Autor Zpráva
Jurasek
Profil
Ahoj přátelé. Po čase se sem vracím a prosím o radu při výběru hostingu.

Mám relativně jednoduchou stránku (celá je 30MB), kterou jsem celou psal sám a přiznám se, že různým parametrům hostingů vůbec nerozumím (například netuším k čemu jsou databáze jako MySQL atd :-D).

Hostoval jsem ji poslední 4 roky na americkém hostingu, naprosto spolehlivé.........ale dali super cenu na první 4 roky, nicméně za další 4 roky chtějí šestinásobek, a když jsem to s nimi chtěl zkonzultovat zvolil taktiku nereagování (přitom podpora byla celé ty roky velmi dobrá).

A tak potřebují nový, levný ale spolehlivý hosting, a zvažuji ČR. Přestěhovat stránky musím do 25.2.

Jak jsem řekl - málo o tom vím, ale při zběžném hledání jsem narazil na Savana a Český hosting. Obojí zní dobře, ale je tam skoro 4násobný rozdíl v ceně.

Poradíte mi, máte někdo zkušenosti, je nutné si připlatit, aby bylo vše trvale v pohodě (nechci se muset stěhovat znovu), anebo v čem je rozdíl?

Jediné co chci je spolehlivý hosting, kam dám stránku, převedu mou .com doménu, a v domluvených intervalech budu platit domluvenou cenu a poplatek za doménu - a jinak bude vše fungovat samo :-D

Pokud by někoho zajímalo, co chci hostovat, moje stránka je tady:http://www.vanishingworldphotography.com

Díky a přeji všem hezký den
lionel messi
Profil
Jurasek:
Dobré ohlasy (aj čo sa týka pomeru ceny a kvality) sú predovšetkým na Wedos. Rozhodne sa viac oplatí staviť na trochu menší priestor so širším spektrom služieb než naopak. Je v poriadku, že MySQL nepotrebuješ. Si si však istý, že to bude platiť aj o rok či dva? Do hostingu bez podpory PHP a MySQL by som nešiel (to len na okraj, aby si sa pred kúpou programu MiniWeb od Wedosu zamyslel a zvážil NoLimit). Cenovo by ti ešte mohol sadnúť Forpsi. Osobnú skúsenosť mám len so slovenskými poskytovateľmi, bližšie azda poradia kolegovia.
Jurasek
Profil
Moc děkuji lionel messi - výborná rada se skvělým vysvětlením. Koukám na to, a zní to skvěle. Moc díky, moc jsi pomohl :-D
Keeehi
Profil
Jurasek:
Pokud chcete své stránky jen nahrát a už se o ně víc nestart, wedos je dobrá volba. Ono to prostě funguje. Na rozdíl od lionel messi jsem si celkem jistý, že PHP ani MySQL potřebovat nebudete. Když už Vám fungují takto 4 roky a v plánu je jen udržovat na světě ve stavu v kterém jsou. Proto bych se MiniWebu vůbec nebál. Nevím jestli jste to dohledal, ale jde o variantu zadarmo kterou dostanete k tomu že u nich budete mít doménu. Je to služba pro vás přímo ideální. Dokonce jejich limit na velikost je 100MB, takže kdybyste se náhodou někdy v budoucnu rozhodl přidat nějaký obsah a fotky, tak můžete ještě 2x tak víc než máte teď. A kdyby už náhodou nastala ta možnost, že byste se rozhodl zapojit i tochu PHP a MySQL (o čemž pochybuji) tak není problém si zaplatit i klasický hosting.
Str4wberry
Profil
Zásadní nevýhoda toho miniwebu spočívá v nutnosti nahrávat veškerý obsah přes webové rozhraní soubor po souboru a umístit soubory (obrázky apod.) do složky files, HTML stránky nejde uploadovat, ale musí se ručně vytvářet jedna po druhé a kopírovat do nich HTML kód.

Může tedy vadit nutná změna URL.
Jurasek
Profil
Díky Keeehi a Str4berry

Jasně, dohledal, ale ač máte víceméně pravdu, tak ten zdarma jsem moc nezvažoval. Stránky docela často doplňuji a rozšiřuji (a budu přidávat videa), a třeba odpovědní formulář mám v PHP,
a ten rozhodně potřebuji funkční, docela často mi píšou zajímaví lidi z celého světa..........
Taky potřebuji dobré statistiky, a občas radu podpory :-D

To "jen udržovat v tom stavu, v jakém jsou" je sice pravda, ale jen částečně - nemám třeba (asi hloupě) menus v PHP, a tak když chci změnit jednu položku v nabídkách, musím to manuálně přepsat třeba 50x (na všech stránkách) :-D Jednou mi jeden programátor v podstatě nabízel, že mi to předělá do PHP - ale pro teď to nechám tak, ta jednoduchost se mi líbí.

Ale celý ten hosting vypadá dobře, a cena je natolik zajímavá, že se mi neoplatí jít zadarmo bez slušné podpory. Zajímavé, že jak jsem hledal (googlil), tak jsem na něj nenarazil.

Moc díky za opravdu cenné příspěvky a názory - moc si jich vážím.
Keeehi
Profil
OK, tak to už jsou jiné informace. Já jsem u Wedosu jen přežíval (stránky které jsem tam měl jsem tam jen nahrál a už se o ně nestaral) takže jsem podporu nikdy nepotřeboval. Slyšel jsem však od pár lidí že nebyla až tak kvalitní jak by si oni představovali. Neznám vaše ani přesně jejich nároky na podporu ale pokud by vám na ní záleželo, tak bych se pokusil si na toto téma něco najít a udělat si o tom vlastní obrázek.

0