« 1 2 »
Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Je to vubec možné? Jak?
quinux
Profil
Anonymní
Jako na hostingu? A proč se nepodíváš do FAQ? Nebo nekontaktuješ podporu?
DJ Miky
Profil
Na webu to nikde nepíšou... Nejde to jenom přes vytvoření adresáře? Nebo to nepodporují vůbec...
quinux
Profil
Oni to tam fakt nemají, ježiši to jsou telata :o/
No u českého hostingu i u onebit, kde mám weby mi stačí na ftp vytvořit složka v rootu a tím je vytvořená doména 3 řádu. Buď to vyzkoušej nebo se obrať na podporu však je v ceněě ;o))
Hua
Profil *
No na savane to je udělané tak, že nemusíš vytvářet složku, ale vytoříš hned danou subdoménu a k ní daný adresář, což je podstatně promyšlenější, protože zároveň můžete nastavit pro danou subdoménu MX záznamy, CNAME, basedir atd. To jaksi u hostingu, kde se subdoména tvoří stylem adresář/subdoména asi nende.
Petr Benešovský
Profil
Zdravím,

výhoda založení adresáře v kořenovém adresáři (/) spočívá v tom, že k provozu domény 3. řádu stačí vytvořit pouze příslušný adresář - CNAME ani jiné záznamy se nastavovat nemusí. Do adresáře stačí přes FTP účet nakopírovat soubory a subdoména je funkční. Takto jednoduše lze vytvořit i subdomény vyšších řádů - např. moje.www.domena.tld se vytvoří založením adresáře "moje.www" a je hned připravena k použití.


S pozdravem

Petr Benešovský
ONEbit.cz
Matěj Kloubek
Hosting cesky-hosting.cz
Profil
quinux
U Českého hostingu není možné subdoménu vytvořit adresářem v rooto FTP. Zakládá se v klientské sekci a daný adresář se vytvoří automaticky na FTP.
quinux
Profil
Matěj Kloubek
Ano, později jsem si to taky uvědomil, že jsem napsal blbost. ;o))
Hua
Profil *
Petr: no to ale pak neni v conf apache jako subdomena, ale proste to tam redirectujete a neda se samostatne konfigurovat. Prave moznosta nastaveni MX a CNAME napr pro mail.neco.cz je vyhoda, kterou tim vytvarem adresaru ztracite.
Hua
Profil *
http://www.savana.cz/obrazy/admin_domena.gif juknete nastaveni subdomenu, moznost zmeny CNAME, MX1, MX2, ADRESAR PRO DOMENU, SVAZANE SUBDOMENY, REGISTER GLOBALS, MAGIC QUOTAS, OPEN BASEDIR, NASTAVENI WEBDAVU PRO TUTO DOMENU.

TO je preci daleko vetsi komfort nez mozna blbuvzdorne, ale nepostacujici vytvareni subdomen pres adresare.
quinux
Profil
Hua
TO je preci daleko vetsi komfort nez mozna blbuvzdorne, ale nepostacujici vytvareni subdomen pres adresare.

Nevím já nikdy nepotřeboval subdoménu nějak specificky konfigurovat. Nastavování CNAME či MX moc lidí nerozumí takže pokud se to na savaně nedá udělat i bez toho (nevím nikdy jsem tam nehostoval) tak je to spíš přítěž pro většinu uživatelů.
Hua
Profil *
quinoq: to preci nikdo netvrdi, pokud to nechas prazdne, tak si vytvoris jen danou subdomenu bez dalsi nastaveni, pokud ale chces napriklad mail.neco.cz, tak si ji nastavis a nakonfigurujes, aby ukazovala na tvuj mail server ve firme, moc lidi to logicky nevyuzije, ale i tak je to neco plus. TO ze to nevyuzije moc lidi neni preci argument, ze by to melo byt spatne, naopak, je dobre, ze tam je neco navic. Vytvareni subdomen vytvarenim adresaru je preci lamerina nejvyssiho stupne, ale blbuvzdorna, to je pravda, ale neni to komfortni pro lidi, co potrebuji dalsi nastaveni.
quinux
Profil
Hua
Nemyslím si, že je to lameřina. Opravdu jde o to, kolik lidí to nastavování použije. Nejlepší by bylo se zeptat přímo admina savany kolik % uživatelů si upřesňuje nastavení (tedy pokud to samozřejmě nějak sledují).

Osobně jsem radši když lze vytvářet subdoménu přes ftp, protože to znamená, že otevřu ftp klienta a jen překopíruji celou složku a je to. Kdybych to měl nastavovat přes administraci tak mě to jen zbytečně zdržuje (přihlášení, proklikání se a nastavení).
Hua
Profil *
No ze te to zdrzuje, ale na druhou stranu, kolikkrat denne vytvaris subdomeny? No nechame to na hostinzich, at si to resi sami, jak uznaji za vhodne.
Petr Benešovský
Profil
Zdravím,

Hua
Dle mého názoru se bavíme o dvou zcela odlišných věcech - jedna je snadnost založení a zprovoznění subdomény - viz. můj předchozí přízpěvek - a druhá je správa DNS záznamu k doméně, subdoméně atp.

