Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Nazdar.
Dopocul som sa ze domena .sk sa da zohnat za 400sk/rok ale kazda stranka hodi 50-150Sk navyse...
neviete neaku stranku kde je to za 400skk/rok ...?
Vec druha:
aku hodnotu maju asi tieto poziadavky (kolik mesacne by mal stat hosting sparametrami):
3GB dat
100 MySQL (db)
neobmedzene sub-domena xxx.domena.sk
ftp,smtp,pop,SSL (zdielany od host.spolocosti) , secured FTP, hracess,rewrite_mod,
antispam,php4,5,cron,a webadmin?
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
Anonymní
Já ji kupoval u forpsi.cz za 430kč.

Edit: ale kolik to je ve slovenských korunách, to netuším.
Gekon
Profil
djlj
Myslel jsem, že .sk může koupit jen občan SK, ne?
jozob
Profil
Gekon
Oficiálne. Ale môže to ísť cez niekoho, kto tu doménu zoberie na seba.

Anonymní
Ona toľko stojí. Ale pripočítaj si daň + možno aj maržu.
Anonymní
Profil *
ok , na rovinu chcem si kupit webhosting u mediahost.sk ale ,pacia sa mi ceny webhostingu #c ale 560 Sk/rok za registraciu .sk sa mi zda byt prehnana suma, tak som nasiel superhosting.sk kde to je za 390SK. Napriek tomu by som chcel vyuzit priestor od mediahost-u. Funguje to tak ze ked natuka niekto www.***.sk tak to pojde na superhosting.sk a odtial ho to presmeruje na mediahost.sk ?? Nebude to pomale??
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
Anonymní
Poznámka: Všetky uvádzané ceny sú bez DPH
jozob
Profil
Anonymní
U Mediahostu je cena konečná, u Superhostingu musíš zaplatiť aj DPH. A Mediahost určite na doméne nezarába, to sa neboj. Predpokladám, že každá firma je na tom s cenami domén inak priamo u SK-NIC. Teda niektoré firmy majú od SK-NIC domény lacnejšie ako iné (možno podľa počtu domén => čím väčšia firma, tým nižšia cena). Neviem presne ako to funguje, je to len môj predpoklad.

A ešte by som si dovolil malú poznámku. Bazírovať nad pár korunami za doménu je zbytočné. Hosting si vyberaj podľa kvality, prípadne podľa pomeru kvalita/výkon/cena. Určite nie podľa ceny domény, pretože to sú len malé rozdiely, ktoré sa navyše v celkovej cene veľmi neprejavia.
Tomas Kapicak, Mediahost.sk
Profil *
Anonymní
560 Sk/rok za registraciu .sk sa mi zda byt prehnana suma, tak som nasiel superhosting.sk kde to je za 390SK.

Nie sme platcami DPH, preto sa cena nezvysuje pre koncoveho zakaznika o 19%. Cena 560,-SK je konecna. Ak by ste chceli od superhosting.sk iba domenu, ktora bude smerovat na nas, tak Vas to vyjde na 706,-SK:
doména: 390,-SK
DNS park: (Prevádzka DNS serverov pre doménu) - 17,-SK na mesiac - za rok 204,-SK
spolu: 594,-SK bez DPH, 706,-SK s DPH

Doménu pod cenu Vam nik neda (ak s domenou nic ine neobjednavate), standartne stoji 600,-SK bez DPH od sk-nic.sk. Registratorovi, ktory ma viac ako 100, resp 1000 domen su poskytovane zlavy, max. vsak do vysky 400,-SK bez DPH (476,-SK s DPH)

Funguje to tak ze ked natuka niekto www.***.sk tak to pojde na superhosting.sk a odtial ho to presmeruje na mediahost.sk ?? Nebude to pomale??

Nie, nebude. Domena nie je nikam ukladana. Domena je virtualna a svojimi DNS zaznammi smeruje na server, kde je zabespeceny hosting pre domenu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0