« 1 2
Autor Zpráva
Tcha
Profil *
Super tak se tu Takybaba vyjádřil spíše ukázal že o tom nic neví.

Vrátil bych se k mému dotazu můžu si udělat někde několika gigový placený hosting, a potom dát na tento hosting dvě domény druhého řádu .cz

taky zda by jeli u obou domén databáze a nebo to tak nejde udělat v tomto případě jak by to fungovalo?

Ani na jednoho z lidí co vypadaly že tomu rozumí sem nějak nepotkal kontakt takže jsem se nezeptal jinudy.

S pozdravem Lukáš alias Tcha
quinux
Profil
No co se týče tvého dotazu. Tak hostingů je spousta a stačí si jen vybrat. Pokud ti stačí málo tak osobně hostuji u http://www.onebit.cz , http://www.ceskyhosting.cz je taky výborný (tam jsem taky hostoval) a spousta lidí tu např. doporučuje http://hosting.blueboard.cz

Pokdu, ale chceš několik GB prostoru a ještě s dvěmi doménami, tak to bude složitější. Už se i u nás dá sehnat takovýto program na kterém můžeš mít jeden hosting s více doménami (bohužel si nevzpomenu, kdo to tu nabízel). Každopádně, pokud jsi ochoten za to zaplatit tak se téměř vždy dá domluvit, takže se stačí obrátit na provozovatele a říct mu své požadavky a dovíš se co a jak.

Co se týče hostingů, které jsi uváděl tak pipni.cz je dobré pro "osobní" weby, ale pokud ti nevadí častější výpadky a do ovoce být tebou nejdu (stačí se porozhlédnout po této diskusi a hned zjistíš proč).
Tcha
Profil *
JJ už sem zjistil že ovocný hosting jak je tu nazývaný nikdo nedoporučuje.

Pipni mám ale mám dost výpadků takže chci během měsíce vymyslet hosting a zmizet proto to zjišťuji. Nechci udělat unáhlené rozhodnutí jako bylo rozhodnutí na to jít na pipni.

Padli tu hostingy a všechny vypadali v pohodě. Uvidím co se t objeví zítra o té možnosti více domén jaké jsou možnosti.
quinux
Profil
Tcha
Pokud se nejedná o osobní web a opravdu potřebné místo počítáš v GB, tak bych asi doporučil dedikovaný server, ale pokud chceš tolik investovat do hostingu.
Retal
Profil
Pokud chceš mít pod jednou "hostingovou střechou" více domén druhého řádu, hledej v googlu "reseller hosting", dá se sehnat od cca 30 USD měsíčně. V ČR, pokud vím, to nikdo nenabízí (respektive ještě jsem na takovou nabídku nenarazil). Reseller je nejlevnější způsob, jak tohoto docílit. Dražší způsoby zahrnují především VPS a dedicated server.
OT: Nechápu, proč chceš spouštět Crona častěji než minutu (proč vůbec minutu, pět, deset minut). Děláš něco špatně.

quinux
Pokud mu jde jen o pár GB, nevidím důvod doporučovat vyhrazený server. Už i v ČR začíná být běžné v základních programech nabízet jednotky GB.
quinux
Profil
Retal
Nevím, co Tcha chce a už vůbec nevím pro jaký web to chce. První dotaz zněl jinak než tento. Proto uvádím dedikovaný server jako možnost.


Už i v ČR začíná být běžné v základních programech nabízet jednotky GB.
Ano, ale pokdu se nepletu tak takovýchto hostingů zatím ještě moc není. Ty co jsou, jsou buď drahé takže dedikovaný server vyjde jen o trochu dráž, ale s větším komfortem a nebo jsou levné, ale nestojí za nic viz. např. ovoce.
Retal
Profil
quinux
Původní dotaz zněl:
Je to osobní webík používám nějaké databáze.

Bylo by dobr é kdyby tam byl nějaký cron


Skutečně tam nevidím místo pro vyhrazený server. :-)

pokud se nepletu tak takovýchto hostingů zatím ještě moc není.
Namátkou Forpsi, Isol, Pipni...
quinux
Profil
Retal
To "osobní webík" je až v další zprávě. To jsem přehlédl, samozřejmě to neomlouvá.

Isol možná není špatný hosting, já ho používám jen pro emaily a přesměrování domény, a musím říct, že dost často mám problémy se stažením pošty - pořád to vypadává. Pipni, no jestli je placená verze stejně kvalitní jako free tak bych tam teda nelez. Forpsi je tak jediné z těch co jsi uvedl, ale pokud vím tak si na něj taky hodně lidí stěžuje.

Já neříkám, že se něco nedá najít, určitě ano, vždyť v mnoha případech se dá i dohodnout individuálně, takže by s tím takový problém být neměl. Jen bych prostě (kdyby se jednalo o komerční web) spíše uvažoval o vlastním serveru než hostingu, má to myslím dost výhod. ;o)

Každopádně uvedl jsem možnost, Tcha si již musí vybrat sám co chce.
Janička
Profil *
Já jsem za dobu mého hostování prošla těmito - servery.cz, pipni a b...n, nyní jsem na již zmíněném webu ceskeweby.cz. Mé zkušenosti - servery.cz byly v pohodě, zdáli se mi docela drahý, ale jinak OK, pipni dobré, u neplacené jsem měla problém s místem, po přechodu na placenou v pohodě, jen výpadky mě štvaly, b... také se mi líbily, ze začátku, bohužel pak se to pokazilo přístupem a pár věcmi, např. právě problém s red. systémem.
Tcha
Profil *
Já mám svůj webík a potřeboval bych nějaký krátký cron dělám občas sledovačky dostupnosti (ty nejednou měsíce ale jen třeba týden) a když dám zapnutí scriptu jednou za 5min a víc tak nezjistím výpadek.

A dělám webík pro jednu paní co dělá ruzné prezentace v poverpointu a má i nějaké vlastní výtvory písniček pro děti a takže i když nic náročného tak soubory ke stažení mívají bohužel kolem 4-5MB v průměru proto sem chtěl koupit nějaký z hostingu 2-5 GB jejichž ceny jsou kolem 2000 - 3000 a to nikoho nezabije (projedu víc za měsic za benzín tak proč to nedat za hosting).

Libíl se mi nabídkou jak isol tak superhosting českéweby onebit i ten slovenský hosting co sem tu viděl. Osobně mi je jedno zda ty data budou v zahraničí a nebo v čechách hlavně když to půjde.

O banánu sem přemýšlel, protože sem se dozvěděl že tam jde pustit cron pod minutu ale jinak sem o tom nic nevěděl. Teď je jasné že to není moc dobrá volba jak to tu čtu. Je hezké mít cron a databázi ale když nejede tak to se stím nemusím dělat.

for > Janicka jsem rád, když nějaká žena se taky zajímá o PC a věci kolem. Dost často potom ví i mnohem více jak někteří chlapy, a tak to má být.
quinux
Profil
Tcha
No u onebit.cz jsem a osobně jsem velice spokojen. Mají i tarif individual takže se klidně můžeš dohodnout na větším prostoru a dalších službách. Cron tam mají taky, ale jak často lze spustit ti neřeknu.
Janička
Profil *
Díky Tcha, mě to moc baví, dříve jsem spíše dělala hlavně věci okolo PC ale web mě taky docela baví
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0