Autor Zpráva
akm
Profil
Dobrý den, zajímalo by mne jaký máte názor na hostování jazykových mutací. Konkrétně zvažuji tyto varianty:
- hostovat všechny jazykové mutace na jednom VPS v ČR
- hostovat každou jazykovou mutaci v jednotlivých státech dle jazykové mutace tj. Německou v Německu, Ukrajinskou na Ukrajině, Ruskou v Rusku, Slovenskou na Slovensku,...

Jaký na to máte názor ?
Davex
Profil
Vždy je lepší mít hosting co nejblíže cílovému publiku a rozdělit zátěž mezi víc poskytovatelů, ale náklady jsou vyšší. Na běžný web pro střední Evropu stačí mít hosting jen v Německu (s předpokladem, že publikum v Německu je větší než v Česku a na Slovensku).
akm
Profil
Davex:
OK děkuji. Takže je to o blízkosti nebo i o tom že je hosting v daném státě podle domény. Zajímá mne jestli jsou ve vyhledávání upřednostněny ty jež jsou v daném státě před těmi jež mohou být blíže ale jsou v jiném státě.
A jak je to s jazykovou mutací ve stejném jazyce pod různými doménami. Konkrétně mi jde o to že budu mít doménu neco.de a doménu neco.at takže v podstatě na obou prakticky stejný nebo obdobný text v němčině jak to bude z hlediska duplicit na vyhledávače?
Jak tento problém řešit ve státech kde je velká vzdálenost , lze nějakým způsobem použít více serverů. Konkrétně mi jde třeba o Ukrajinu kdy přes Ukrajinu je vzdálenost větší než přes několik jiných států. takže bych třeba uvažoval o jednom serveru na západní Ukrajině a jednom na východní, ale jak toto řešit z hlediska domén?
Keeehi
Profil
akm:
I když poloha serveru může mít při počítání poice určitý vliv, bude dost malý, prakticky téměř nulový. Když se bude stránka načítat rozumnou dobu, pak bude téměř jedno, jestli to bude z Německa, Španělska nebo Singapuru.

Konkrétně mi jde třeba o Ukrajinu kdy přes Ukrajinu je vzdálenost větší než přes několik jiných států
Světlo (a tedy i elektřina přibližně) urazí těch 1500km přes Ukrajinu za 5ms. To je prakticky nic.

jednom serveru na západní Ukrajině a jednom na východní, ale jak toto řešit z hlediska domén?
Jedna doména může mít přiřazeno více IP adres.
akm
Profil
Keeehi:
Ok děkuji. Takže pokud tomu dobře rozumím pokud použiji stávající VPS kde hostuji českou verzi akmtrans.cz i pro další jazykové mutace neměl by být z hlediska uživatele zásadní rozdíl a stejně tak z hlediska pozice ve vyhledávání?

0