Autor Zpráva
larakyn
Profil
Ahoj,

budu dělat web, který se bude nahrávat na virtuální server. Ještě s tím nemám zkušenosti, tak se chci zeptat, jestli tomu musím nějak uzpůsobit kódování, jestli je to podobný jako nahrávání na normální webhosting (jako např. wedost, forpsi atd...) a jak je to pak s databázema...

Předem díky za odpověď :)
Sitole
Profil
larakyn:
Tak základem si musíš vše nainstalovat. To uděláš pomocí spousty a spousty návodů. Důležité také je instalovat FTP server tak, aby ses mohl připojit a nahrávat soubory. Já jsem nic takového jako FTP server neinstaloval a připojoval se skrze WinSCP, který vytvořit z textového (PuTTY) do grafické podoby adresářů. Jinak o vytvoření DB jsem požádal podporu u Wedosu a do pár minut to všechno jelo. Na tohle opravdu doporučuju Wedos, který to sice nemá v podpoře, ale vždy pomohou a hlavně rychle! :)
juriad
Profil
Sitole:
FTP raději už ne. Tunel přes SSH je bezpečnější a navíc se lze přihlašovat pomocí klíče namísto hesla.

larakyn:
Můžeš to přece na ten server nahrát, pár dnů si hrát (zatímco to bude běžet na dočasné subdoméně).
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
Kódování v dnení době všude UTF-8. Jiné bych neřešil.
Najrávání na VPS je principielně stejné jako u hostingu... ale doporučuji využít také SSH a WinSCP nebo něco lepšího.

Jinak u www.vas-server.cz máme ke každé aktivované doméně alternativní URL jen pro náhled ještě předtím, než upravíte DNS.

0