Autor Zpráva
Martin Kuželka
Profil
Chtěl bych Vás požádat, zda byste mohli napsat způsob jakým jste vybírali webhosting (ne webhosting zdarma), jaké parametry byly pro Vás ty nejdůležitější/nejméně důležité a jaké jste měli požadavky, co Vás přesvědčilo, ... Předem moc děkuju.
ronnie
Profil
1.verohodnost 2.prostor 3.dostupnost 4.php a mysql 5.dalsi...vybral jsem si psisco.com, presvedcila me jednoznacne jejich propagace :

...již několik desítek tisíc klientů po celém světě oceňuje naše kvalitní a plně profesionální služby
máme mnohaleté zkušenosti (od roku 1997) s poskytováním profesionálních internetových služeb
...atd
Martin Kuželka
Profil
Ronnie, díky za Tvůj čas. Možná bych mohl tu otázku rozšířit i na ty, kteří placený webhosting zatím nemají, jak by případně vybírali.
Anonymní
Profil *
No tak musí to mít ty základní věci co jsou potřeba, bez PHP a MySQL ani ránu.
Nějaký to místo je taky dobrý, myslím, že dost lidí vybírá podle MB i když to stejně nikdy nezaplní ani z 10%. (Osobně je mi velikost prostoru zatím celkem ukradená, ale kdyby mělo dojít na nějakou fotogalerii nebo rozsáhlejší databázi, tak budu koukat i na tohle)
Subdomény (a raději i emaily) neomezeně (nebo hodně). I když to nevyužiju, tak mám lepší pocit z toho, že kdybych potřebovala, můžu.
Počet databází.
Traffic.
Podpora.
Dostupnost.
Cena samozřejmě.
Když jsem vybírala, bylo pro mne důležitý, aby tam šel mod_rewrite. (Ono to jde asi nějak všude, ale ne všude jsem to dokázala najít dřív než jsem to zkusila jinde ;-)
Jinak osobně moc ráda prolejzám statistiky, takže ty to pro mne mít musí.
Taky mám lešpí pocit, když je z toho vidět, že kdybych to potřebovala nějak individuálně, že by to šlo.

Hlavně ale nabídka tarifů (pokud je jich víc) musí být jednoduchá. Když na první pohled nepochopím, kterej tarif je pro mne, tak je to zabitý.

Jinak propagace jak píše ronnie by mne totálně odradila, tyhle věty já nemám ráda, i když to může být a často i je pravda. Tohle si na web může napsat každý. Mne spíš zajímá kdo tam hostuje, jestli o tom někdo něco (a co) píše, jestli ten hosting vůbec už někdo má a jestli na to ten hosting má a myslí to fakt vážně.
SuE
Profil
napřed jsem byla na webparku a celkem spokojená, dokud tam nepřipleskli tu hnusnou širokou reklamní lištu. Pak mi tam začalo chybět místo, tak jsem zkoušela freehosting ale vadila mi reklama.
Placený jsem hledala podle hledisek
- minimální místo aspoň 50 MB, ale spíš víc (teď už mám zabraných přes 100 MB (obrázky, souborky ... to se tak nějak naskládá ...)
- rozumná cena - proto jsem zvolila i příponu net, abych se s roční platbou vlezla tak do 1500.
- ochotná a dostupná technická podpora - tím myslím, aby byli hodní na lamy, čímž se vyloučilo pipni.cz .. škoda. Na psa jsem se registrovala kdysi na free a neposlali mi heslo na ftp, takže jsem je odepsala ze seznamu, a ani jsem to tam moc nezkoumala pro placené.
- aby to mělo php a nějakou databázi - jako rezervu pro budoucnost, i když teď to moc nepoužívám, php se hodí i lamám na stažených skriptech :-)
- nijak zvlášť mě třeba nezajímal mail a nějaké vychytávky kolem toho

Trafik - jak je pod 5GB na placeném, tak to bych si asi rozmýšlela ... Pro osobní stránky asi v pohodě ale pro trochu větší komunitní web už dost riziková hranice. třeba Diablovodoupe.cz kdysi dělávalo 7-8GB za měsíc jen na přístupech na web a forum
curo
Profil
"jaké parametry byly pro Vás ty nejdůležitější/nejméně důležité"

podľa dôležitosti
- php (aj s gdlib)
- mysql (viac ako 1 db)
- neobmedzený,alebo min 5GB trafic
- min. 50 MB priestoru
- zaheslovanie adresárov cez web rozhranie
- správa emailových účtov cez web rozhranie
- štatistiky
- crons
- webmail
- množstevné zľavy
- prehľad o faktúrach
nemusím mať webftp a samozrejmosťou by mal byť telefonický hotline

"co Vás přesvědčilo"
- dobré referencie
- pomer cena/výkon :-)
ronnie
Profil
Anonymní: Ano, samozrejme, ze jen ciste tvrzeni nestaci, ovsem v tomto pripade vim, ze uvedeny hosting uvadi pravdive informace.
Tomik
Profil
Vše výše popsané + možnost konfigurace Apache pomocí souboru ".htaccess".
mat
Profil
ono je to asi vždycky i dost o tom, co na webu chcete podnikat - pokud chcete jen maličkou firemní prezentaci (statickou a o několika stránkách s pár obrázky) bude vám stačit i nějaký ten "start" tarif třeba i bez php apod.

ale k otázce - já vybíral na doporučení Yuhůa, který někde doporučoval český hosting - i když jsem pak na ně občas trošku zanadával musím říct, že jejich klientská sekce je opravdu skvělá a co se týká třeba mod_rewrite, nemůžete sice přímo editovat .htaccess, ale když jim napíšete, co změnit chcete nebo jaké pravidlo chcete aplikovat, tak Vám to změní vzápětí...
Yuhů
Profil
K původnímu dotazu:

mám pocit, že se lidi zpočátku orientují hlavně podle velikosti, protože nic jiného nechápou.

Časem se orientují podle referencí.

Málokdo chce mail, respektive pro málokoho je rozhodující jeho kvalita.
lukysy
Profil
No já hlavě sháním poskytovatele, který nabízí v ceně neomezený počet aliasů a ftp účtů. To jsem nikde zatím nenatrefil. Ani se nedivím, že se jim do toho nechce, protože chtějí zamezit rozprodávání prostoru dál, ale pro můj projekt to re rozhodující...
kelvin
Profil
1) cena - xnet.cz nabídl hosting 650MB / 5GB traffic zadarmo, ale musí b ýt u nich zakoupena doména.
Zatím běží bez problémů. Informace na jejich stránkách, ale je to na chvíli listování, ty stránky jsou šílené ;).
Sinker
Profil *
http://www.interhosting.cz
Nabízí webhosting již za 99,-Kč/měsíc se všemi možnými i nemožnými službami. Výhody - garantovaná dostupnost 99,989% (používají dva nezávislé poskytovatele a čtyři linky), služby předčily očekávání, jsou přístupní dohodě (my jsme si u nich objednali webhosting s prostorem 05, GB a pro podporu našeho projektu nám zdarma dali webhosting s prostorem 4.5 GB) za to jsme si umístili malou ikonku k nám na stránku: http://www.jahho.cz
Leo
Profil
"který nabízí v ceně neomezený počet aliasů a ftp účtů. To jsem nikde zatím nenatrefil. Ani se nedivím, že se jim do toho nechce, protože chtějí zamezit rozprodávání prostoru dál, ale pro můj projekt to re rozhodující..."

Tak si objednej dedikovany server a muzes si delat uctu kolik chces. Nic neni zadarmo... Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0