Autor Zpráva
Nightx
Profil *
Ahoj lidi, chtel bych se zeptat, jestli by byl zajem o webhosting za cenu 30 kc / mesic.
Hosting by mel tyto parametry :

php
1x mysql
10x email
provoz na domene II. nebo III. radu
vlastni .htacces
ftp pristupy (mozno vytvoreni i do subadresaru - subdomen)
vytvareni subdomen (nelimitovano)
datovy prenos rozumne tak 20gb mesicne na web max

Cena za vsechno 30 kc / mesic tudiz 360 kc / rok.

Byl by o takovou sluzbu zajem ?
Diky za odpovedi.
Peca
Profil
Připadá mně to dost drahé za 100mb (to jsou milibity? :-)). Za 39 se dá sehnat 500MB.
Nightx
Profil *
Peca ano da se sehnat, ale chtelo by se to nasledne bavit o dostupnosti, technicke podpore, navysovani hardwaru atd....
Je hezke hostovat treba 1gb za 60 kc mesicne ale co se stane kdyz dojde misto nebo shori nejaky hardware ? Bude mit takovy provozovatel na novy ? nebo zacne lepit problemy nejlevnejsi cestou ? ...
Peca
Profil
A podle čeho mám asi poznat, že tento hosting dělá vůbec nějaké zálohy, má technickou podporu, jakou má dostupnost,...? Z toho jak byl hosting představený, je prostě drahý.
Martin Kuželka
Profil
kde to všichni žijete? To se vám opravdu zdá hosting s 100MB, PHP, db, ... za 30Kč jako drahý?! Jestli chcete mít s hostingem problémy, tak si takový klidně pořiďte :-) Já osobně bych do toho nešel...
Marcus Flintus
Profil *
drahý mi přijde určitě, vůči jiným nabídkám.
jinde za obdobnou cenu bude 500 MB, neomezeně databází, neomezeně e-mailů apod.
Václav Martinovský
Profil
drahý mi přijde určitě, vůči jiným nabídkám.

A ty nabidky jsou od koho? S cenou 30 korun musi byt na jednom serveru nekolik set domen (pricemz pochybuji, ze tolik nejaky mensi hosting ma), aby se zaplatily naklady. O technicke podpore a celkovem zazemi nemluve. Zamyslete se, proc takove hostingy za "brutalne nizke" ceny (a to 300 korun na rok je) nenabizi zadna vetsi firma, ale povetsinou garazovi webhosteri na zivnostensky list...

Takovy hosting fungovat muze; ale co se stane, pokud odejde hostingovy server, na kterem jsou vsichni klienti? Ma takovy webhoster pripraveno v supliku 50 tisic na novy? Nebo to provozuje na vyrazenem Celeronu 1GHz? :). Jak jsou vyreseny backupy, zalozni servery? Nabizi technicka podpora nejakou garanci odpovedi? Ma webhoster vlastni techniky, nebo jen nekdo naklikal zakladni instalaci linuxove distribuce a kdyz je problem, tak musi volat externistu? Jak dlouho jiz funguje - mesic, pul roku, rok, par let? Zkuste se na to zeptat sveho webhostera, odpovedi vas mozna prekvapi...

Samozrejme nepochybuji o castecne komercni uspesnosti takovych hostingu; ale zeptejte se nazor lidi, kteri od nich pak s brekem utikaji za lepsim (a znam dost podobnych pripadu). V dnesni dobe je konkurence na webhosting velka, coz je samozrejme spravne (pro zakaznika :)). Zkuste v obchode prodavat rohliky za dvacetnik, lidi na vas budou divne koukat a budou podezdrivavi. Zkuste ale prodavat pekne obaleny hosting za petinovou cenu a lide budou kupovat :). A webhosting neni prodej rohliku, je to sluzba a je o dlouhodobem partnerstvi mezi klientem a poskytovatelem.
Nightx
Profil *
Václav Martinovský souhlasim, bohuzel na tohle spusta lidi zapomina a kazdy je ovlivnen cenou.
Nebyl by problem nabizet 1gb za 30 kc, ovsem dotovat takovy hosting ktery na sebe nikdy nevydela je pitomost. Myslim ze 30-40 kc za 100 mb je jeste tak na hranici unosnosti (100 mb prostoru zaplnit je celkem problem). A to i tak chceme vyhradit jeden server proste na takovy levny hosting ktery budeme zrejme hodne dlouho dotovat.

