Autor Zpráva
Peca
Profil
Zdravím.
Rozhodl jsem se, že si koupím doménu 2. řádu, ale nevím jakou. Naneštěstí peca je poměrně rozšířený, takže už není žádná taková volná. Vhodné by bylo, aby ten peca byl nějak v názvu. Přemýšlel jsem nad czpeca, ipeca, pecas... Nechci nic nabízet, takže domény typu peca-webdesign nepřipadají v úvahu.
Druhá varianta je, že by se zkládala z mého příjmení, nebo příjmení a prvního písmene ze jména. To se mně ale taky moc nezamlouvá, protože bych chtěl poskytovat doménu 3. řádu a to by vypadalo trochu divně (zadarmo, pro známé nebo tak něco).
A ještě jakou doménu 1. řádu doporučujete? eu, com, net, org, cz?
Co vy na to? Díky za návrhy ;-)
RPG
Profil
Peca
A co "pecanawebu"? Ohledně domény 1. řádu, volil bych cz, nebo com. Org bych používal pro organizace, s eu by mohly být problémy (nedávno kvůli vysokému zájmu klekl server :-)) a net mi zní moc americky.
zimmi
Profil
RPG: Zkrátil bych to jen na pecaweb.cz
Já osobně mám nejradši .net, ale to je pouze subjektivní.
Vasek
Profil *
Myslim, ze volba TLD zalezi ciste na tom, kde bude jmeno volne. EU bych se nebal - je to nova, zajimava, levna domena, kde je jeste leccos volne. A nejakym prupovidkam o padu serveru neverte, je to samozrejme blabol. Korenove DNS pro TLD jsou velmi dobre navrzene ;] (maximalne prvni den zlobil verejny webovy whois, ale to je tak vse)
Peca
Profil
Vasek
Jasné, eu se vůbec nebojím. Už před měsícem jsem si objednal peca.eu, ale dostal ji někdo jiný. Takže víceméně už ji zaplacenou mám.
Gekon
Profil
www.pecaboo.cz :)
Mistr
Profil
Peca
jakou doménu 1. řádu doporučujete? eu, com, net, org, cz?
Je to celkem jedno. Jen při uvažování vem v potaz i fakt, že když (průměrný) český člověk píše adresu, už tak nějak podvědomě na konec zadává .cz.
zimmi
Profil
Mistr: V tom případě asi nejsem průměrný český člověk.
RPG
Profil
zimmi
Ne, ty jsi český webdesigner :-). Normální lidé opravdu automaticky píší .cz
Mistr
Profil
zimmi
Přesně jak to píše RPG.
Marcus Flintus
Profil *
co se týče domén -> .cz .net .com .org
původní myšlenky jejich vzniku:
.cz - všeobecná doména pro české stránky
.net - síť, osobní stránka pro nekomerčí účely
.com - commercial, stránka výdělečně činná, komerčně založená
.org - stránky organizace, může být i zčásti komerční (většinou ne)

další se dají odvodit dle jejich názvu (.info .name ....),,, takhle vypadaly původní myšlenky ale samozřejmě se to nedodržuje. já osobně nejradši .net zrovna včera jsem jednu doménu objednával ale nakonec ne na .net ale na .cz -> lidi, ametáři, pro který je web na tý doméně určenej jsou zvyklí psát automaticky .cz a .com či dotnet jim příde takový neznámý divný.. jistě si všichni vzpomenete. ukážu, jak to asi vznikalo (přičemž jména vymyslim) ->

obchod.net -> obsazená =>
e-obchod? =>
e-obchod.net -> obsazená
e-obchod.cz -> obsazená =>
net-obchod?
net-obchod nebo obchod-net ??? ale lidi by si tam to pletli (net.cz nebo cz-net nebo jak? =D), takže net-obchod -> net-obchod.cz net-obchod.net -> obě volné -> kerou? dle skupiny pro kterou je to určeno =>
net-obchod.cz


doporučuju:
čim kratší tím lepší.
neboj se zeptat přátel, hodně mi poradili
nezapomeň k čemu a hlavně pro koho bude ten web určenej..
*Čvachta*
Profil *
Co třeba iobchod.cz ? Jako internetový obchod :)
*Čvachta*
Profil *
Aha, trochu sem se asi sekl :)
Marcus Flintus
Profil *
=D já jenom dával příklad.. =D
Mistr
Profil
Marcus Flintus
neboj se zeptat přátel, hodně mi poradili
*Čvachta* je Tvůj přítel...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0