Autor Zpráva
iiic
Profil
Ahoj

Byl jsem na dovolené a když se vrátím vidím, že jsem nezaplatil hosting a už je odstavený.

Dlouho jsem se ale nerozhlížel po nových alternativách a tohle mi připadá jako ideální příležitost. Jaký hosting by jste dneska doporučili? Potřebuji abych tam mohl nasměrovat více domén (kolem 20-ti) … ideálně úplně oddělit hosting od domén.

Bude pro mě nejlepší mít vlastní VPS, zkusit nějaký cloud, najít si multihosting, nebo více malých levných hostingů po jedné doméně?

Provozuji weby na php, ale zkoušel jsem že se dají bez problémů nasadit i na nginx a byl tam o něco lepší výkon. Takže jako server bych ho asi preferoval před Apachem. Ale cena by tu byla asi přednostní nadevším.

Najdu nějkde nějaké srovnání, nebo dobré doporučení ?
sitole
Profil
iiic:
Ahoj, já jako vždy prosazuji dle mého nejlepší hosting Wedos (Nevím, zda tu mohu přímo napsat jmeno, aby to nebyla reklama.)
Je tam myslím vše co potřebuješ, velice levné, služby free+, hosting není extra propojený s domenou)
Davex
Profil
iiic:
Bude pro mě nejlepší mít vlastní VPS, zkusit nějaký cloud, najít si multihosting, nebo více malých levných hostingů po jedné doméně?
Na to není jednoznačná odpověď. Záleží na tom, co je to za PHP skripty, jak moc velkou zátěž generují, jakou mají weby návštěvnost, kolik je potřeba místa a databází, jaké máš požadavky na spolehlivost a rozsah služeb atd.

zkoušel jsem že se dají bez problémů nasadit i na nginx a byl tam o něco lepší výkon
O nginx má smysl uvažovat jenom v případě, kdy ten vysoký výkon opravdu potřebuješ (tisíce požadavků za vteřinu) nebo se musí šetřit operační pamětí. Ve většině ostatních případů je vhodnější Apache, protože je univerzálnější a dá se snadno měnit konfigurace přes soubor .htaccess.

Ale cena by tu byla asi přednostní nadevším.
Pokud ti jde především o cenu, nechceš se o to starat a všechno má být pod jednou střechou, tak stačí pro weby na 20 doménách multihosting (ten, co doporučuje sitole, není multihosting) nebo managed VPS, které se ovládá stejně jako multihosting.
iiic
Profil
sitole:
wedos vypadá dobře, akorát mě při objednávce zaráží to 'neomezený počet aliasů +55 Kč / měsíc' to je dost významná položka při platbě hostingu s cenou 25 Kč / měsíc. Znamená to, že jinak je na jeden hosting jedna doména?


co se tak dívám, tak nejlépe stejně zatím vychází ten VPS… asi u OVH, zatím jsem s nimi byl vždycky spokojený
sitole
Profil
iiic:
Máš možnost dvou aliasů a potom si musíš připlatit.. :)
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
Mrkněte na VPS od www.vas-server.cz máme k serverům pohodlnou administraci, takže je správa pohodová jako u hostingu. Počet plnohodnotně aktivovaných domén je pak jen na Vás. Navíc dáváme každý měsíc až hodinu správy zdarma v ceně.

0