Autor Zpráva
Genesim
Profil
Zdravím všechny,
pět měsíců jsem tvořil web na freehostingu banan. Web byl věnovaný stavbě mého modelového kolejiště a různým železničním akcím, kterých jsem se zúčastnil, a skutečné železnici. Adresa mého webu byla: http://genesim.uvadi.cz/; Web jsem tvořil přes jejich software, který v hostingu byl. Zničehonic ve čtvrtek 30.7.2015 mi web přestal fungovat. Psal jsem na podporu, kde mi technik sdělil, že web byl smazán z důvodu nevhodného obsahu. To samozřejmě není pravda, jak píšu, stránky byly o železnici. Technik mi taky sdělil, že by se web mohl dát obnovit ze zálohy a dal mi mail na podporu, na který jsem napsal a odpověď mě doslova šokovala:

Dobrý den

jednalo se o vyhackovaný web, na kterém se opravdu nacházel závadný obsah. Bohužel, v rámci hostuju (freehostingu) obnovy ze záloh nejsou, to vám technik sdělil špatně. S takto smazaným obsahem nejde bohužel nic dělat.

S přáním pěkného dne
Jakub Drešl
specialista technické podpory
banan webhosting

To snad nemyslí vážně! Moje pětiměsíční práce na webu byla zničena někým, kdo zmáčkl tlačítko Delete. Předtím mě nikdo o nevhodném obsahu neinformoval a nežádal o nápravu. Prostě to vymazali bez předchozího upozornění. To mi přijde jako protiprávní jednání, ukradli a zničili mi moje data. Chci říct, že nejsem žádný webový specialista, ale modelář, který svoji práci chtěl prezentovat na webu, takže této problematice úplně nerozumím.
Poradil by mi někdo, jestli se s tím dá ještě něco dělat? Ideální by bylo, kdyby na serveru banan ještě data byla nesmazána, i když říkají, že to smazali, a dala by se přetáhnout někam jinam. Budu vděčný za každou radu a pomoc. Já sám jsem bezradný.
lionel messi
Profil
Genesim:
Bohužiaľ, tento ovocný hosting má mimoriadne zlú povesť a pofidérne praktiky sú im dôverne známe.

Moje pětiměsíční práce na webu byla zničena někým, kdo zmáčkl tlačítko Delete. Předtím mě nikdo o nevhodném obsahu neinformoval a nežádal o nápravu. Prostě to vymazali bez předchozího upozornění. To mi přijde jako protiprávní jednání, ukradli a zničili mi moje data.

Súhlasím.

Poradil by mi někdo, jestli se s tím dá ještě něco dělat? Ideální by bylo, kdyby na serveru banan ještě data byla nesmazána, i když říkají, že to smazali, a dala by se přetáhnout někam jinam.

Ťažko povedať, lepšie poradia skúsenejší kolegovia. Bohužiaľ, je vysoko pravdepodobné, že ich už neuvidíte.
Petr_D
Profil
Váš web se bohužel nestačil zapsat do cache vyhledávačů. Pravděpodobně není šance na obnovu:https://www.google.cz/search?client=opera&q=info%3Ahttp%3A%2F%2Fgenesim.uvadi.cz%2F&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8#q=site:genesim.uvadi.cz
Keeehi
Profil
www.host*ju.cz/pravidla-freehostingu

Poskytovatel si vyhrazuje právo hosting zdarma zrušit, v případě porušení obecných pravidel hostování smazat veškerá data a to nenávratně. Co je porušení obecných pravidel rozhoduje poskytovatel a toto rozhodnutí je neměnné.

Objednatel nese odpovědnost za obsah stránek.

Jinak řečeno, nemáš právo na nic, informovat tě nemuseli, za to, že jsi tam měl někde bezpečnostní problém a dostal se tam nevhodný obsah zodpovídáš ty.

Jediné, co by tě mohlo zachránit je to, že by ty body podmínek byly proti nějakému neomezenému právu, které ti vyplívá že zákona. To ti však může říct právník.
Genesim
Profil
Pánové, díky za reakce.

Petr_D:
Váš web se bohužel nestačil zapsat do cache vyhledávačů. Pravděpodobně není šance na obnovu:https://www.google.cz/search?client=opera&q=info%3Ahttp%3A%2F%2Fgenesim.uvadi.cz%2F&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8#q=site:genesim.uvadi.cz

Když do Googlu zadám genesim.uvadi.cz, nebo Modelový svět H0 Gene Simmonse (tak se jmenovaly moje stránky), objeví se několik nefunkčních odkazů. Nešlo by z těch odkazů vyškrábnout aspoň něco?
lionel messi
Profil
Genesim:
Nešlo by z těch odkazů vyškrábnout aspoň něco?
Zrejme len zdrojové kódy.

webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:SEYDAgzKr3IJ:genesim.uvadi.cz/+&cd=1&hl=sk&ct=clnk&gl=sk
Genesim
Profil
lionel messi:

Tohle je super! Jedná se mi hlavně o text na stránkách. Fotky mám uložené v počítači. Dalo by se něco podobného udělat z každé stránky mého bývalého webu?
mimochodec
Profil
Genesim:
Dalo by se něco podobného udělat z každé stránky mého bývalého webu?

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://genesim.uvadi.cz/plany-kolejiste atd.
Genesim
Profil
mimochodec:

Super, díky moc! Chlapi, jak to děláte? Přesně tohle bych potřeboval vyškrábnout z každé stránky.
Alphard
Profil
Obecně, vyhledat v google site:genesim.uvadi.cz, což by mělo najít všechny odkazy, které google zná. U každého je odkaz na Archiv.

A pro příště, zálohujte.
mimochodec
Profil
A kromě toho: šiřte tyto informace o nejlepším českém hostingu.
Genesim
Profil
Chlapi, díky, zkouším postupně stahovat vše, co si Google pamatuje.
Samozřejmě, že budu šířit tyto informace o našem nejlepším (myšleno ironicky) českém hostingu.
Petr_D
Profil
Nevím, jak komu, ale mě ty odkazy na jednotlivé stránky hází bez vyjímky 404.
Genesim
Profil
Nevím, jak komu, ale mě ty odkazy na jednotlivé stránky hází bez vyjímky 404.

Musíš nejdřív zadat do vyhledávače Google site:genesim.uvadi.cz. Pak musíš kliknout na zelenou šipku vedle adresy odkazu. Objeví se tlačítko Archiv a na to kliknout taky. Pak se objeví stránka v Google cache, většinou to je bez obrázků, ale text, o který mi šlo, tam je.
Petr_D
Profil
Genesim:
Pravda, díky...

0