Autor Zpráva
Daze
Profil
Uvažuju, co má umět správná administrace. Yuhů píše na http://www.jakpsatweb.cz/hosting.html :
Správné administrační rozhraní pro platící klienty by mělo umět většinu věcí, které je třeba nastavovat. Emaily, kvóty, hesla, databáze navíc, stahování logů nebo třeba statistiky provozu. Správný admin by měl fungovat na https (i když si certifikát vydá sám, aspoň ukazuje, že to umí). Nebojte se toho, když má admin jednoduchý design, to nemusí znamenat nic špatného (spíše naopak).

Doplní někdo ještě něco?

Například Gigaserver.cz tam má e-maily, ftp účty, zakládání a rušení subdomén, statistiky (od awstats, dost podrobné, stačí mi), přeposílání zpráv a e-mailové aliasy, protispamové zablokování konkrétních adres (zadaných jako e-mailová adresa nebo jako IP), samozřejmě změny hesel. Asi všechno, co potřebuju. Jde to (k 6. 8.) přes HTTP, ne HTTPS. Stahování logů jsem tam neviděl, ale stačí mi asi to, co z nich vytáhnou statistiky.

Cool-hosting.cz má na webu obrázky nasnímané z administrace.
TooFew
Profil
Ne. Na dobrou administraci to podle mě stačí.
Daze
Profil
Tak mě napadá: hodí se antispamový filtr. Některé hostingy ho mají (znám to ze stránek Cool-hosting.cz, v administraci se dá nastavit i úroveň filtru pro jednotlivé adresy), jiné umožňují jen blokovat konkrétní adresy, což je dost neúčinné.

A v nastavování FTP účtů taky nastavení adresáře, kam má uživatel toho účtu přístup, a případných kvót pro jednotlivé FTP účty (kolik místa smí zaplnit).
DJ Miky
Profil
Záleží na tom, co z té administrace využiješ - jestli potřebuješ logy, statistiky atd.
Daze
Profil
Přesně tak, je to individuální. Dávám sem to téma, abych se trochu zorientoval, co různé administrace umí a co ne. Vím, co konkrétně já potřebuju (a toho moc není, například na stránkách vůbec nemám databáze).
quinux
Profil
onebit.cz umí přes administraci spravovat cron a .htaccess.

Myslím, že je to opravdu individuální a záleží i na tom co vůbec daný hosting nabízí. Existují i hotové aplikace ( http://hostingcontroller.com/english/index.html ) pro správu účtů a z nich se dá taky dobře vyčíst co by mohl hosting všechno umět.
Například i platební systém. Správu DNS. Statistiky apod.

ještě odkaz na demo: http://hostingcontroller.net/admin/default.asp (reseller/reseller)
Daze
Profil
Správa DNS se hodí. Statistiky rozhodně, jednak kvůli strategii, ale hlavně proto, že zvědavost pracuje :-)
Václav Martinovský
Profil
Treba ta sprava DNS neni zrovna dobry napad, protoze pak si nekteri klienti muzou "rozvrtat" nastaveni tak, ze jim treba nepojede web nebo posta. A tech, co chteji individualni upravy DNS je mene jak 1%, takze to vyresi support ;)

Jeste bych pridal, ze "spravny" admin by mel umet spravovat vice domen najednou. Tohle naprosta vetsina neumi a oceni to uzivatele, kteri maji "pod palcem" vic nez jednu domenu (nemusi si tak pamatovat dvacet hesel, ale jen jedno). [Male promo: My takovy admin spustime v brzke dobe :)]
Bonjon
Profil *
Václav Martinovský: no problem neni v tom, ze administrace neumi spravovat vice domen. To si myslim probnlem neni, ale proste u hostingu platis za domenu a ne za prostor. Primarne jde totiz o vykona vim vice domen, tim vetsi cerpany vykon serveru. Ulozene MB na disku nikomu nevadi pri soucasnych cenach disku. Savana nabizi za priplatek treba 100 domen pod jeden ucet. Tam to problem neni.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0