Autor Zpráva
Serg
Profil
Ahoj, nevíte o nějakém free hostingu, který by umožňoval ve free programu vytvoření pohledů v MySQL databázi?
Zkoušel jsem endoru a webzdarma, tam je ve free verzi CREATE VIEW zakázaný
Zikum už nenabízí hosting zdarma
php5.cz chce autentizaci přes MojeID, což nemám
000webhost chce propojení s emailem buď u outlook.com nebo gmail.com, a obojí se musí ověřít přes tel. číslo, a nechci to kvůli ukázce propojovat se svým osobním účtem nebo osobním tel. číslem
remotemysql.com (čistě jen free hosting MySQL databáze) taky odebral oprávnění k CREATE VIEW

To je ten pohled tak výpočetně náročný, že to není ve free programech snad nikde zpřístupněný? :D
Serg
Profil
Tak už dobrý, podařilo se mi vytvořit účet u 000webhost aniž by mi Microsoft stihl zablokovat fake outlook účet a chtěl ověření přes tel. číslo pro odblokování :D

A tam už ty pohledy naštěstí vytvoři šlo.

Ještě jsem přemýšlel o hostování stránek na VPS, ale nemám s tím zkušenosti. Hlavně mě zajímalo jak se řeší aby se požadavek na URL dostal jen ke konkrétnímu virtuálnímu serveru.
Poskytovatel má většinou jeden fyzický server, na kterém běží několik (klidně asi i desítek, že?) virtuálních serverů. A jelikož je fyzický stroj jeden, tak má asi jednu síťovou kartu, a tím pádem jednu IP adresu.

Jak se teda "propašuje" ten HTTP požadavek jen k mému virtuálnímu serveru, aby o něm ostatní virtuální servery na stejném fyzickém stroji nevěděli (a nemohli odposlouchávat, nebo se pokusit o MITM útok v případě šifrované komunikace)?
Chápu že systém certifikátů by měl MITM znemožnit, ale když zjistím, na jakou doménu potřebuji certifikát, tak není zas takový problém si ho nechat např. u Lets Encrypt vygenerovat, ne? Pak to bude akorát o tom, od koho příjde dřív odpověď při handshake.
Firibix
Profil
Reakce na Serga:
jednu síťovou kartu, a tím pádem jednu IP adresu
Jedna síťová karta není omezená na jednu IP adresu. Nemusí mít žádnou nebo jich naopak může mít více. Dnes se to vyskytuje i u běžných uživatelských zařízení – často mají dokonce tři IPv6 adresy, jednu pro lokální síť, druhou veřejnou internetovou a třetí veřejnou periodicky se měnící náhodně generovanou za účelem ochrany soukromí.
Andrej.B
Profil
Serg:

skuste Linode.com , maju 60 dni 100 dolarovy kredit na vyskusanie, potom za jeden server platite 5 dolarov za mesiac /ten najzakladnejsi/. Pre vase potreby perfektna vec. Moznost klasicky nasmerovat domenu a spravit si vlastny hosting pre vlastnych zakaznikov atd.
juriad
Profil
Serg:
Doporučil bych ti zaplatit si normální hosting. Stojí často méně než 30 korun měsíčně a doménu dávají první rok zdarma. Vyjde tě to levněji než jedna cesta z Prahy do Ostravy a nebudeš narážet na taková nesmyslná omezení.

Pokud ti jde o to si to jen vyzkoušet a nic neplatit, můžeš si mysql a php nainstalovat na svůj počítač. Případně můžeš použít docker a běžet apache a mysql (nebo kdejakou jinou technologii - nginx, postgresql, redis) v kontejneru bez komplikované instalace a konfigurace (byť začátky budou asi těžké).

VPS bych ti nedoporučil na produkční nasazení bez předchozích zkušeností. Na hraní ale určitě ano. Administrace serveru může být složitá, ale zjistíš, jestli to je něco, co tě baví nebo naopak to už nikdy nechceš řešit.
Pokud si chceš vyzkoušet jiné způsoby nasazení aplikace, tak můžeš zkusit kontejnery do AWS nebo Azure a to zkombinovat s nějakým CI/CD.

Píšeš, že to chceš "kvůli ukázce" a následně se ptáš na VPS, tak mi není jasné, co hledáš. Možná to, co jsem napsal, ti vůbec nebude užitečné.
Serg
Profil
Díky za návrhy, promyslím to.

U těch placených to vychází na pár kč měsíčně, ale chtějí to zaplatit minimálně rovnou třeba na 6 měsíců, což já úplně nepotřebuju. Neúčtuju si moc, takže by mě to stálo třeba 1/10 z toho, co bych si nakonec vydělal :D
Naopak by se mi hodilo mít dočasnou doménu, kam nahraju ukázku pro zadavatele (aby k tomu mohl mít připomínky atd.), a bude tam existovat třeba 14 dní, měsíc...
A další zakázku bych mohl dostat třeba za půl roku, za rok, takže mít permamentně zaplacený hosting není úplně pro mě :D

Ale ten VPS nebo cloud by mě zajímal, jelikož některý umožňují placení jen za dobu v provozu.
blaaablaaa
Profil
Serg:
Pokud ti platí tolik, že je roční investice 500 Kč moc, tak nezbývá, než si říct o více. Nebo se vykašli na pohledy a přepiš to (vzhledem k cenovce to asi bude nějaký mini projekt do začátku).

0