Autor Zpráva
Richo
Profil
Zdravím. Uvažuju o hostingu a zajímalo by mě, jestli je nějaký rozdíl v načítání stránek u hostingů. Teda mám namysli hostingy zdarma. Prozatím jsem u Webuzdarma a připadá mi to dost pomalé. Dík.
jozob
Profil
Richo
Webzdarma je veľmi pomalý.

A čo sa týka rýchlostí, určite sú rozdiely. A freehostingy sú väčšinou pomalšie ako platené hostingy, no nemusí to byť pravidlo.
00flash00
Profil
Vždy kukni aku konektivitu ma server . . .vacsinou to byva 100mb/s
jozob
Profil
00flash00
"vacsinou to byva 100mb/s"
To sa mi zdá málo. Ja by som povedal, že väčšina serverov má pripojenie 1Gbps.
mckapco
Profil
www.mediahost.sk ma az 1,2 Gbps
mat
Profil
mckapco

jednou z věcí, která mě natolik omrzela, že jsem se až vzdal moderátorství v této diskuzi, bylo to, že se mi nelíbilo zrovna to, cos teď udělal ty (abyl toho moc a moc) - ten hosting provozuješ ty, příspěvek nicméně napíšeš tak, jako by ho psal někdo, kdo s mediahost nemá nic společného - proč nenapíšeš, náš hosting nabízí rychlost až.....? Takhle je to dost ubohé a hloupé...
mckapco
Profil
mat

To ako mi chces povedat, ze Ta vytocilo, ze som tam nenapisal, ze "nas hosting ma 1,2Gbps"? Trosku sa mi to zda pritahute za vlasy, aby sme si tu davali argumenty ohladom takejto veci. Kedze som nehodnotil kvalitu, iba som upozornil na skutocnost, nevidim v tom rozdiel ako to napisat.
mat
Profil
mysli si co chceš, ale propagovat vlastní službu anonymně prostě hloupé je... ale hádat se o to nehodlám...
Václav Martinovský
Profil
Vlastni konektivita neni az tak rozhodujici (ponechme stranou fakt, ze sitova karta je max. 1Gbps a naprosta vetsina serveru jede na 100Mbps), protoze limitujici je vykon procesoru (a celkove i disku, systemu). Pokud nejde o prenosy velkych souboru, tak u beznych webu proste s prumerne vykonnym serverem rychlosti 100Mbps _stranky_ nenaservirujete, ani kdyby jste se rozkrajeli (vetsinou tak max. 30-40Mbps). Ono je rozdil, kdyz deset uzivatelu stahuje gigovy soubor rychlosti 10Mbit a pak deset tisic uzivatelu chce otevrit vetsi stranku v php+mysql u nejakeho webu :)
Richo
Profil
Jsem vlastně začátečník. Jak se ta konektivita zjišťuje?
thingwath
Profil
Že od serveru vede drát k někomu kdo má dráty k dalším lidem, kteří mají dráty k dalším lidem... No a všichni slibují, že po těch drátech dokáží přenášet to uváděné množství dat za sekundu :-)
Felix
Profil *
Václav Martinovský má naprostou pravdu. Zajímalo by mě, jak může někdo tvrdit, že má konektivitu 1,2Gb. To by musel mít switche, routery a síťové karty na technologii 10Gb, což by se rozhodně provozovatel mediahostu nedoplatil. Většinou takový provozovatel neuvádí svou konektivitu, ale konektivitu poskytovatele připojení v serverovně.
jozob
Profil
Felix
Václav Martinovský nepísal, že nemôžu mať takú vysokú konektivitu, písal, že na nej až toľko nezáleží. Konektivita môže byť vysoká, ale celková rýchlosť závisí na výkone celého systému. Konektivita jednoducho nie je určujúci parameter celkovej rýchlosti. Aspoň ja tomu tak chápem.
Richo
Profil
Teda to se to rozjelo... Tak jinak. Nevíte o nějakém hodnocení (nějaká anketa, forum...) rychlosti načítání u různých hostingů zdarma? Dík.
Richo
Profil
Teda to se to rozjelo... Tak jinak. Nevíte o nějakém hodnocení (nějaká anketa, forum...) rychlosti načítání u různých hostingů zdarma? Dík.
P.S. Nějak se mi to tu zaseklo a poslal jsem to dvakrát. Pardon.
Matěj Kloubek
Hosting cesky-hosting.cz
Profil
No já myslím, že žádná taková anketa nebo přehledná tabulka neexistuje. Nevím jak a proč by to někdo zjišťoval. Snad jen osobní zkušenost. Prostě to dát na jeden, jsem-li nespokojen, dát to na jiný.

Osobně pokud bych provozoval freehosting, asi bych se snažil dát na jeden server co nejvíce domén, aby mě to stálo co nejméně. Z toho vyplývá, že to asi bude pomalé - v takovém případě nezáleží na rychlosti linky, ale na tom jak server zvládá rychle vyřizovat požadavky.
XxX
Profil
Mujweb.cz mně připadá nejpomalejší, Webzdarma je celkem v pohodě, jen doména wz.cz má občas výpadky.
Anonymní
Profil *
mckapco

jednou z věcí, která mě natolik omrzela, že jsem se až vzdal moderátorství v této diskuzi, bylo to, že se mi nelíbilo zrovna to, cos teď udělal ty (abyl toho moc a moc) - ten hosting provozuješ ty, příspěvek nicméně napíšeš tak, jako by ho psal někdo, kdo s mediahost nemá nic společného - proč nenapíšeš, náš hosting nabízí rychlost až.....? Takhle je to dost ubohé a hloupé...


Myslim, ze mediahost stejne neni hosting, ale pouze preprodej .....
jozob
Profil
Anonymní
"Myslim, ze mediahost stejne neni hosting, ale pouze preprodej ....."
To je len hra so slovíčkami. Rovnako ako funguje mediahost funguje aj kopec ďaľších českých a slovenských webhostingov.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0