Autor Zpráva
HejdaTom
Profil
Dobrý den,
provozuji několik webových kamer přes Raspberry (focení do JPG obrázku 65-110 kB) a rád bych přešel z dosavadního managed serveru, který už pro mně postrádá smysl - velký výkon již nevyužiji a zbytečně platím tisíce měsíčně. Zvažuji nad webhostingem, který výjde 10 až 15 krát levněji.
Co od hostingu očekávám?
- SSL Let's Encrypt
- zálohování (stačí týdenní)
- FTP prosto 50 až 100 GB (pokud nepůjde, možná i 40 GB by mohlo stačit)
- cron minimálně po 1 minutě
- v rámci webhostingu mít možnost 5 až 7 domén

Co jsem se tak díval na internetu tak mám nějaké kandidáty, ale u každého něco chybí. Tak třeba:
Wedos s neomezeným prostorem, avšak CRON je pouze po 5-ti minutách, což mně hodně štve.
Savana.cz taktéž nabízí neomezený, ale kazí to maximem 200 tisíc inodů z 2 inoidy seber složky, tak že hodně špatný
Možná Forpsi.com, ale ten nabízí jenom SSL pro jednu doménu, leč vypadá zatím nejlépe ze všech co jsem se díval.

VPS nechci, neumím to a platit někomu, aby mně tam nainstaloval věci, tak zůstanu u webhostingu. Na víc VPS taktéž něco stojí a výkon může být nižší než na klasickém hostingu (myšleno RAM či CPU).

Za každou radu budu rád. Webhostingů je hromada a vyznat se v nich je docela těžké. Doporučte, budu hrozně moc rád.
Keeehi
Profil
HejdaTom:
Wedos s neomezeným prostorem, avšak CRON je pouze po 5-ti minutách, což mně hodně štve.
Což se dá řešit déle běžícím scriptem.
for($i=0; $i<5;$++) {
    doSomething();
    sleep(60);
}
Co si myslím že je největší problém wedosu je jeho omezení na 5 souběžně běžících scriptů. Na to se dá narazit už i u nějakého eshopu s menší návštěvností. Ale pokud to máš spíš jen na ukládání a zobrazování fotek tak bys měl být v pohodě.

Omezení webhostingu na počet domén by ti možná pomohl vyřešit cloudflare. To co dokážou dělat s doménami je fakt neuvěřitelné a spoustu toho poskytuje zdarma.

Ještě pozor u těch neomezenych webhostingů na to, že někteří sice slibují neomezený prostor ale už se nechlubí tím, že mají limit na počet přenesených dat za měsíc a musíš sám aktivně hledat, aby jsi se k této informaci dostal.
blaaablaaa
Profil
HejdaTom:
Omezení na 200k inodů je u Savany u 20 GB managed VPS (bacha taky na omezení max současných procesů). Že by Savana měla neomezený prostor jsem nikde nenašel :-O
breeta
Profil
VPS je pro tohle to nejlepší, tvé argumenty že ne, jsou mylné.

U nás nejlepší VPS co jsem našel a používám je: www.vas-hosting.cz/vps-centrum
Tady ti nastaví vše podle potřeb RAM, CPU, SSD. K tomu ti nastaví server jak potřebuješ.

Pokud chceš něco levnějšího tak www.digitalocean.com/pricing nebo www.vultr.com/products/cloud-compute kde máš one click apps (předinstalovaný např. LAMP)
Servery mají v německu např.

0