První z těchto věcí je velice často využívána a proto by mělo být její nasazení snadné a intuitivní, kdežto úprava DNS záznamů je jen zřídka žádána (samozřejme je však možná).


S pozdravem

Petr Benešovský
ONEbit.cz
Hua
Profil *
Ale jo, vsak se nehadam, ale proste me to prijde "systemovejsi" jak to ma savana, nez ta lamerina pres adresare. CLovek si vytvori 50 adresaru a ma hned 50 subdomen. FUJ :-)
quinux
Profil
Hua
Tak často zase ne to je pravda, ale nikdy nepotřebuji to speciální nastavení.

Jak psal Petr Benešovský kdežto úprava DNS záznamů je jen zřídka žádána.
Pokud bych tohle potřeboval tak se mohu obrátit na podporu a ta to zcela jistě zařídí a narozdíl ode mne i odborně nastaví. A podpora, u onebit.cz je opravdu rychlá a narozdíl od některých jiných hostingů pracuje i přes vánoce (ověřeno). ;o) Takže není důvod dělat něco složitě když to jde jednoduše a pro uživatele přívětivěji.
black
Profil *
QUINUX: no to se musim Hua zastat, protoze dl emeho je prav ejednodussi mit moznost si vse nastavit primo v administraci, nez nekam nekomu volat ci psat. Pokud jsi lama, tak OK, staci ti jen ty adresare, ale poku dopravdu potrebujes neco nastavit, tak je preci lepsi, kdyz to nabizi primo administrace. Jinak si myslis, ze vazne admin hostingu nastavi CNAME odborneji? Treba jako z eby IP adresu napsal po zpatku, tedy odborneji? :) To jsou kecicky stare babicky, nebo se tu obhajuje neco, co proste urcity hosting neumi a nema v administraci a veskera domenova administrace hostingu je jen zmena hesel u FTP a emailu.
Petr Benešovský
Profil
Zdravím,

black

Přijde mi, že předpokládáte, že každý kdo si zřídí webhosting musí být buď expert přes počítače nebo je "lama". Možná byste se divil kolik klientů webhostingu nemá vůbec ponětí co je CNAME, MX, ... Klienta především zajímá, zda by daná věc mohla fungovat tak či onak, zda to jde zařídit a aby byly dostupné služby. A jak zmiňoval quinux, nastavení DNS záznamů může být ošidné a klient si tak může sám znepřístupnit své služby. Samozřejmě tím nechci říct, že je něco špatného na webové administraci DNS záznamů, ale v rámci určitých pravidel... Je úplně zbytečné se na někoho povyšovat kvůli takovým banalitám.

Btw. Aby nedošlo k nějakému omylu - ONEbit.cz má plnohodnotnou webovou administraci klientských účtů...


S pozdravem

Petr Benešovský
ONEbit.cz
quinux
Profil
black
dl emeho je prav ejednodussi mit moznost si vse nastavit primo v administraci
Ano i ne. Funkce, která se využívá jen velmi zřídka a využije ji 5 uživatelů ze sta, jen obtěžuje ty ostatní a naopak jim práci zhoršuje, protože když těch 95 uživatelů ani neví co to CNAME záznam je tak budou 95x otravovat podporu, aby jim vysvětlila jak mají vytvořit subdoménu, protože to v administraci nechápou.

Pokud jsi lama, tak OK, staci ti jen ty adresare
Nevím proč, když mi stav kdy jednoduše zkopíruji něco přes ftp a tím mi vznikne subdoména měl být lamácký? Prostě jsem nikdy nepotřeboval nějak složitě a zdlouhavě vytvářet subdomény. Nepotřebuji je nějak specificky nastavovat a s pravděpodobností 99% je ani nikdy specificky nastavovat nebudu a když už tak mě jendou za 5 let an tu podporu nezabije napsat. (ostatně je tu icq, přes které se to vyřídí za pár minut)

Jinak si myslis, ze vazne admin hostingu nastavi CNAME odborneji? Treba jako z eby IP adresu napsal po zpatku, tedy odborneji?
Ne myslím to v kontextu s tím, že s DNS záznamy pracovat neumím, takže než si hodinu lámat hlavu nad tím jak to nastavit a pak jen koukat, že to stejně nefunguje, je pro mě výhodnější obrátit se na podporu, které jen řeknu co chci a admin už bude vědět jak na to.

