Autor Zpráva
marek01a
Profil *
nevíte jak nastavit DNS záznamy u active24? .. mam tam všechno možné, aliasy, domény 3.úrovně, ale přímo u DNS mi tam chybí možnost editace :( (je tam jen historie změn)
bar
Profil
Myslím, že je tam i editace. V tabulce je název domény, další sloupce - TTL, IP adresa a v posledním jsou ikonky historie, editace a smazat.
marek01a
Profil *
NENÍ :(

A záznamy

CNAME

MX záznamy

TXT záznamy

DNS servery

SOA záznam

Skoro u všeho ano, ale u DNS ikonka editace prostě není :(

tak jak to prosím měníte kdo tam máte domény?
bar
Profil
no právě přes tu editace, já se tam mrknu, jest-li něco nezměnily
marek01a
Profil *
no právě přes tu editace, já se tam mrknu, jest-li něco nezměnily
děkuju .. já tam právě přímo u DNS serveru možnost editace nemam .. jen historii :(
bar
Profil
Takže krok za krokem:
Přihlásím se do zákaz. centra => jdu na odkaz domény => v tabulce pod hlavičko u detaily kliknu na ikonku
správa DNS => otevře se stránka, kde mám veškerá nastavení A záznamy, MX záznamy. Vše v tabulkách. Jdu na tabulku A záznamy => vyberu, který záznam chci nastavit -v posledním sloupci řádku jsou pak možnosti historie, editovat, smazat,
To je postup, pokud máš záznamy vytvořeny, pokud ne, je potřeba je vytvořit a pak editovat :)
marek01a
Profil *
no já spíš myslel klasický název DNS Nameserver něco jako "dns1.hosting.cz" a "dns2.hostin.cz" nebo je to to samé jen převedené do číselné adresy? Ty A záznamy jsem myslel, že spíš používají na aliasy.
bar
Profil
Obyčejně na hostingu bývá uvedené, kam se mají A a MX záznamy směrovat. Navíc je na active24 u domén dobrá nápověda, poprvé jsem to dělala podle ní a funguje všechno spolehlivě.
marek01a
Profil *
Obyčejně na hostingu bývá uvedené, kam se mají A a MX záznamy směrovat.
no já spíš většinou vim jen ty názvy Nameserverů :( ... můžu se zeptat kde hostuješ? Že bych to tam taky otestoval :)
bar
Profil
Český hosting a Onebit
marek01a
Profil *
Český hosting a Onebit
hmm tak český hosting mám taky (ale komplet, domena i hosting) :) a onebit jsem chtěl zkusit, kvůli němu se právě ptám a zjištuju jak na ty DNS zaznamy.
bar
Profil
Na onebitu mám právě hosting i regitrovanou doménu, ale na Českém hostingu jen hostuju a domény mám na ni nasměrované práve z active24. Asi bude nejlepší se obrátit přímo na technickou podporu na onebitu, určitě dají nasměrování pro A i MX záznamy.
Petr Benešovský
Profil
Dobrý den,

možné jsou na ONEbit.cz obě varianty. Klientům však doporučujeme u domény nastavit naše nameservery - umožňuje to větší flexibilitu z naší strany, bez nutnosti zásahu klienta (např. při změně IP některého serveru atp.). Pokud si však chcete Vaše DNS záznamy spravovat sám, sdělíme Vám na tech. podpoře přesná nastavení těchto záznamů.


S pozdravem

Petr Benešovský
ONEbit.cz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0