Autor Zpráva
Daniel47
Profil
Jaké máte zkušenosti s free hostingem: zikum.cz?
A jaké má výhody a nevýhody?
A jaké máte zkušenosti s administraci freehostingu?

Odkaz na freehosting:
zikum.cz

Budu moc rád za každou odpověď!
Mlocik97
Profil
Daniel47:
všeobecne s free web hostingami takéhoto typu mám len horšie skúsenosti, není nad to mať plnú kontrolu nad všetkým, tým myslím ideálne si v digital ocean kúpiť VPS (IaaS), alebo ísť do kubernetes, alebo len PaaS služby ako GAE/GKE či Heroku, rovno si viem to prepojiť s Git serverom, mať ľubovolnú databázu a kontrolu akú potrebujem. Pre menšie projekty to je aj zadarmo.
Daniel47
Profil
Mlocik97:
Bohužel na placené hostingy nemám peníze.
Mlocik97
Profil
Daniel47:
Pre menšie projekty to je aj zadarmo.
Keeehi
Profil
Mlocik97:
Buď realistický. Tedy jako chápu tě, taky sám jedu na VPS ale někomu jako je Daniel47 to nemůžeš radit. To je daleko za jeho limity.
Daniel47
Profil
Mlocik97:
“Pre menšie projekty to je aj zadarmo.„
Co všechno tam můžu dělat?
Co můžu navstavit?
A kolik MB můžu nahrát na server?
A pošleš mi odkaz na ten hosting který je pro malé projekty zadarmo?
Keeehi
Profil
Daniel47:
Co všechno tam můžu dělat?
Co můžu navstavit?
Prakticky všechno.

A kolik MB můžu nahrát na server?
Víc než na kdejaký freehosting.

A pošleš mi odkaz na ten hosting který je pro malé projekty zadarmo?
To je právě ten kámen úrazu. Není to hosting. Pro tebe má hosting neskutečnou výhodu a to je to, že se o něj někdo stará. Ty někam jen nahraješ soubory, nebo se připojíš k databázi a to je vše co musíš udělat. O vše ostatní se stará ten poskytovatel hostingu. Když by sis někde sehnal VPS, tak to funguje tak, že si skrz nějaké administrační rozhraní toho poskytovatele VPS na ten svůj server nainstaluješ operační systém. Což bude nejlépe nějaká linuxová distribuce. Následně se skrz terminál na ten server připojíš a musíš si všechno nainstalovat. Webserver, mailserver, PHP, databázi. Pak to musíš všechno nakonfigurovat, aby to spolu komunikovalo. Také je potřeba to nakonfigurovat, aby to bylo bezpečné. Taky je dobré to nakonfigurovat aby to běželo nějak optimálně. V průběhu používání budeš muset řešit aktualizace, protože pokud tam budeš mít nějaký neaktualizovaný software, tak ti to brzo někdo hackne. Ovšem aktualizce občas něco rozbijou, takže to pak musíš hledat a spravovat. No co ti budu povídat, je s tím spoustu srandy. Nic z toho však nemusíš řešit u webhostingu, protože o tohle všechno se stará právě ten poskytovatel.
Mlocik97
Profil
Keeehi:
Ak si nainštalujte niečo ako Dokku tak nebude musieť riešiť ani komunikaciu medzi databázou, webserverom atd, ani aktualizace nejsou až tak problém, a dokonca mi prijde omnoho jednoduchšie sa starať o VPS než webhostingy ktore síce riešia veľa vecí za teba ale len ako oni chcú a navyše bezpečnosť u nich často pokulhává...
blaaablaaa
Profil
Mlocik97:
Zkus trochu zauvažovat co a komu doporučuješ. Daniel47 bojuje (nemyslím ve zlém) s vývojem základního webu a ty mu radíš, aby si pořídil VPS a řešil cokoliv více, než nahraní webu přes FTP/vytváření tabulek v db?
Daniel47
Profil
Mlocik97, Keeehi:
VPS to je hodně složité. Docelá bych se bál to navstavit. A hledat proč to nefunguje to se mi moc nechce.
Daniel47
Profil
Keeehi:
A posleš mi odkaz na ten VPS zdarma?
Chci to jenom zkusit. Zajímá mě to.
Keeehi
Profil
Daniel47:
VPS to je hodně složité. Docelá bych se bál to navstavit. A hledat proč to nefunguje to se mi moc nechce.
To je naprosto správná úvaha.

A posleš mi odkaz na ten VPS zdarma?
Chci to jenom zkusit. Zajímá mě to.
Na zkoušku je to jedno. Třeba private-hosting.eu/cart.php?gid=16

Mlocik97:
navyše bezpečnosť u nich často pokulhává.
Jak kde. Nicméně ano, máš pravdu, u některých hostingů není bezpečnost úplně nejlepší. Nicméně stále to bude lepší než když se někdo kdo linux v životě neviděl bude starat o VPS.
lionel messi
Profil
Daniel47:

Skúsenosti so ZIKUM nemám. Ak na stránke so súhrnom informácií o jednotlivých typoch hostingov kliknem na Více informací u ktoréhokoľvek hostingu, ocitnem sa na hlavnej stránke, čo mojej predstave o viac informáciách nezodpovedá. Pôsobí to na mňa zvláštne, ak by som bol v tvojej situácii, nemal by som o ich služby záujem.

A jaké máte zkušenosti s administraci freehostingu?

Nefunkční Moxo.cz (jediná skúsenosť)

V súčasnosti by som do ničoho podobného už nešiel a zaplatil si doménu + klasický webhosting (pokojne aj zdieľaný). Viem, že v živote nastávajú aj situácie, keď treba každú mincu aj bankovku otočiť zo všetkých strán, ale zrejme by som šetril kdesi inde.
RastyAmateur
Profil
Daniel47:
Mohu se jen ze zvědavosti zeptat, co se ti nelíbí na wz.cz? Já jsem tam měl různé menší projekty léta a až na tu jejich webovou FTP administraci (která se dá jednoduše vyměnit za jakéhokoliv SCP FTP NeboCo klienta) jsem s nimi naprosto spokojený. Malá reklama na konci stránky moc nepřekáží (a lze ji pomocí CSSek schovat, i když je to zakázané)
Daniel47
Profil
RastyAmateur:
Já s wz nejsem spokojený.
A za prvé dá ti tam reklamu.
Máš tam pouze 500MB zdarma a ještě z dvěmi reklamami. Na mojem hostinu je možné 1GB prostoru zdarma bez reklam.
Nemáš možnost https protokolu.
Nemůžeš navstavit php ini.
A další věci...

0