Autor Zpráva
Juliette
Profil
Po asi roce a půl, kdy jsem měla stránky nejdříve na webpark.cz, wz.cz, později hostované u přátel, jsem se rozhodla, že si koupím vlastní doménu. Nějakou dobu jsem strávila přemýšlením nad názvem, a ted', když už jsem se konečně rozhodla jakou doménu bych chtěla, jsem se začala zabývat výběrem hostingu.
Jak jsem zjistila, není to nic jednoduchého si nějaký vybrat, prošla jsem snad všechny nejznámější (i ty méně známé) stránky...
Mám možná trochu vysoké požadavky ;-), ale když už si tedy koupím vlastní doménu, tak chci i kvalitní hosting, který ale nesmí moc stát. Tady jsou ty nabídky, které by odpovídaly plus mínus mým představám:

gigaserver.cz (1GB, 50 Kč/měsíc)
U tohohle hostingu mi vadí omezené databáze, ale na druhou stranu, co jsem se dívala na měření dostupnosti, tak ze všech sedmi hostingů připadajících v úvahu má nejlepší dostupnost. A taky se mi zde líbí, že na technické podpoře byl vždycky, když jsem se dívala, někdo online.

inethosting.cz (1GB, 45Kč/měsíc)
Tady se mi nepodařilo najít kolik je zde možno mít subdomén (nebo se špatně dívám). Jinak se mi ale zdá (spolu s profitux.cz) asi nejlepší.

savana.cz (1GB, 60Kč/měsíc)
Jak jsem tak zkoumala, tak hosting od savana.cz se mi zdá z těch sedmi asi nejhorší. Cena s DPH už je taky o něco vyšší než u ostatních hostingů a nezdá se mi, že by za tu cenu byla savana.cz lepší - podle měření dostupnosti je její dostupnost nejhorší z těhle sedmi.

profitux.cz (zaruč. 3GB, 50Kč/měsíc)
Tak tenhle hosting se mi zdá jako jeden z nejlepších, co mám ve výběru ;-) Láká mně ten prostor, i když si nemyslím, že bych ho nutně potřebovala a pak taky neomezený traffic, maily, subdomény, databáze...

gigahosting.cz (1GB, 49Kč/měsíc)
Tenhle hosting mně sice moc nepřesvědčil, ale teoreticky by mohl vyhovovat. Hlavně mi připadá, že tam není moc informací, ze kterých by člověk mohl vycházet. Dostupnost je tam psaná 99,78, ale co jsem se dívala na měření, tak tam byla menší :-(

station.cz (1GB, 50Kč/měsíc)
Tenhle hosting má podle měření docela vysokou dostupnost, opět se mi líbí neomezený přenos dat, subdomény, maily, databáze. Na druhou stranu mi tu zase vadí absence statistik - ty jsou sice označeny "připravujeme", ale otázkou je, jak dlouho se ještě budou připravovat.

cyberhost.cz (1GB, 50Kč/měsíc)
Další hosting z těch, které mě zaujaly nejvíc. Až na menší počet informací se mi zdá docela v pohodě.

No a já vůbec nevím, jak se rozhodnout. Na každém se totiž dá najít něco pozitivního a i něco negativního, takže vážně netuším, který vybrat. Nerada bych po měsíci přecházela někam jinam...
Takže bych vás chtěla poprosit, jestli byste mi nenapsali jaké jsou vaše zkušenosti (dobré i špatné) s každým z těhle hostingů. Předem moc děkuju.
DJ Miky
Profil
Juliette
Mám velmi dobré zkušenosti se CyberHostem. Má dobrého a vstřícného admina :-)
S Profituxem mám zkušenosti jenom na freehostingu (dobré).
U Gigaserveru si jdu dnes objednávat hosting :-).

Další info:
Gigahostingu již nějak klesá dostupnost, v červenci je podle http://mereni.kyblsoft.cz dostupnost 99,2% (u hlavní stránky ještě méně).
Station se mi zdá, že kopíroval Gigahosting. Měl velmi podobné tarify, stejnou garantovanou dostupnost a stejné služby. Nyní již to má změněné.
Savana má velmi dobré ohlasy u lidí. Pokud ti tarify vyhovují, tak si myslím, že by tam neměl být problém.

Když se budeš rozhodovat, tak se zkus mrknout na http://mereni.kyblsoft.cz, tam je orientační měření dostupnosti jednotlivých hostingů.

