Autor Zpráva
Meldo
Zdravicko pani. Asi to sem nepatri, no neviem kam inam by som to mal pichnut. Do pocitacov nejsom nijaky odbornik(ovladam html, css, javascript, php, myslq - cize nic moc) no chcel by som si vytvorit vlastny webserver.Do tejto témy som úplná lama takze ani neviem, kde zacat. Neviete niekto poradit?Bud sem alebo odkaz na nejaku stranku.Proste nieco.Viem len ze by som to chcel rozbehnut na win 2003 server, popripade win 2000 server. To je asi tak vsetko. Vopred dik. x-board1@post.sk
Yuhů
Jedna věc je rozběhnout ten server jako software. Na Windows ti nikdo asi moc dobrého neporadí, já v tom umím akorát rozběhnout Apache. Myslím, že ve Windows 200? by měl být software, který se jmenuje IIS, ale možná bude lepší stáhnout a nainstalovat Apache pro Windows.

Potom někde na disku bude adresář, do kterého se dávají soubory, které jsou potom přes ten server vidět. Úvodní stránka by potom měla být vidět v prohlížeči při vyťukání adresy http://127.0.0.1

Druhá věc je zajistit, aby se na ten webserver mohl podívat někdo z venku. Je důležité, aby ten stroj měl svoji vlastní IP adresu. Veřejnou IP adresu (zajistí poskytovatel připojení).

Pokud veřejnou IP adresu nemá, tak nevím.

Pokud má a chceš tam provozovat nějakou doménu, řekneš svému registrátorovi domény, aby na tu tvou IP adresu namířil DNS záznam domény.
Leo
Jedna vec je nastavit si server na svem pc na hrani, uceni a testovani, a uplne jina vec je provozovat ho naostro pro webhosting (zabezpeceni, rychlost pripojeni, atd.) Leo
.net
Profil *
php, mysql vse se da v "pohode" rozchodit na w2k i w2k3, postahujes jen par vecicek a popripade kouknes do par diskuzi kde se to probiralo, zkus interval tam je myslim clanek o php na iis. Jinak to ostatni popsal uz Yuhů.
Hugo
Ja jedu na WinXp Apache/PHP/MySQL a celkem bez problemu, ale chce to dat bacha na zabezpeceni.

IIS sem nezkousel, ale slysel sem, ze jsou s tim velke problemy.
Meldo
DAkuje vsetkym. Celkom ste mi pomohli. Este jedna otazocka k tej IP adrese. Moja IP adresa sa mi pri kazdom novom pripojeni meni. Je to problem?
Leo
To JE problem, Leo
Leo
Hlavni je ten, ze pokud mluvite o "kazdem novem pripojeni" tak asi nejste pripojeny 24 hodin denne, Leo
Martin Kuželka
A nepomohlo by využít např. www.no-ip.com ?
Trinom
Profil *
Já už mám servřík skoro rok. Výsledná konfigurace: Win XP, PHP Triad, WAR FTP Server, Kerio PF 4.0.8 (4.0.12 mi blbne) a AVG Free. Vše freeware (krom Woken). PC: Pentium-MMX 166 MHz, 64 MB RAM a 3 GB disk. A taky to jde.

Trinom
habendorf
Moja IP adresa sa mi pri kazdom novom pripojeni meni.

Ve firmě máme pevnou IP, stojí to myslím 99Kč/měsíc.
thingwath
Zmíněné no-ip.com nebo třeba dyndns.org to řeší. Ale musím dodat, pro malinký servřík s pár návštěvama denně, pro skutečný server to použitelné není.
Martin Kuželka
No, kdo by taky měl doma server pro web s velkou návštěvností, že jo :-)
meldo
Profil *
No ale myslím ze dyndns.org nie je pre .sk domény.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.