Autor Zpráva
Gekon
Profil
Zdravím, mám menší problém...
Ti, co neznají admin prostředí u forpsi asi ani nemusí číst dál!!!
Mám doménu a hosting u forpsi.com, a chci si vytvořit MySQL databázi. Normálně jsem se nalogoval do administrace, tam kliknu na Databáze, a tady nevím, jak dál... A když se chci přihlásit na mysql.mojedoména.net, tak to po mně chce heslo a jméno... má tím na mysli jméno databáze a její heslo, nebo heslo do administrace a jméno domény? Děkuji za všechny rady
jozob
Profil
Gekon
No mne sa to zdá úplne intuitívne, nevídím v tom žiaden problém.
Administrácia služieb -> Databáza -> Založiť novú databázu

Máš tam na výber viac druhov databází.

"jméno databáze a její heslo, nebo heslo do administrace a jméno domény"
* Login závisí na doméne, napríklad pre doménu www.jakpsatweb.cz by bol login jakpsatwebcz
* Heslo dostaneš mailom pri vytvorení DB, takisto sa dá heslo zmeniť v administrácii
Gekon
Profil
jozob
Tvůj postup nefunguje, a to z několika důvodů:
1.) Název db má být ve formátu nazev_domena_tld
2.) Heslo si zvolíš sám

toto udělám, kódování nechám původní (CP1250), zadám www.mysql.xidlisti.net a napíšu jako uživ. jméno název db, zadám i heslo, ale napíše to chybné heslo nebo jméno databáze... tak co teda s tím?
jozob
Profil
Gekon
U mňa je to presne ako som popísal.
Gekon
Profil
jozob
hele a kdybych ti dal heslo, myslíš, že bys mi to udělal? teda tu databázi jako =))
jozob
Profil
Gekon
Sorry, ale nemám moc času.

Ale forpsi má dobrú podporu, na hlavnej stránke klikni na chat podporu a tam Ti určite poradia.
Gekon
Profil
jozob
dopr*ele, teď mi to došlo... jsem vlastně pod pipni.cz, ale doménu mám registrovanou na forpsi.com...
a tam mají podporu udělanou jak pro kretény, tam není nikdo schopný poradit...
jozob
Profil
Gekon
To si skoro zistil, kde máš hosting :D
Gekon
Profil
jozob
No jo, já vim, vono totiž pipni.cz registruje domény přes forpsi, a mě se to furt plete... kua práce:(
VitaZ
Profil
U pipni si databázi MySQL nejdřív musíš vytvořit v admin rozhraní své domény - admin.domena.tld. Dej si pozor, u pipni máš název databáze ve tvaru neco_domena_tld a už. jméno k databázi neco.domena.tld.
Gekon
Profil
VitaZ
Jo, kámo, tak tebe miluju!!!! Díky za radu, mě to bylo divný, proč mi to nefachá... fakt díky moc :))))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0