Autor Zpráva
pako
Profil *
Chci se zeptat, co mám použít jako argumenty proti použití hostingu, na kterém běží na Apache 1.3.19 a PHP 3.0.18. Že jsou zastaralé, je jasné, ale jaká jsou kupříkladu bezpečnostní rizika? Můžu poprosit alespoň o ta nejdůležitější? Díky moc.
Honza Hučín
Profil
Bezpečnostní rizika závisí na druhu aplikací, které tam chceš provozovat. Pokud nebudeš brát data od uživatelů (přes formulář), dá se pracovat i s PHP 3.
Argument je velké omezení v dalším vývoji. Nemůžeš například používat sessions. Třeba to teď nepotřebuješ, ale za rok ano.
pako
Profil *
A jaká jsou tedy rizika při používání formulářů? Protože ty na tom webu jsou...
Tomik
Profil
Zaleží o jaký hosting se jedná, protože hosting, který není schopen upgradovat jednou za čas na novou verzi serveru, popř. php, dle logického uvážení nebude mít příliš dobrou podporu, protože prostě nemá dobré administrátory, ale je možné, že pro to, aby upgrady neprobíhaly jsou nějaké rozumné důvody.

Jak napsal Honza Hučín, PHP je jazyk, který se vyvýjí a ty se tímto připravíš o veškeré výhody, popř. ulehčení práce, které vývojáři PHP v nových verzích připraví. Na druhou stranu, pokud ti tam pojede aplikace teď, a neproběhne upgrade a aplikaci nezměníš, tak ti tam pojede i za 20 let.
pako
Profil *
To není komerční hosting. Provozuje to provider pevného připojení jako jakýsi bonus... Nikde webhosting ale nenabízí a nepropaguje. Domluva s nimi je prý špatná... Ucházím se o místo správce toho webu, tak bych chtěl co nejpádnější argumenty, abych hosting mohl změnit. Už totiž vůbec nevím, co v PHP3 nefunguje a přicházet na to metodou pokus-omyl se mi teda nechce.

Co napsal HH mi nemusíš tlumočit, číst umím ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0