« 1 2 »
Autor Zpráva
euka
Profil *
ráda bych se zeptala na pár zřejmě banálních věcí...

chápu to správně, že si musím zaregistrovat doménu, která mi zůstane tak dlouho, dokud za ni budu platit, i když změním hosting? (takže doménu bych pak platila minulému poskytovateli hostingu a hosting novému?) můžu si zaregistrovat doménu u někoho, kdo ji nabízí levněji a hosting pak u jiného poskytovatele?

jak je možné, že www doména.cz o kterou mám zájem je volná na g-hostingu a na weby.cz mi to říká, že už je zabraná?:(

líbí se mi ten g-hosting, chtěla bych tam přesunout své stránky z webzdarma, který mi vyhovuje úplně perfektně (jsem nenáročná, mé stránky jsou malé, potřebuju snad jen to php), ale chtěla bych vlastní doménu www.neco.cz(net..) protože to vypadá líp.
nevadí mi, když stránky nachvilku vypadnou ani nebudu mít záchvaty z jiných poruch, stejně tomu nerozumím. jen bych ráda, aby tak 90% času fungovaly. myslíte, že g-hosting je OK, nebo mi můžete doporučit něco jiného? dívala jsem se na tolik nabídek hostingů, ale když o tom nic nevím, těžko si můžu vybrat:(

hezký den
black
Profil *
No tak domenu si muzes registrovat kde chces, to kdo ci komu platis za provoz domeny je zavisle, kdo je uveden jako platce te domeny, to nesouvisi s majitelem domeny. Pote si muzes menit platce domen na novy hostying z puvodniho, nebo byt platcem rovnou ty a budou ti chodit o registratora chodit FA za domenu primo. No a pak platis zvlast za hosting tomu danemu hostingu.

Nejlepe si over stav domeny treba na www.domena.cz, tam si ji muzes i zaregistrovat a nehodnil bych se za kazdou desetikorunu za cenu domen, nema to cenu, lepsi je si to regnout primo na tom www.domena.cz a pak si menis uz jen DNS na ty, kde prave hostujes. Pozor G-hosting muz ebyt prima, osobne ho neznam, ale vypada to na klasicky oneman hosting (majitel dela vse, vcetne udrzby, kdy zbude na dovolene tyden a server spadne, nema se o nej kdo postarat) TO nerikam, ze to tak je, ale vypada tak. Vse mu bezi na jednom serveru, obe DNS maji stejnou IP adresu. Vyhnul bych se mu byt tebou. Pokud chces levne hostingy, pouzij nejake, ktere maji alespon ruzna DNS a maji sluzby na vicero serverech. Z tech manesich hostingu, ktere maji dobre jmeno muzu uvest treba www.savana.cz. Co se tyka vypadku, ty jsou vzdy a vsude, to je normalni, bezi to na strojich, co muzou mit poruchu a bezi tam software, ktery muze mit take chyby a obcas zatuhne.
euka
Profil *
moc díky za vysvětlení black!:)

ta savana.cz vypadá dobře, tak si tam asi zaregistruju i doménu....
doufám teda, že to zvládnu, vypadá to složitěji než webzdarma:o)
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
Pozor G-hosting muz ebyt prima, osobne ho neznam, ale vypada to na klasicky oneman hosting (majitel dela vse, vcetne udrzby, kdy zbude na dovolene tyden a server spadne, nema se o nej kdo postarat)
Tak právě teď jste se netrefil ;).

