Autor Zpráva
mikulas12
Profil
Ahoj, rozoduju se zda koupit na wedos.cz
1) Webhosting NoLimit Extra
nebo
2) VPS nakonfigurovaný takto: 1 GB RAM, 22 GB SSD a 1 jadro CPU (nevyhrazený, tj. 1:3)
je to rozdíl 2 Kč. Co by jste vybrali vy?

Znáte jiný a lepší český server?
Keeehi
Profil
No pro mě je už webhosting strašně omezující. O server se ale musíš starat. Jde tedy o to, zda to umíš a hodláš se tomu věnovat. Pokud ano, bral bych určitě server.
mikulas12
Profil
Keeehi:
Neumím, nikdy sem s tím nedělal. Mám akorát xampp. Ale tak snad nainstalovat PHP a MySQL by nebylo tak složité... nebo tam jsou i jiné věci kromě updatu?
A krom toho že je to omezující co by jsi po výkonové stránce zvolil?
A v čem je omezující?
Radek9
Profil
mikulas12:
Ale tak snad nainstalovat PHP a MySQL by nebylo tak složité
A Apache. A celé to nakonfigurovat. A pokud chceš HTTPS, tak si musíš sám řešit certifikáty. Atd. Pokud s tím nemáš zkušenosti, tak bych opravdu doporučil využít spíš předpřipravený webhosting, jinak si na tom vylámeš zuby.

A krom toho že je to omezující co by jsi po výkonové stránce zvolil?
Obecně je vždy lepší mít vlastní (ač virtuální) stroj, jak poznamenal Keeehi, protože nad ním máš absolutní kontrolu. U webhostingů se obečně využívá předpřipravená konfigurace a sdílené prostředky. Jelikož jsi nenapsal, o jaký projekt se jedná, je těžké jednoznačně zvolit vhodné řešení.
Keeehi
Profil
mikulas12:
nebo tam jsou i jiné věci kromě updatu?
Instalace, update, konfigurace to je jasné ale za mě je tam hlavně bezpečnost. Pokud tomu nerozumíš, tak je dost velká pravděpodobnost, že někde necháš bezpečnostní díru. Samozřejmě i u hostingu se může stát, že tam budou mít něco špatně ale je mnohem mnohem nižší.

A krom toho že je to omezující co by jsi po výkonové stránce zvolil?
Výkonově je na tom asi lepší VPS. 1GB RAM není úplně mnoho ale dá se udělat swap soubor na disku a jelikož je to SSD, tak by to celkem mohlo jít. Samozřejmě tam pak není omezení na počet paralelně běžících procesů na což jsem narazil když jsem u wedosu měl projekt který veškeré požadavky na obrázky hnal přes PHP script a za běhu je upravoval. Což chvíli trvalo a když obrázku na stránce bylo více, tak ten limit byl pozorovatelný.

A v čem je omezující?
Tak například neumožňují CI/CD bez výpadku. Nespustíš tam automaticky migrace. A mnoho dalšího.

0