Autor Zpráva
Kubo2
Profil
Prajem príjemné popoludnie, kolegovia,

hľadám hosting pre jeden náš dlhodobý projekt. Minulý rok sme hostovali u WEDOSu, ale klasický hosting ani hosting No Limit nebol dostatočne prispôsobiteľný našim požiadavkám. Pokúsil som sa teda dať dohromady zoznam vecí -- kritérií, ktoré by mal spĺňať hosting v oblasti nášho záujmu a požiadaviek. Mal by to byť tradičný LAMP -- Linux-Apache-MySQL-PHP hosting, ktorý by spĺňal tieto nižšie uvedené kritériá (alebo sa im aspoň približoval) a pokiaľ možno by to mal byť hosting, nie VPS (v krajnej situácii sa však môžem uspokojiť aj s VPS). Poprosil by som vás teda, aby ste mi doporučili hosting, s ktorým máte dobrú skúsenosť, za rozumnú cenu podľa týchto kritérií.

* Apache ~ 2.2.22
 + mod_rewrite
 + povolený .htaccess (dnes už asi všade)
 + php_value/php_flag v .htaccess (alternatívne .user.ini pre PHP)
 + povolené štandardné Apache Moduly príp. možnosť pridať/povoliť nový po konzultácii s podporou
 + prístup k access.log-u servera
 + jednoduché vytváranie subdomén

* MySQL >= 5.5
 + viacero databáz
 + aspoň dvaja užívatelia -- 'admin' (plné práva) a 'web' (s obmedzenými právami na CRUD)
 + 450-500 MB až 1 GB max. veľkosť DB (+ možnosť požiadať o navýšenie limitu)
 + úložištia (MyISAM, InnoDB, Archive)

* PHP ~ 5.4.3
 + pokiaľ možno prázdne disable_functions, no keďže ide o webovú aplikáciu, tolerovateľné sú funkcie ako exec(), popen(), ktoré nepoužíva
 + pokiaľ možno povolená fsockopen() (nie je nevyhnutné)
 + allow_url_fopen = On + SSL/TLS
 + povolená mail(), nakonfigurované SMTP
 + požadované rozšírenia:
  + ext-mysql: aplikáciu v tomto čase prepisujem na iné databázové rozhranie, ale kód je pomerne starý a keďze hosting nám končí za pár dní, nestíham to dokončiť (ext-mysql by však malo byť v PHP 5.4 ešte stále defaultne zahrnuté)
  + ext-mysqli, ext-pdo-mysql
  + ext-json, ext-ftp

* Prostredie
 + prístup k serveru cez FTP
 + prístup a môžnosť ukladania o jednu/dve úrovne vyššie ako je document root tj. adresárová štruktúra napr.:

  -- /
    └-- log/
    └-- tmp/
    └-- var/
        └-- vendor/
        └-- app/
        └-- www/ ← document root

 + 250 max. 300 MB priestor na web
 + možnosť viacerých FTP účtov
 + možnosť viacerých e-mailových schránok (ideálne s vlastným webovým rozhraním)

Vďaka.
Kubo2
Profil
Rád by som dodatočne poprosil aj poskytovateľov hostingov, aby ste mi prípadne odprezentovali vaše ponuky, pretože čas sa mi dosť rýchlo míňa.

Týmmmto by som zároveň chcel doplniť tvrdenie „aby ste mi doporučili hosting, s ktorým máte dobrú skúsenosť“ v [#1] takto: „aby ste mi doporučili hosting, ideálne s ktorým máte dobrú skúsenosť, alebo ho prevádzkujete a vaša ponuka sa vtesná do kritérií“.

0