Autor Zpráva
jarom
Profil *
Upřednostňují vyhledávače doménu .cz? Je lepší si připlatit?
Martin Kuželka
Profil
Vyhledavače ne, čeští uživatelé ano. Proto doporučuju těch pár stovek připlatit.
Šlaha
Profil
A co centrum (morfeo)? Četl jsem, že tomu se*.cz líbí víc než *.net.
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
Šlaha
Není to tím, že hledá jen na českých stránkách?!
Marcus Flintus
Profil *
2 djlj:
jestli morfeo nevím, ale jyxo ano. proto si také může dovolit přepočítávat jyxáckou obdobu googláckýho pageranku každej den pro každou stránku... :)
samlep
Profil
Seznam upřednostňuje doménu .cz
Martin Kuželka
Profil
samlep: odkud máš tuhle informaci? Imho to tak bylo asi před rokem, ale s nástupem nového fulltextu to už, pokud vím, neplatí.
Ondori
Profil *
Myslím, že např. pro seznam je úplně jedno, jestli je to doména .cz, .info, .eu nebo jiná. Spustili jsme např. stránky s .eu doménou a druhý den (po zaindexování) byli na seznamu na klíčové slovo "německý ovčák"na druhém místě - a to před řadou .cz domén.

U .cz domén je spíše méně práce s tím, aby Vás všude zaindexovali. Např. jyxo automaticky indexuje pouze .cz domény (pokud narazí na odkazy na jiné než .cz domény, tak je dál neindexuje) to samé je u morfea. Pokud máte jinou než .cz doménu, tak u jyxa ji musíte přidat k indexaci přes webový formulář a u morfea je nutné stránky zadat v katalogu Centrum.

Jinak je určitá preference .cz domény hlavně na straně uživatelů, jak již bylo napsáno výše. Ale uživatelé se dají naučit na jakoukoliv jinou doménu. V podstatě co budete prezentovat, na to lidi budou chodit.
Kajman_
Profil *
Google tuším upřednostňuje národní domény při vyhlédávání z dané země či při použití odpovídajícho jazyka v jeho prostředí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0