Láká mně ten prostor

Na to pozor. Na to některé hostingy sází - spoléhají na to, že se uživatel nachytá na velký prostor. Není to totiž to jediné, co určuje kvalitu hostingu... Hlavně si urči, jestli opravdu tak velký prostor potřebuješ a jestli ho využiješ. 3 GB je opravdu dost na normální stránku (download server je zakázaný, takže tam nemůžeš dát moc souborů ke stažení).
Jindra Holý
Profil
Jak uz predemnou bylo receno. Prostor poskytovany na hostinzich neni to podstatne, co urcuje kvalitu. U kazdeho hostingu kde je hruba priorita ze bych chtel hostovat, bych si zkusil pozjistovat informace, ktere bych potreboval. Jak casto jsou lide online, nebo jak casto ci v jakem casovem rozmezi se mohu dostat na podporu, jaky je traffic, jak casto se zalohuje atd...atd........ je toho mnohem vic,....obcas se i vyplaci vsadit na mene zname "organizace" ;-)
Juliette
Profil
DJ Miky
Díky za odpověd'. Až si objednáš ten hosting u Gigaserveru, byla bych ráda za nějaké poznatky ;-)

K tomu prostoru, neberu to jako rozhodující faktor. Myslím, že pro mě je 1GB dostačující a že 3GB nepotřebuju. Ale je pravda, že Profitux se mi zdá i tak hodně dobrý, i když bych si odmyslela ty 3GB ;-)

Jindra Holý
Jak už jsem psala výše, prostor pro mě není zas až tak rozhodující.
Dneska jsem se tak nějak snažila procházet ty nabídky a zkoumala výhody i nevýhody, ale mám pocit, že čím víc to člověk porovnává, tím víc se do toho zamotává. Jeden hosting má to a to, druhej zas má to, ale nemá tamto...
DJ Miky
Profil
Juliette
Dneska jsem se tak nějak snažila procházet ty nabídky a zkoumala výhody i nevýhody, ale mám pocit, že čím víc to člověk porovnává, tím víc se do toho zamotává. Jeden hosting má to a to, druhej zas má to, ale nemá tamto...
Takový je holt život. Mnohdy neobjevíš hosting, který by ti úplně vyhovoval, musíš udělat nějaký kompromis...

Díky za odpověd'. Až si objednáš ten hosting u Gigaserveru, byla bych ráda za nějaké poznatky ;-)
Jj, napíšu.
morous
Profil *
juliette:
parametry, ktere by mely byt rozhodujici:
1. reference ostatnich uzivatelu, kteri u dotycneho hostuji
2. administrace hostingu
3. dostupnost


Jinak savana za 60 nabizi 1000MB prostoru, 2500 MB emaily a 100 MB DB, takze 3600 MB, coz je nejvic ze vsech a ver, ze MB se ti uplne nejvice hodi pro maily.

A je pravda, ze savana je platcem DPH, to ma v dusledku zvyseni ceny pro neplatce DPH, ale znamena to to, ze savana jako jedina neni pricmrndavac v uz ma obraty vysssi, nez je zakonem dana povinnost stat se platcem DPH a ostatni jsou jen prizdibovaci, co zacinaji, maji malo hostingu atd. Podival bych se u vsech na popis HW, ten da take hodne najevo "kam zalezes"
morous
Profil *
Gigaserver.cz vypada hodne amatersky. Jejich psoledni novinka " Napsal Administrator
Pondělí, 26 červen 2006
Dnes byla zmenena direktiva register_globals na OFF. V pripade potreby muzeme individualne toto nastaveni zmenit."

Coz je u savany reseno primo v administraci viz: http://www.savana.cz/obrazy/admin_domena.gif

Navic gigaserver web bezi na mambu, coz je dost velka hustarna :)

Ale kyz nekdo nepotrebuje dobrou administraci sveho hostingu a je pro nej dulezitejsi mozna i fiktivni dostupnost, ktera meri jen apache a ne sluzby jako celek a je pro nej primarni dostupnost 99,6% misto 99,3% atd, tak to je uz otazka jehi priorit.
house
Profil *
A je pravda, ze savana je platcem DPH, to ma v dusledku zvyseni ceny pro neplatce DPH, ale znamena to to, ze savana jako jedina neni pricmrndavac v uz ma obraty vysssi, nez je zakonem dana povinnost stat se platcem DPH a ostatni jsou jen prizdibovaci, co zacinaji, maji malo hostingu atd

tohle klíďo mohl napsat vloni někdo o Savaně, ne?:) co je špatného na tom, když někdo začíná...
Jindra Holý
Profil
Jak už jsem psala výše, prostor pro mě není zas až tak rozhodující.
Dneska jsem se tak nějak snažila procházet ty nabídky a zkoumala výhody i nevýhody, ale mám pocit, že čím víc to člověk porovnává, tím víc se do toho zamotává. Jeden hosting má to a to, druhej zas má to, ale nemá tamto...