je volná na g-hostingu a na weby.cz mi to říká, že už je zabraná
O jakou se jedná doménu?
Martin Kuželka
Profil
Mám takový pocit, že na Weby.cz s tím mají nějaké problémy - tvrdí, že i doména qwsdfgrtgjda.cz je už registrovaná :-)
black
Profil *
treba je, co ty vis, takove atraktivni jmeno je vzdy jako prvni cilem ruznych spekulantu s domenami :)
Martin Kuželka
Profil
black: noo :-) takových atraktivních domén jsem zkoušel víc a všechny dopadly stejně ;-)
black
Profil *
No moc volnych domen uz neni. Jedno odpoledne jsem premyslel, kdy dojdou nazvy CZ domen, kdy [proste toho bude tolik, ze uz budou vznikat jen mnohaslovne domeny. Ten cas jeste nenastal ale za 5-10 let uz to asi muze byt problem. u EU domen ani nemluve, ty postupne do nekolika let dostanou vetsi vahu a prioritu nez CZ, DE, POL, SK domeny atd.
DJ Miky
Profil
black
někde jsem četl, že jsou zabrané už všechny jednoslovné anglické názvy .com domén...
s CZ doménami to není až tak hrozné, taky kvůli tomu, že je docela drahá, a tak mnoho lidí dá přednost třeba .com nebo .net...

to euka: hodně štěstí :-) jinak Savana má nyní dostupnost cca 99,13% (podle mereni.kyblsoft.cz), což je dobrý...
euka
Profil *
DJ Miky - dík:)

podívala jsem se na tu stránku mereni a zděsila jsem se, jaké množství těch hostingů je... ona asi ta dostupnost je jen jeden faktor podle čeho vybírat, že?

zajímalo by mě, jestli s tou savanou zvládne pracovat i začátečník jako já (vytvořit stránky mi trvalo přes týden, přičemž se pořád musím koukat do knihy půjčené z knihovny:) a protože s počítačem netrávím moc času, tak už se mi zasekla krční páteř a necítím ruku s myší, takže bubu muset na rehabilitaci.. to jen pro představu, co jsem zač:o)) nebo jestli třeba znáte někdo něco, co by bylo ještě jednodušší

díky všem za postřehy
black
Profil *
Jukni zda na te savane nemaji nekde nahledy te administrace. Jinak pokud myslis zda tam nemaji nejaky editor na tvorbu webu, tak to mas asi pech, to vetsina hostingu nema, protoze t je celkem k nicemu. Jinak v administraci jsou vetsinou helpy a nastavujes tam stejne emaily atd, co by si mela pochopit.

Jinak dostupnost vypovida o urcitem stavu, ale niky nerika presne, jak to s hostingem je. Ale dokud to je nad 95% tak je to celkem v pohode, pokud nechces provozovat web nejake velke korporace, coz asi nehrozi. Jinak v tom seznamu hostingu jsou i weby, ktere maji kolikrat jen zminku, ze jsou webhosting, ale realnych je tam tak 1/3, mozna mene.
euka
Profil *
black

jj, mají! takový obrázky, vypadají přátelsky:o)) děkuji
black
Profil *
take jsem se tam teda podival a vypada ta administrace moc dobre, prehledne, je to na tobe. Pozor jsou jen hostingy, co take pisou, e maji administraci a ve vysledku muzes jen menit hesla u ftp a emailu. :) Savana ukazuje nahledy na administraci, coz dost hostingu celkem uskotlive taji, bud ze to maji tak genialni a nebo ze j etak hrozna, myslim si, ze druhy duvod je ten pravy.
euka
Profil *
black
nebo ze j etak hrozna, myslim si, ze druhy duvod je ten pravy.

ty mi teda zrovna moc nepomáháš! :) a mě to přišlo hezký...
euka
Profil *
ještě jsem objevila tohle, přijde mi to taky super http://www.gigahosting.cz/hosting/start-hosting.php
black
Profil *
euka: nemluvil jsem o savane, ale o hostinzich, co na strankach nemaji nahledy do sve administrace
black
Profil *
Na gogaosting bych nevpachl, odproti se od vsech hostingu, co maji hned na uvodu, ze jsou nejlevensji webhosting CR, toto je klasicka ukazka neseriozniho jednani od sameho zacatku. Navic dotycny clovek dela vse, bezi to na jednom serveru, uvadi ceny, ze jsou vcetne DPH pritom zadnou DPH neplati, protoze neni platcem DPH, tuiz ma uvadet, ze cena je koncova, nikoliv vcetne DPH. Od toho ruce pryc.