Kdyz se podivam na nektere firmy, tak me opravdu neni jasne odkud danou cinost sponzoruji viz 500mb za 59kc, 1gb za 69 atd.. ci i kuriozity viz 100mb za 7kc mesicne (to nevim jestli neda vic prace vystavit fakturu a jenom natom clovek prodela :)))) natozpak poskytovat nejakou garanci). Bohuzel takove hostingy si ziskavaji spoustu klientu - setrilku a to jeste takovych, ktery se snazi se serveru vymacknout co nejvic (pretezuji svoji spatne napsanou aplikaci server)....

Samozrejme se i na tokovem hostingu vydelat da, ale kolik by musel mit clovek klientu aby se zaplatili alespon naklady ?
konektivita, technik, zalozni server, mail server, hlavni server atd... no nechci to ani pocitat :) nehlede nato ze stovky webu ktere nejsou staticke dokazou postupne udusat jakoukoliv masinu a je potreba navysovat popripadne rozsirovat ...
jozob
Profil
30 Kč je za kvalitný hosting málo.
jozob
Profil
Ešte dodám: prečo sa pozeráte na diskovu kvótu? Myslíte, že je to najdrahšia položka, ktorá určuje cenu?
nobody
Profil
Kapacita hostingu, tedy MB je sekundarni zalezitost. Primarni poozka je vykon a aby to jelo. Verim, ze za 50 mesicne lze provozat kvalitni webhosting. Kdyz se to umi a nedela se to lamersky a jen s cilem vyrazit z lidi penize a pak je arogantne odpalkovavat, kdyz neco potrebuji
syky01
Profil *
Václav Martinovský: Zkus se podívat na http://www.savana.cz/index.php?kam=hw
Celkové náklady na hardware jsou asi 750 000,-- Dejme tomu, že náklady na provoz budou 250 000 kč ročně. To znamená, že při průměrné ceně hostingu 50kč a 12 měsících dostaneme 1667 nutných domén proto aby se náklady serverů splatili během 1 roku. Při dvou letech na splacení počátečních níkladů je to už jen 834 domén a další roky už jdou do zisků. A úpřimě řečeno, myslím, že servery které jsem uvedl výše zátěž 2000 nebo 3000 běžných webů zvládnou.
Martin
Profil
Ono taky záleží, kdo ten hosting nabízí.
Václav Martinovský
Profil
Václav Martinovský: Zkus se podívat na http://www.savana.cz/index.php?kam=hw
Celkové náklady na hardware jsou asi 750 000,-- Dejme tomu, že náklady na provoz budou 250 000 kč ročně. To znamená, že při průměrné ceně hostingu 50kč a 12 měsících dostaneme 1667 nutných domén proto aby se náklady serverů splatili během 1 roku. Při dvou letech na splacení počátečních níkladů je to už jen 834 domén a další roky už jdou do zisků. A úpřimě řečeno, myslím, že servery které jsem uvedl výše zátěž 2000 nebo 3000 běžných webů zvládnou.


No ja nepsal, ze naklady na hosting jsou jen servery. Musite pocitat take ostatni naklady (kancelare, internet, lidi, telefony), coz se vysplha jeste vyse. A doufam, ze si nemyslite, ze ty servery vydrzi pet let, kdyz vezmu v potaz, ze to vypada na "skladanky" a ne znackove stroje (nerad bych hodnotil, jestli opravdu stali 750kKc)? Nicmene moje kritika nebyla namirena proti vetsim hostingum; psal jsem o nabidkach malinkych webhosteru, kteri vse jedou na jednom serveru a maji jednotky, maximalne desitky domen (coz se savany zrejme netyka).
syky01
Profil *
že by server vydržel 5 let pochybuju. Pokud po 5 letech bude spolehlivě fungovat, tak výkonově se bude dát použít na méně náročné věci, např. testování nových služeb, případně pro zálohy apod. Uznávám, že další spojené náklady jsou vysoké. Nakonec platí, že nejdražší ze všeho je lidský faktor. Savanu jsem uvedl jen jako příklad malého hostingu s nízkou cenou(50-100kč), do nedávna opravdu běžel jen na jednom či dvou strojích a majitel podniká na živnostenský list.
Hofy
Profil *
Zdravicko, ano ja jsem SAVANA a kdo je vic? :) Jsem majitel a provozovatel SAVANY a za ty 2 roky,c o to delam, jsem hodne zesedivel. :) Takze kdo ma dotazy obchodniho charakteru ci povrchniho charakteru co se technicky tyce (nejsem administrator) Takze sup na me, at je po me. :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0