Autor Zpráva
DoubleThink
Profil *
Spoléháte se na služby webhostingové společnosti (která nemá statut registrátora), nebo registrujete doménu zvlášť sami u někoho jiného?

Co je podle vás výhodnější a levnější?

Setkali jste se někdy s neseriózností ze strany hostingové společnosti nebo registrátora co se správy doménového jména týče?

P.S. bavím se jen o *.CZ doméně.

Díky
Leo
Profil
Sam se do toho nepoustim, proc studovat dalsi byrokracii / stejne si objednavam webhosting a tak prirozene vybiram takovy, co zaridi i zalezitosti kolem domeny... Zatim jsem nikde nenarazil, ale nepouzivam zadne obskurni garazove webhostingove spolecnosti. Leo
DoubleThink
Profil *
Jistě je to míň práce - o tom není sporu. Zajímalo by mě ale jak je to se spolehlivostí a cenou.
Yuhů
Profil
> Spoléháte se na služby webhostingové společnosti (která nemá statut registrátora),
> nebo registrujete doménu zvlášť sami u někoho jiného?

Jak kdy. Jednodušší je samozřejmě spoléhat, ale praktičtější je registrovat se přímo, kvůli dlouhodobějším výpadkům. V praxi uplatňuji tyto dva modely:

* buďto si objednám registraci u nějakého hostingu (de facto záložního), ale řeknu jim, aby DNS záznam poslali na jiný hosting, kde jsou stránky skutečně v provozu (ostrý hosting). Takto je třeba dělaný Jak psát web, aby pokud nějakým zázrakem vypadne XHOST (zatím se to nestalo), aby skoro všechno do několika hodin jelo přes zálohu.
* nebo si zaregistruju doménu přímo u registrátora a v jeho rozhraní zadám DNS záznam na ostrý hosting. Prakticky je to totéž, ale trochu jednodušší. Cenově je to většinou výhodnější, musíš ale trochu víc klikat a pamatovat si, kde se má jak kliknout.

Ještě jinak to řeknu. Musíš se pojistit před totálním průšvihem. Představ si, že ti přestanou fungovat stránky a provozovatel hostingu nebude zvedat telefon. Musíš mít strategii pro tuto situaci.

Některé hostingy trochu nadsazují ceny domén, aby mohly zároveň nabízet zdánlivě lacinější ostaní služby. Je jednoduché kritérium, jak to poznat -- až se jich zeptáš, zda si můžeš registrovat doménu sám, tak se buďto začnou cukat, nebo se nezačnou cukat.

> Setkali jste se někdy s neseriózností ze strany hostingové společnosti nebo registrátora
> co se správy doménového jména týče?

ne, ani jsem o tom nikdy neslyšel nic konkrétního. Povídá se ale, že kdysi se majitelé některých hostingů registrovali jako držitelé domén, ačkoli všechno platil zákazník. Čistě teoreticky to tak mohou dělat dodnes, pokud je zákazník nezkontroluje.
Yuhů
Profil
> Představ si, že ti přestanou fungovat stránky a provozovatel hostingu nebude zvedat telefon.

Což je zrovna, Doublethinku, Tvůj případ, pokud nebudu zvedat telefon já. Ozvi se mi mailem a já ti dám kontakt na správce doménového jména, kdyby se se mnou něco stalo (třeba kdybych se zamiloval a odjel na Floridu).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0