Autor Zpráva
Rossoneri
Profil *
Mate nejake zkusenosti s domenou eu. Chtel bych koupit par domen, ale nepochopil jsem system.
Kdyz ted napr neco.eu chci koupit tak si ji objednam na registratoru domen, mluvim o koupe pravnickou osobou. Je to tak?Co se rozumi slovem fronta. Ja jsem to pochopil ze kdyz ji uhradim tak jeste cekam zda me ji nebo nekomu jinemu daji.
Prosim o nejake zkusenosti.
bohumil
Profil *
Nyni probiha 2.faze sunrise periody. V teto fazi si musis u daneho nazvu domeny prokazat, ze mas na nej narok. Tedy napr. ze mas ochrannou znamku, ktera je stejna jako nazev domeny, nebo mas firmu, ktera se tak jmenuje. Tze vyberes si registratora, odesles pozadavek na domenu, oni te zaradi do fronty, ty potom musis poslat doklad, ze na tu domenu mas narok (vypis z obchodniho rejstriku, ci kopii dokladu, ze mas ochrannou znamku atd.). No a potom cekas. Pokud se nekdo zaregistroval pred tebou a poslal patricne dokumenty, je docela pravdepodobne, ze domenu uz ty neziskas.

Az skonci 2.faze - 7.4.2006 - tak si uz si bes moct zaregistrovat cokoliv, co bude volne a nic nebudes prokazovat...
petrp
Profil
Jeste bych dolnil bohumila , registrovat domenu . EU mužes uz nyni a to i když nemas zadnou znamku ci jiny narok neuplatnujes ....
Normalne si tu domenu objednas (ale sdelis jim, nebo tam pak je i volba zda bezna registrace nebo v 2 fazi - konkreten tak to ma domena cz) .. zaregistrujes, zaplatis uz nyni a pockas v dubnu, jak to dopadne ...
Pokud ji nekdo bude mit pod nejkou ochranou prijdes o ni .. ale pokud ne hned ti ji priradej , takže cekat na duben s registraci beznou nemusis ... (jen si davat pozor pri registraci a nevybirat ze zadas o registraci v obdobi sunrise).
tv
Profil *
jen bych jeste pripomenul, ze pokud mate zazadano o registraci VOLNE domeny (jak o tom psal "petrp"), stale se jeste muze v obdobi sunrise (do 7. dubna 06) objevit nekdo, kdo "ma narok" na tuto domenu dle pravidel sunrise registrace (viz "bohumil" - ochranna znamka, reg. nazev firmy apod). V tomto pripade se samozrejme prioritne uplatni narok na tuto domenu subjektu, ktery ho (narok) muze dolozit. Pokud ne, od 8. dubna je mozno zaregistrovat (i s predstihem) domenu .eu jako kazdou jinou.
Leo
Profil
Jinak aktualni stav zadosti je na

http://www.eurid.eu/en/general/whois-database

Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0