Autor Zpráva
Jay Jay
Profil
Jakou byste si zvolili, či už zvolili, generickou adresu a proč ?

Edit : generickou doménu samozřejmě :D
black
Profil *
co to je za divny dotaz? ja bych si zvolil google.com :)
black
Profil *
Divna otazka :) ja bych si zvolil google.com. A proc? protoze je nejnavstevovanejsi na svete :)
Jay Jay
Profil
black : už jsem se opravil :) myslel jsem samozřejmě generickou doménu a ne generickou adresu (nic takového snad ani neexistuje :-) )
black
Profil *
No ja to pochopil proste ze chce slyset co jsem napsal. ale OK.

No zvolil bych COM. Nevim duvod, proste se miz da byt takova nejcasteji pouzivana a tedy i nejlepe zapamatovatelna.
quinux
Profil
Jay Jay
IMHO doména se volí zpravidla podle obsahu webu. Je snad jasné, že když bubu mít shop se spodním prádlem nezvolím pro něj doménu strikacky.cz
Jay Jay
Profil
black : já to pochopil tak že chci slyšet co by sis vybral (či už vybral) za generickou domému a proč.. přesně takhle jsem to myslel ;o) | dík
Jay Jay
Profil
quinux : ano to máš pravdu, ale to není tak úplná odpověd na mojí otázku :-)
Jay Jay
Profil
OT : Mno jo, jdu se dívat na fotbal. Řekl bych že vyhraje Francie, ale snad to bude zajímavý zápas :-)
quinux
Profil
Jay Jay
No jestli myslíš jen TLD, tak nesouhlasím s blackem. Nevybral bych si .com jen pro ty důvody, které uvedl. Vždy bych se snažil zvolit .cz, protože to je zapamatovatelnější a zřejmnější, pro českého uživatele. Mnoho lidí, když třeba hledá nějakou firmu tak zkusí nazev-firmy.cz a teprve při neůspěchu to zkouší jinak. TLD .com či .eu bych zvolil v případě, že bych měl anglicky psanou verzi webu.
black
Profil *
CZ ale neni genericka domena
Timy
Profil
Já jsem si oblíbil .net a žádný důvod pro to nemám a myslím, že je to vcelku jedno, jaká doména se zvolí. Zapamtovatelné je všechno, samozřejmě .cz asi nejvíc, ale zase je dražší...
quinux
Profil
black
Není, pravda, ale nevolte .com .net . org apod. jen proto, že je levnější. CZ dnes stojí již jen nějakých 590 Kč což není tak moc.
black
Profil *
CZ domeny od noveho roku pujdou zase o 100 Kc dolu
Jay Jay
Profil
black
CZ ale neni genericka domena - co by to potom bylo ?

Timy, quinux, black : díky za příspěvky
DJ Miky
Profil
CZ dnes stojí již jen nějakých 590 Kč což není tak moc

No, jak pro koho...

Já jsem si stejně jako Timy oblíbil .net bez nějakého důvodu. Asi proto, že net jako internet a že ty stránky jsou na internetu :-D. a .net má pěkná "jemná" písmena, .org má hnusné G, .com mi přijde jako už ohraná, komunistická ;-). .info je taky pěkná, ale zase už moc dlouhá... Ale teď si objednávám .info doménu...
quinux
Profil
DJ Miky
Když máš 300 kila na .net doménu tak ty další 300 kila na .cz doménu není zas takový rozdíl. ;o)



Jay Jay
CZ je národní TopLevel doménou, patřící České republice

COM, NET, ORG atd
Nadnárodní, neboli generické domény

viz: http://www.active24.cz/cz/domeny/napoveda/domenova-jmena_-top-level-do meny_-cz_nic/
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
Souhlasím s Timym a DJ Mikym, má oblíbená doména je .net :).
Jay Jay
Profil
quinux :
Když máš 300 kila na .net doménu tak ty další 300 kila na .cz doménu není zas takový rozdíl. ;o) - To je teda pořádnej rozdíl.

Nevím, nevím, dle mého názoru vznikají čím dál více vícejazyčné verze stránek (ať je to pomalu jakýkoli web), v tomhle případě se mi zdá .cz docela nevyhovující.
quinux
Profil
Jay Jay
To je teda pořádnej rozdíl
No jestli se ti zdá 300 kč navíc ročně moc tak si nekupuj doménu, ale zůstaň na freehostingu;o)

Nevím, nevím, dle mého názoru vznikají čím dál více vícejazyčné verze stránek (ať je to pomalu jakýkoli web), v tomhle případě se mi zdá .cz docela nevyhovující.
Pokud vytvářím vícejazyčný web tak českou verzi umístím na cz doménu, anglickou na com či eu, polskou pak na pl a tak postupně. To je nejlepší řešení pro vícejazyčný web. Pokud na to nemám prachy nebo z nějakého důvodu nemůžu použít více domén tak potom se rozhoduju podle toho, která jazyková verze je pro mě nejduležitěší a podle toho volím.
Jay Jay
Profil
quinux :
No jestli se ti zdá 300 kč navíc ročně moc tak si nekupuj doménu, ale zůstaň na freehostingu;o) : To si radši za ten jeden rok půjdu na víc s kámošema trošku zakalit nebo něco podniknout.