Kdyz nad tim tak premyslm, tak behem dneska jsem navstivil asi 8 hostingu, ktere maji hned na titlu ze jsou nejlvnejsi webhosting v CR, od techto hostingu okamzite pryc, je to neseriozni jednani se zakazniky. Pak tam najdes urcite, ze jednani s kazdym zakaznikem je individualni atd..fuj nebrat
hela
Profil *
Cau, dostupnost 99,13 podle me neni dobra. Uvazovala jsem taky ze pujdu k savane, ale ta dostupnost je nic moc. Administrace je pekna to jo, ale tu maji peknou i na pipni - v porovnani dstupnosti jsou na tom zhruba stejne (kyblsoft.cz, dostupnost.info). Po zkusenostech s pipni jsem se nakonec rozhodla jit k hosting.cz, jsou v dostupnosti mezi prvni stovkou a nemuzu si stezovat. Administraci ma podle me hodne hostingu, ale pokud ti nejede webik tak je to k nicemu.
black
Profil *
99% dostupnost je dle meh naprosto v poradku, kdyz prihlednu, ze 99% je denni nedostupnost zhruba 14 minut. Kdyz prihlednu k tomu, ze to tedy nejde zhruba 1,5 hodiny tydne, nevidim v tom problem. Ted je otazka, co jsou planovane a co ne.
black
Profil *
Jeste jsem zapomel, ze to mereni neukazuje uplne vse. U nektereho hostingu kdyz neni dostupny web, nejde nic tedy ani email, to je pak problem. To uz mereni neukaze, to by se melo testovat i mereni dostupnosti imap a pop3 serveru, osobne nevim, proc to jeste nikdo nemeri.
euka
Profil *
tak se teď rozhoduju mezi savana.cz a isol.cz, pročetla jsem si zdejší diskuse na toto téma zdá se, že je vždycky půlka lidí pro a půlka proti... to není nějaký server, který by byl prostě v pohodě a nikomu nevadil??! tohle je cvokárna:( jak je možné, že když jsou na isol 2 lidi, tak jednomu to vůbec nefunguje, má to pořád výpadky, je to nanic a druhý píše, že je to super a nemůže si stěžovat?
euka
Profil *
tak jsem se registrovala na savane, poslala smsku na demo, něco tam nahrála a zjistila, že s tím absolutně neumím zacházet, to co jsem tam nahrála (index.html) tam nikde není, na adrese neco.savana.cz taky nic není, to jsem fakt zvědavá, co s tím teďka budu dělat :(
black
Profil *
Napis jim dotaz, ale pozor, nektere hostingy neumeji cist index.html ale jen index.htm, zkus to prejmenovat
black
Profil *
euka: tak jak jsi dopadla? Byl svatek, tak treba na savane nepracuji, vypada to take jako onemanshow :)
white
Profil *
Blacku, udivuje me, jak si ve vsech tematech sekce hosting pripadas strasne dulezity, pricemz si i zvysujes sve ego kecy typu 'ja mam vlastni server' a myslis si pritom, kolik jsi nesezral moudrosti a jak tomu hrozne rozumis. Pravdou ale je, ze ve vetsine pripadu jen varis z vody a meles blbosti. Zas jen nejakej dalsi teenager, co si doma nainstaloval apache a ted si mysli, ze je king.
black
Profil *
white: je ti uz lepe? Pokud ano, mohl bys probirat jen vecne poznamky.
white
Profil *
Haha. Takze mam pravdu:)
euka
Profil *
black and white

dopadla jsem výborně, i když byl svátek tak mi odepsali a protože jsem extrémě nechápavá tak jsem psala ještě dneska a odpověděli mi zase, do 1/4 hodiny a už mi všechno funguje a všemu rozumím ;o) je to super, líbí se mi tam
black
Profil *
A vvvo tom to je. Jj na savanu jsou dobre ohlasy.
odkaz
Profil *
black

ty je nějak moc propaguješ:), máš u nich taky stránky?
marně hledám nějaký výrazný rozdíl od isol nebo onebit.... krom toho, že tyhle dva mají zdá se větší dostupnost.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0