ano, ale to je samozrejmost,...tak to bylo, je a bude skoro u vseho....kazdej se snazi necim odlisit aby byl jedinecnej a mohl tim zaujmout sve potencialni klienty,.....preci nebudu nabizet neco, co uz dela druha firma, ktera je na trhu o dost delsi dobu nez ja a ma staly prijem klientely....
jirista
Profil
to House:
ale ona se proste mohla stat firmou (pravnickou osobou) a tudiz platit dph dobrovolne i s malymi obraty!
house
Profil *
jiriste: to urcite ano, zalezi na dvou hleiscich.
1. jakou ma vetsinu zakazniku, bud platcu ci nelatcu
2. rozsireni HW a tedy velke investice = odpocet DPH

Ono presahnou tmilion za rok je dle meho pro firmu jako nic a tak snad kazda firma ci podnikatel, kdyz neni zrovna malir pokoju, te milion obratu za rok udela. Holt stat nas cuca, kde muze.
house
Profil *
jiriste: to urcite ano, zalezi na dvou hleiscich.
1. jakou ma vetsinu zakazniku, bud platcu ci nelatcu
2. rozsireni HW a tedy velke investice = odpocet DPH

Ono presahnou tmilion za rok je dle meho pro firmu jako nic a tak snad kazda firma ci podnikatel, kdyz neni zrovna malir pokoju, te milion obratu za rok udela. Holt stat nas cuca, kde muze.



hele ale tohle jsem nepsala já!!!! to je docela blbý, když tu píšu jako house, aby někdo odpověděl taky jako house, ne?? asi se bubu muset registrovat, tady nemaj lidi vůbec žádnou "štábní kultůůůru"
house
Profil *
jinak ještě k výběru hostingu: ta savana vypadá dobře, ne?? ale proč maj tak nízkou dostupnost... :( to je fakt těžký si vybrat
Matěj Kloubek
Hosting cesky-hosting.cz
Profil
house
Savana má malou dostupnost na mereni.kyblsoft.cz proto, že má málo měření (měří se pouze jedna stránka) a v poslední době měla větší výpadek, snad o tom i psali u sebe na webu. Nicméně měřit pouze adresu samotného webu, který službu nabízí je nedostačující, protože největším předpokladem stránky hostingu je, aby jela i v případě výpadků webů klientů, aby byl webhosting schopný klienty informovat = předpokládal bych, že domovská stránka webhostingu bude mít největší dostupnost.

Každopádně při stěhování serverů do nové serverovny jsme měli také několikahodinovou odstávku, o které jsme sice klienty informovali, ale měření na kyblsoft to stejně nezajímá, takže dostupnost se tím samozrějmě zhoršila. Na kyblsoftu se o takové plánované odstávce nedovíte a také proto je toto měření orientační - nemusí jít vždy o problémy nebo chybu webhostingu.
black
Profil *
ty vypadky souhlas, take neznamena, ze kdyz nejde web, ktery kybl meri, zze nejdou klientske weby, to mereni je k nicemu, praxe ukaze nejvice, z toho se nepozna, jak je to s pristupem na DB servery atd. Ale lidi to desne zerou a jdou podle toho a ceny a nezajima je skutecna kvalita. No ale na druhou stranu musim rici, ze kvalita hostingu neni odvisla podle jeho cen. Dle meho je idelani cena tak 50-120 Kc/ mesic za cca 500 MB, to jsou realne ceny, ktere hostingu prinaseji nejaky zisk. CVO chteji treba 500 mesicne to uz je zlodejina, poku dnenabizi vic, nez ten za 100. A ty co nabizeji hosting za 9 mesic a podobne, tak to je hodne podezrele, ze jim ta 486tka kdykoliv muze spadnout :)
Proste dokud ma hosting mereni kolem 99% dostupnost, je to naprosto OK, on staci opravdu jeden servisni zasah typu "cesta po praze se servery do nove serverovny" a 6 hodin nedostupnosti je na svete=denni dostupnost 75% :)
DJ Miky
Profil
Každopádně při stěhování serverů do nové serverovny jsme měli také několikahodinovou odstávku, o které jsme sice klienty informovali, ale měření na kyblsoft to stejně nezajímá, takže dostupnost se tím samozrějmě zhoršila. Na kyblsoftu se o takové plánované odstávce nedovíte a také proto je toto měření orientační - nemusí jít vždy o problémy nebo chybu webhostingu.

