Autor Zpráva
Lukas87
Profil
potrebuju vybrat hosting na e-shop hlavne aby byl spolehlivej a rychlej je jich hrozne moc a ja se v nich vubec nevyznam. potrebuju php mysql podporu .htaccess. celkem se mi libi ceskyhosting.cz mate s nim nekdo skusenosti? co by jste mi doporucili?
quinux
Profil
Lukas87
Jo český hosting je v pohodě. Mám tam web a bez problémů. :o)
Hua
Profil *
lukas87: pokud bys chtěl ty stejné služby za 60% ceny, co nabízí ceskyhosting, tak zkus www.savana.cz. Administrace je rozsáhlejší, než má CH, hlavně nastavení parametrů domény, tohle CH úplně chybí. Dostupnost je v pohodě.
Hua
Profil *
Ještě jsem zapoměl, ze CH nabízí za 1000/rok 500MB, savana nabízí za 600/rok 3100MB. Ikdyž zrovna pro eshop je úplně jedno zda má hosting 1000 nebo jen 100MB :-)
Anonymní
Profil *
tak to urcite ne.. rozsahle eshopy maji tolik obrazku, ze bys stim naplnil server
black
Profil *
Chtel jsi napsat "prasacky" neoptimalizovane eshopy zaplni server. Ale my se tu nebavime o kasa.cz nebo o vltava.cz, my se tu bavime o online shopu, kterych jsou v CR tisice, tedy o nejakem frantavomacka.cz shopiku s par stovkami polozek maximalne, kde ma dobr eoptimalizovane nahledy zbozi o vleikosti nekolika KB/obrazek.
quinux
Profil
black
IMHO jak můžeš vědět, že Lukas87 chce hosting pro malý shopík? Co když připravuje rozsáhlý e-shop s několika tisíci požkami? ;o)
DJ Miky
Profil
quinux
To by spíš měl pořídit nějaký dedikovaný server...
quinux
Profil
DJ Miky
No souhlasím, určitě by to bylo nejlepší řešení v případě rozsáhlého shopu, ale i shop s tisíci položkami může běžet na hostingu úplně bez problémů. Je však pravda, že na tomto typu hostingů (český hosting, savana apod.) by to mohlo způsobovat problémy.
black
Profil *
Jake problemy by mel zpusobovat dobre navrzeny shop? Jsem tak pri patrani juknul na reference savany a hle, microgames.cz, a asi to jede v pohode. Ono kdyz neco neni napsano prasacky, tak to o polozkach neni. Opet ukazujes QUINUXI, ze otom vis uplne kulove. Napriklad pocet radku v tabulkach MySQL zhruba do 500 000, ale i vice neni zadny problem. To ze je v DB 5000 zbozi tedy s tim problem hosting nema. Ze to kazde zbozi nekolik fotek, tak s tim take neni problem, pokud je kapacita. Problem nastane v tom, pokud dany shop je napsan nejakym "hovadkem" co dokaze zakourit jednoduchym selectem kdejakemu serveru. To je pak problem. Je to o lidech.

A lukas87 pokud se pta na hosting pro jeho eshop neni nejaka velka firma, ktera chce rozjet nega projekt, protoze uz logicky by poridil vlastni server, ci servery.
quinux
Profil
black
Opět ukazuješ, že jediné co umíš je se povyšovat. Obdivuješ tu svou savanu jako jistí lidé obdivůjí jisté ovoce. Když člověk neví, že existuje něco jako dedikovaný server (nic proti Lukas87) tak logicky nemůže volit vlastní server. Ty si prostě myslíš, že jsi dokonlý a že všechno co si nastavíš a uděláš je perfektní. Jenže nic není dokonalé, a až na tom jednom stroji na savaně kde jsou microgames bude více webů s vyšším traffikem tak se jim to může vymstít. Já neříkám, že se tak stane, ale každý normální člověk s problémy počítá a nemyslí si, že jeho dílo je dokonalé. Až se ti pak něco sesype tak si pak nestěžuj, že jsi na to nebyl připraven
hela
Profil *
uz je jasny blacku odkud vitr vane. To se specha s dukazem ze savana vse zvladne co? Hned na web skocit do referenci - vzit web nahodou provozovany majitelem savana. ach jo, to je bida.
black
Profil *
quinox:
1. povysovat? Jak? Nechapu
2. zatizeni serveru neznamena mira traffiku
3. kdyz se nekdo pta na hosting, tak je to jeden clovik, ktery chce svuj maly shopik s max stovkami polozek, protoze pokud by chtel megashop, je to uz firma o nekolika zamestnancich s vlastnim systemakem, ktery urcite vi, ze jde mit vlastni server.
4. nevis nic o DNS, mas bordel v terminech, nevis, jak pracuje DB

