Autor Zpráva
klasik
Profil
Zdravím, chtěl bych se zeptat, když si chci změnit mou současnou doménu www.sweb.cz/neco na www.neco.eu, tak jak to udělat, aby vyhledávače a všechny katalogy ( centrum, seznam, atlas, ... ), kde mám odkazy uloženy nacházely www.neco.eu a ne www.sweb.cz/neco? A jestli je dobré dát si doménu s koncovkou .eu, jestli s ní umí pracovat všechny české a zahraniční vyhledávače?

Díky
Jenda122
Profil
jestli s ní umí pracovat všechny české a zahraniční vyhledávače?
umí

aby vyhledávače a všechny katalogy ( centrum, seznam, atlas, ... ), kde mám odkazy uloženy nacházely www.neco.eu a ne www.sweb.cz/neco[/i]
možná bych zkusil
<meta http-equiv="refresh" content="1;URL=http://www.neco.eu">
klasik
Profil
Díval jsem se co se tady na diskusích píše o doménách a hostingu a jak jsem si je tak pročítal a zkoušel, ceny se někdy hodně liší. Pak jsem narazil na www.pes.cz a ceny tam jsou asi nejlepší, alespoň co se týče domén. Co si o www.pes.cz myslíte? A kde by jste doporučili webový prostor, pokud možno zdarma?

Díky
Martin Kuželka
Profil
Nejlepší by bylo, aby tvé staré stránky posílaly hlavičku 301 Moved Permanently. Jestli máš ale svůj starý web na Swebu, tak s tím bude problém, protože tam není PHP, ani možnost .htaccess souborů, ve kterých bys tohle mohl zařídit.

Jenda122: přesměrování pomocí meta funguje pro Seznam, ale pro ostatní vyhledavače ne.
klasik
Profil
Tak co s tím?
Jenda122
Profil
Mám od pejsků freehosting, ale jak tak koukám tak už ho nějak nenabízejí. Domény com, net, biz a name za 158Kč/rok mi přijdou velmi levné. Freehosting vypadl za půl roku asi 2x na 30 minut (tedy možná víckrát, ale nevšiml jsem si toho). Ten freehosting má PHP i MYSQL a 100 MB místa. Ale pokud chceš hostovat něco náročnějšího, tak zkus třeba XHost (na něm běží třeba JPW).

Jo jo, Sweb nepodporuje skoro nic (dokonce ani FTP)

Lehce OT: Nechápu, proč je lepší mít (pro české firmy a podnikatele) frantanovak.eu místo frantanovak.cz
klasik
Profil
Kámoš mi poslal toto :
Doména EU je nadnárodní. Lokální vyhledávače prohledávají jen CZ. Tedy pokud jim neřekneš, že mají prohledávat také tu tvoji. Takže to musíš každému vyhledávači nějak oznámit. Způsob najdeš na jeho stránkách.
Jenda122
Profil
klasik
Neřekl bych, že by třeba Seznam prohledá(opraveno) jenom cz: třeba a kdo je na 1. místě? Moje stránka :-))) Nebo tady
na 2. místě je zrovna nějaká dosa-reklama.net
klasik
Profil
Nevím, je v tom zmatek.
Anonymní
Profil *
Domény com, net, biz a name za 158Kč/rok mi přijdou velmi levné.
Mohl bych se zeptat kde? www.pes.cz me presmerovava na forpsi a dle ceniku com net biz za 219 a name za 259.
Jenda122
Profil
No jo! V říjnu 2005 stály (u Forpsi) 158 bez DPH. Asi to zdražili...
Matěj Kloubek
Hosting cesky-hosting.cz
Profil
[b]Jenda122[/b
No jo! V říjnu 2005 stály (u Forpsi) 158 bez DPH. Asi to zdražili...

PES ceny domén zdražil asi potom co ho koupila ARUBA, pokud si to dobře pamatuji. Je to jedině dobře, protože domény dotoval a kromě toho, že jich má nejvíc na tom žádné plus nevidím (samozrějmě pro kupujícího to jistý klad mělo).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0