitor přímo tam ale bylo to jen super nastylované menu v programu :D
grimword
Profil
Jan Tvrdík:
„obrazové administrace v tomto programu“
Netuším, co myslíš pod obrazovou administrací, ale winscp řeší akorát přenos souborů.


Obrazová administrace nejspíš je myšlena tak, že by se připojil k serveru a pak by na něm pracoval jako na svém počítači. Viděl by plochu, jednotlivé ikonky a ovládal by prostředí i myší. Něco jako vzdálená správa PC. :)
sitole
Profil
Ano, existuje nějaký program? Krom těchc o se používají ve školách.. Takové ty hrooooozně složité? :)
Davex
Profil
sitole:
Pro vzdálený přístup k desktopu se dá použít třeba TightVNC, Xrdp nebo X2Go. Na serverech ale většinou nebývá grafické rozhraní, takže se to tam všechno musí doinstalovat a nakonfigurovat.
juriad
Profil
sitole:
Ono i kdybys měl to grafické prostředí, tak není moc užitečné. Většina konfigurace se provádí úpravou konfiguračních souborů nebo spuštěním příkazu. Takže bys stejně na „vzdálené ploše“ spustil terminál a pracoval v něm.

Nevyhovuje-li ti instalace balíků pomocí apt-get, zkus aptitude (bez parametrů funguje interaktivně). Jsi-li zvyklý na nějakého správce souborů, zkus mc (midnight commander).

Možná ti bude stačit jen přívětivější klient - http://mobaxterm.mobatek.net/ (vypadá pěkně, ale nemám s ním zkušenosti).

0