Autor Zpráva
Michal Sebek
Profil
Mám adresu (http://192.168.0.231:5930/). Chci si udělat nějakou doménu (zdarma - např. tk, eu.pn atd.), aby to bralo data z tý první adresy, ale přitom by to byla ta druhá adresa. Jak to udělat?
serverteam.sk
Profil
ahoj nejdřív by mě zajímalo kde si kurna nasel tak divnou adresu nebo to más na localhostu ?
a za druhé chces vse zobrazovat na jedné adrese a texty budes mit jinde nebo to ches nejak jinak ?


zalezi totiz na tom co chces zobrazovat z té první pokud jen css je to jednoduché pokud něco jiného je to trochu hácek
lionel messi
Profil
Michal Sebek:
Jak to udělat?
V DNS záznamoch domény. Napr. pomocou tohto návodu (neberte to prosím ako spam na konkrétny hosting, ale nič lepšie som nenašiel).
Michal Sebek
Profil
serverteam.sk:
1: Mám to na mobilu, proto tak blbá adresa (sice to je trochu blbý, ale mám to na zkoužku).
2: chci aby byla jedna adresa ale data to brala z mýho mobilu
Marschmallow
Profil
Michal Sebek:
Tohle je ale interní IP adresa. S tou do světa nemůžeš ;-) Potřebuješ veřejnou a pevnou IP adresu. Jinak Ti to bude fungovat jenom doma (na Tvém mobilu).
_es
Profil
Michal Sebek:
chci aby byla jedna adresa ale data to brala z mýho mobilu
Ako že by tvoj mobil stále rozosielal dáta do celého sveta a pri slabom signále či vybití baterky by to nefungovalo? Verejnú IP adresu máš? Asi nie (http://192.168.0.231:5930/).
Michal Sebek
Profil
_es:
Teď jsem zjistil že asi ne


Marschmallow:
A existuje takový program pro android? (Aby to uměl)
Zechy
Profil
Michal Sebek:
Jakmile se IPv4 adresa ocitne v jednom z těchto tří rozsahů:
10.0.0.0 - 10.255.255.255
172.16.0.0 -172.31.255.255
192.168.0.0 - 192.168.255.255

Tak se jedná o neveřejnou IP, které se vyskutují pouze v lokálních sítí - kde si za domácím routerem či router modemem od poskytovatele. Ovšem i v takových případech existuje možnost jak to nastavit, a to tak, že pokud zařízení (již zmíněný router např.) má stálou IP adresu, dá se mu nastavit port forwarding, aby v případě požadavku na port :80 posílal požadavky na zařízení se serverem.

Jinak to funguje pouze dle IP adresy v rámci LAN.
Michal Sebek
Profil
Zechy:
Taky jsem to zjistil, že mi to odjinud než z domácí sítě nejde
Zechy
Profil
Michal Sebek:
Ale připsal jsem i možné řešení, pokud máš přístup k routeru, kde se to dá nastavit, aby si mohl do světa.
Michal Sebek
Profil
Zechy:
To bohužel nemám, heslo zná jen můj bratr a nikdo jiný
juriad
Profil
Michal Sebek:
Pak nemáš šanci; už poněkolikáté zmiňuješ svého bratra v ne úplně pozitivním kontextu.
Navíc, pokud ti server běží na jiném portu než 80, tak ho bude muset návštěvník vždy do adresy psát (pokud se to port-forwardingem nezmění).

Potřebuješ nutně, aby to byl tvůj počítač, který běží doma? Jsi si vědom, že je to mnohem dražší než zaplatit hosting (stačí když jen uvážíš cenu elektřiny)?
_es
Profil
juriad:
Potřebuješ nutně, aby to byl tvůj počítač, který běží doma?
Má to byť vraj mobil.
stačí když jen uvážíš cenu elektřiny
Mobil veľa „nežierie“, len by si musel dávať pozor, aby si ho mal kde včas nabiť a bol v dosahu mobilnej siete.
Michal Sebek
Profil
Tak, už jsem uhodl heslo, ale stejně tam nic nastavovat nebudu, protože by se mohl můj bratr zlobit.
Michal Sebek
Profil
A nešlo by nějak udělat, aby byla statická veřejná ip adresa přes 3g?
Marschmallow
Profil
Michal Sebek:
To záleží na poskytovateli internetu, ale u mobilních tarifů je většinou jedna IP pro více zařízení.

0