To jsou kecicky stare babicky...
Kecičky pro stáré babičky jsou v tom, že uživatelé opravdu touží po komplexní rozsáhlé správě. Uživatel chce mít všechno co nejrychleji a jednoduše, anniž by si lámal hlavu nad tím co má kde zaškrtnout nebo napsat.
Hua
Profil *
Jsem tu, jsem už nechtěl psát z mobilu ve vlaku, tak můžu napsat teď. Mám kontrolní otázku, co asi v nastavení domén na savaně znamená ZÁKLAD / POKROČILÉ ?
Základ je právě nastavení toho adresáře a pokočilé je nastavení dalších DNS. Takže uživateli, co chce štělovat jen adresáře stačí základ, kam ho to hodí, když chce přejít do nastavení domén a kdo zna nastavení DNS, tak si dá pokročilé nastavení. Jiné hostingy pokročilé nastavení nemají a omlouvají to tím, že to právě skoro nikdo nevyužije. Mají pravdu, ale prostě je dobře to tam mít i pro těch 5% uživatelů. Pokročilé nastavení formou telefonu je zdlouhavé a napsat IP adresu do formuláře zvládne i člověk, který se v tom orientuje povrchně.
quinux
Profil
Hua
co asi v nastavení domén na savaně znamená ZÁKLAD / POKROČILÉ
Psal jsem, že jsem u savany nikdy nehostoval takže co to tam znamená nevím;o)
black
Profil *
On ti to snad prav evysvetlil ne? :) Kaslem nato, dem na pivo, je hic :)
quinux
Profil
black
Mám kontrolní otázku, co asi v nastavení domén na savaně znamená ZÁKLAD / POKROČILÉ ?
To mi nepříjde jako vysvětlení, ale spíše jako by po mě řval, že nechápu na co je "základ" a na co "pokročilé".
Jako když jsem tam nikdy nehostoval tak přeci nemůžu vědět, že tam vůbec něco takového je. ;o))


PS. ještě bych dodal jednu maličkost na kterou jsem v tom "hádání" ;o) opoměl. Mi je ta fce, kterou má savana tak trochu stejně i k ničemu i kdybych se snad v DNS záznamech vyznal. A to z jednoho důvodu - všechny své domény totiž nemám u hostingů, ale u registrátorů. Je to pro mě výhodnější, protože ve chvíli kdy to jde s hostingem s kopce (a bohužel se mi to stávalo dost často), prostě najdu jiný hosting, založím (zpravidla hledám hostingy kde můžu zaplatit kartou nebo převodem) přenesu data a u registrátora změním NS. Cca 20-30 minut a jsem u jiného (kvalitnějšího) hostéra (samozřejmně připočítejte čas na změnu DNS na serverech). Kdybych měl doménu u hostingu tak přechod z jednoho na druhý je na mnohem delší dobu..
black
Profil *
quinox: ty jsi lama :) Kazda domena je u registratora. U hostingu jsem jeste domenu nevidel. Hosting jen hostuje, registrator drzi zaznamy domen na hlavni DNSkach narodnich a generickych domen. :) Teda, to byl zase spek.
quinux
Profil
black
No možná si teď pletu pojmy, ale mám domény koupené u godaddy.com a active24.cz. DNS záznamy si měním tam a ani ta tvoje super savana by myslím nic nezměnila i kdyby měla nastavení základní/pokročilé/black pokorčilé.
Hua
Profil *
Quinox> no pletes si uplne vsechno. Precti si neco o DNS. Kdyz mas domenu u sveho registratora, nastavi si DNSka hostingu, kde mas webik. No pak si muzes zmenit CNAME, MX zaznamy u toho hostingu. DNS u omeny samozrejme zmenit u registratora hosting nemuze, ale to nemuze ani kdyz mas domnu regkou pez ne, pokud neni admin kontakt uveden u te domeny dany hosting. Mas v tom gulage :-)
quinux
Profil
Hua
Možná si to pletu, ale vycházím z praxe.
U registrátora (pro balcka - tam kde jsem doménu koupil) si vždy při změně hostingu nastavuji nameservery.
Když jsem šel k isolu (kvůli jedné domény, kterou potřebuji už jen na maily a přesměrování) tak jsem si veškeré nastavení (včetně mx) musel provést taky u registrátora a nikoliv na hostingu.

Možná je to jinde jinak a já neříkám, že ne, ale všechno co tady říkám říkám z praxe. Nejsem machrující teoretik.
black
Profil *
Lidi, vysvetlete mu nekdo prosim vas, co to jsou DNS, NS, MX, CNAME, A atd. a jak to funguje.

Co ms s tu praxi a teoretikem? :) Tak nejak zvatlas slusny gulase.
quinux
Profil
black
Aha pán neví, ty máš asi VŠ, že? (i když to není možný, když jsi teprve v pbertě)
Teoretik= člověk, který má spoustu vcí našprtanou, ví všechno z knížek, ale neví, že praxe je úplný rozdíl - nejčastěji nabubřelí Ing., kteří si o sobě bůhvíco myslí, ale jejich skutečný přínos pro společnost je proti obyčejnému dělníkovi bez vzdělání prakticky nulový
Praktik= člověk, který ví jak to chodí, vše o čem hovoří, hovoří z vlastní zkušenosti. Neopakuje data, která si někde našprtal
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0