Ano, ale pro mnoho lidí je nedostupnost jako nedostupnost - prostě jim nejede web a je jedno, jestli je to způsobené neplánovaným nebo plánovaným výpadkem. Kýblsoft měří skutečnou dostupnost - tedy stav, zda web jede/nejede. Kdyby to neměřilo plánované výpadky, tak by každý webhoster označoval nechtěné výpadky třeba za údržbu serveru...
Tím, že uživatelům ohlásíte výpadek, nepomůžete samotným webům - nebudou běžet tak jako tak...
black
Profil *
Uz to nereste, proste dokud to bude HW a SW, tak si to bud elehat a basta. :) Tohl eje debata o nicem :)
Pavel Ondřej
Profil *
Dobry den,

jako spolumajitel hostingovych sluzeb GIGASERVER.CZ si dovolim reagovat na tuto diskusi.

Prvni poznamka patri k nasemu webu. Ano opravdu bezi na Mambu, byl a je to provizorni stav nasich zacatku. Momentalne jiz je z 90% hotova nova verze webovych stranek a mela by byt do 14 dnu spustena. Na pozadani radi zasleme link, ale zde ho filtrovat nechceme (info@gigaserver.cz). Budeme jen radi pokud nam nekdo napise svuj nazor, pripadne ho nekdo poradne otestuje spolu s nami.

Jelikoz nase reference nebyly zrovna reprezentativni, tak jsem tam v techo chvililich zkopiroval reference z noveho webu. V soucasne dobe hostujeme pres 200 domen.

K dostupnosti - nase dostupnost je v prumeru 99,9% - dle internich mereni. Zde najdete dostupnost z nezasivsleho mereni http://statistiky.monitoring-serveru.cz/Gigaserver.cz/2006-07 - probiha kazde dve minuty.

K tarifum - pokud by kdokoli mel zajem, tak se daji vsechny tarify individualne upravit. A cenove jednu db sem tam nejak neresime.

Pokud by mel kdokoli zajem, muzeme Vam nabidnou testovaci hosting, kde si muzete vse vyzkouset.

S pranim krasneho dne

Pavel Ondřej
David Požár
Profil *
Pavel Ondřej


Z hodinového měření toho ale moc nepoznáme, že? :-)
DJ Miky
Profil
David Požár
Z hodinového měření toho ale moc nepoznáme, že? :-)

Můžu se zeptat, z jakého hodinového měření?
Pavel Ondřej
Profil *
Pane Požáre,

predpokladam ze jste Davir Pozar z Interhosting.cz. Nechapu co myslite tim hodinovym merenim. Docela me to rozesmalo. U monitoring-serveru.cz mame predplacene rocni mereni, ktere probiha kazde dve minuty formou HTTP GET. Takze nechapu na co narazite.

Hezky den

Pavel Ondřej
Hua
Profil *
Lidi, co porad mate s tou dostupnosti. Mereni dostupnosti nikdy nebylo presne, jen orianetacni a nezohlednuje planovane vypadky, nemeri vsechny sluzby atd. Neni problem na merene stranky vyhradit 486tku, kde nepobezi nic jineho a HLE, hned mame mereni 100% :)
David Požár
Profil *
Pavel Ondřej

Ještě bych se Vás rád zeptal zda máte živnostenské oprávnění na provozování webhostingu? Podle AKTUÁLNÍ databáze RZP MPO zatím toto oprávnění nemáte viz. Výpis z evidence. Tím samozřejmě nechci říct že oprávnění nemáte, jen je možné že ještě neaktualizovali DB.
Jinak se Vám tímto omlouvám za mé minulé výpady vůči Vaše webhostingu, uznávám že jsem měl více myslet a méně psat :-)

David Požár
DJ Miky
Profil
David Požár
Musíte pořád do někoho rejpat? Ještě k tomu úplně offtopic?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0