Autor Zpráva
Pavlínka
Profil
zridila jsem si doma malinu, mam tam jen malinkate weby... problem byl pri portovani ... nakonec se mi vse povedlo, problem ale nastava kdyz v siti chci pripojit se k domene... z vnejsi site vse funguje jak ma ale na siti kde je i server se neda pres domenu dostat...

vetsinou vyuzivam vnitrni ip serveru (lokalni) a do dneska to fungovalo... nyni jsem ale na na server pripojila druhou domenu a tak bych se na server rada pripojovala pres domeny ne pres IP...

nevim ale kde hledat nebo co nastavit kdyz z vnejsi site vse funguje jak ma
Kajman
Profil
Můžete si zařídít překlad domén z vnitřní sítě na lokální adresy. Buď úpravou vnitřního DNS serveru nebo jen úpravou hosts v počítači, ze kterého tam chcete chodit.

Nebo si router nakonfigurujete, že když se jde zevnitř na přidělenou veřejnou adresu na chtěný port, že provoz přesměruje na tu malinu a nejde na gateway ven do internetu.
Pavlínka
Profil
tak jsem se v tom dnes asi 3 hodiny vrtala a HOSTS mi to neřeší neb když budu j nebo někdo na wifi tak je to k prdu... na mobilu ani nevím jak toto nastavit :/

kde se nastavuje vnitřní DNS ani nevím :D :/

a modem při přesměrovnávání IP z záhadného důvodu chce ay koncová IP byla nula... což teda nechápu proč...

0