Proste zvanis uplne kraviny
DJ Miky
Profil
2. zatizeni serveru neznamena mira traffiku
To sice ne, ale souvisí to spolu - když ti ze serveru stahuje jeden člověk 1 KB/s, tak bude skoro nulové zatížení, zato když ti ze serveru stahuje 500 lidí 100 MB/s, poznáš to na zatížení...
quinux
Profil
black
1. zamysli se (pokud víš co to je) pochopíš
2. hmm až bude mít ten shop 50 000 zobrazení denně + těch dalších x-set webu, které na tom jednom stroji jsou tak jsem zvědav jestli to ta tvoje savana ustojí
3. jsi asi ještě díte, protože jak vidno neznáš neinformované šéfy firem
4. nejsem teoretik, všechno se zakládá na praxi, přiznávám a nestydím se za to, no to nevím - 1) nejsem programátor 2) nezajímá mě jak to chodí, ale jestli to chodí 3) narozdíl od tebe jsem viděl a prakticky denně vidím servery s tak velkými shopy o kterých se ti ani nesnilo
black
Profil *
DJ Miky, to ano, to je ale extrem, ale na eshopu tezko bude 500 lidi stahovat 100MB/s :). Navic na hostinzich je vetsinou bandwidth, teru kroti linku/user. Navic dle meho velke hostingy to maji resene tak, ze servery, co "pocitaji" a generuji stranky pro prohlizece sosaji data z diskovych poli, kde jsou ulozena data a tato data pres ten server ve vysledku ani nefrci, ale jsou primo pres urcitou branu, takze daji pokur poli, ale to je mnohokrat rychlejsi nez disk v serveru.
black
Profil *
quinux: ty vidis servery s velkymi shopy kazdy den? Ty tam uklizis v serverovne? protoze nevis nic o DNS, takze asi jen uklizis. Navic ted mi rekni jedno. Jak poznas server, na kterem bezi shop, o kterem se mi ani nesnilo? Sviti ruzove nebo jak se to pozna? Ja vim jen jedine, ze mi je v serverovne vzdy ukrutna zima a vubec nepoznam, co na kterem serveru bezi.
Co porad resis savanu, to byl priklad v souvislosti s microshop.cz. Stale podsouvas svou predstavu shopu s 50 000 zobrazeni denne, ja porad rikam, ze dotycny clovek chtel svuj shopik, a nechce vlastni server.
Neinformovane sefy? Co to je zase tohle? Sef preci nemusi vedet nic o serverech a co je nutne k provozu shopu, ten ma nato administratora, pokud je to tedy firma, co vyuziva internet ke svemu provozu jinak nez na emaily a webik.
quinux
Profil
black
Špatně jsem se vyjádřil omlouvám se. Měl jsem namysli, že vidím servery jako formou přístupu na ftp a k jejich statistikám. Vídím jakou ty shopy mají návštěvnost a vidím co to s těmi servery taky dělá.
Já řeším savanu? Ty pořád savana sem, savana tam, chováš se hůř než lišák se svojím banánem.
A ty myslíš, žeto vždycky funguje tak, že když administrátor řekně tak šéf podle toho skáče? Kde žiješ? Na marsu? :-D

PS. koukám, že DNS je to jediné co ovládáš. Nemusím znát DNS, abych mohl denně pracovat na serverech. Je tolik oborů lidské činnosti..
Lukas87
Profil
tak vidim ze se to tu docela rozjelo .-) ale teda rady na hosting nic moc. v eshopu bude docela hodne polozek ale myslim ze bude zalezet spis na navstevnosti, ta samozrejme ze zacatku nebude asi moc velka, ale chci takovej hosting aby kdz navsteva bude velka to jelo porad ok, o pronajmu vlastniho servru zatim neuvazuju protoze je to docela drahy kdyz nevim jestli ten obchod bude vydelavat :-) je to spis podpora k normal obchodu ale snad to jednou bude naopak. jinak diky za rady
Hua
Profil *
Co je to ta "velka" navstevnost a to "hodne" polozek, to ja, jako programator hrozne nerad slysim, to neni meritelne. Hodne je 500? Nebo 10 000 ?
Lukas87
Profil
:-) njn tak treba velka navstevnost 2k lidi / den a hodne polozek 5k
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0