Pokud vytvářím vícejazyčný web tak českou verzi umístím na cz doménu, anglickou na com či eu, polskou pak na pl a tak postupně. - I kdybych na to peníze měl, tak tohle mně zřejmě asi (snad v to i doufám) nikdy nenapadne.
quinux
Profil
Jay Jay
To si radši za ten jeden rok půjdu na víc s kámošema trošku zakalit nebo něco podniknout.

Tak jestli je ti milejší chlast tak to je tvůj problém

I kdybych na to peníze měl, tak tohle mně zřejmě asi (snad v to i doufám) nikdy nenapadne.
Což je možná chyba.
Jay Jay
Profil
quinux :
Tak jestli je ti milejší chlast tak to je tvůj problém - Ze mě tady nikdo alkoholika dělat nebude ;o) Napsal jsem "trošku" - to znamená dvě, tři..., karty, fotbálek, jídlo...
Což je možná chyba. - Což je možné lepší si radši vybrat jednu univerzální doménu a ušetřit stovky až tisíce...
quinux
Profil
Jay Jay

Ze mě tady nikdo alkoholika dělat nebude ;o)
Já z tebe alkoholika nedělám, ale 300 kč ročně navíc nikoho nezabije. Obzvláště pokud máš nějaký plán ja na daném webu "něco" vydělat

Což je možné lepší si radši vybrat jednu univerzální doménu a ušetřit stovky až tisíce...
Pokud děláš "zábavný" web tak možná jo, ale pokud se jedná o web firmy tak je lepší více domén.
Jay Jay
Profil
quinux :
ale 300 kč ročně navíc nikoho nezabije - Nevíš, co mluvíš.

Pokud děláš "zábavný" web tak možná jo, ale pokud se jedná o web firmy tak je lepší více domén. - Zajímavé, znáš jen dva druhy webu a to "zábavné" a firemní.
quinux
Profil
Jay Jay
ale 300 kč ročně navíc nikoho nezabije - Nevíš, co mluvíš.
Moc dobře vím o čem mluvím, to se neboj.

Zajímavé, znáš jen dva druhy webu a to "zábavné" a firemní.
Trochu jsem to zobecnil, ale proto je "zábavný" v uvozovkách ;o)
Jay Jay
Profil
quinux
Moc dobře vím o čem mluvím, to se neboj. - O to se nebojím, moc dobře NEvíš o čem mluvíš.

Trochu jsem to zobecnil, ale proto je "zábavný" v uvozovkách ;o) - Ty uvozovky si může vykládat každý trochu jinak, já si je tak vykládal a stále vykládám.
quinux
Profil
Jay Jay
Mám 4 domény z toho dvě pod cz, takže to mám nárůst o 600 kč ročně oproti generickým a vidíš jeden web (co mám v profilu) mi zaplatí jak svou doménu tak i hosting a dokonce to tak vypadá, že vydělá i na další doménu. Co se týče cz domén tak jedna si na sebe taktéž vydělala a druhá ta je týden nová, ale počítám, že trhne tolik, že zaplatí všechny domény a ještě budu mít i dost do kapsy ;o) Když chceš mít web tak je třeba zvážit k čemu ho chceš?
Buď to bude tvůj "koníček" tak potom nejspíš cz doménu nepotřebuješ nebo dokonce nepotřebuješ žádnou doménu a bude ti stačit freehosting. Každopádně i koníček něco stojí a záleží kolik jsi do něj ochoten investovat.
Nebo svým webem chceš něco dokázat a i vydělat, potom investice o 300 kč víc tedy neznamená ve výsledku nic.
Nebo chceš jen zafrajeřit před klukama ve škole, že máš svůj web.

Dobře vysvětlím ti to trochu podrobněji. Za "zábavné" weby jsem myslel buď ty které děláš pro zábavu a nebo ty které jsou určeny pro určitou cílovou skupinu a pravděpodobně je nemá ani smysl překládat.
Za firemní pak ty, které patří buď firmně příp. se jedná o komerční weby s širší i jazykovou působností.
Podívej se třeba na takový amazon.com ten v německé verzi má doménu amazon.de či rakouské amazon.at (vidíš a přitom se německy mluví v obou zemích) v britské má pak amazon.co.uk . Ona samostatná doména pro různé jak jazykové verze tak pro jiné cílově (regionálně) zaměřené verze je lepší než jedna holka pro všechno
Jay Jay
Profil
quinux : Neplánuji 4 komerční projekty, jen jsem chtěl slyšet názory na různé generické domény.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0