Autor Zpráva
Lolita
Profil
Nakolik tak vyjde nejlevnejsi hosting s nejmin 99% uptimeme, kde muzu mit alepson 2GB databazi (mysql, pgsql), perl, python, php, shell skripty, bezi tam cron, rewrite, .... vicemene neomezeny traffic? A tak abych v DB mohl delat skoro vsechno, v php taky a shellskripty nebyli nejak silene omezovany (napr. zakaz irc bota).
Nevyjde uz levneji hosting 1U dedikovanyho serveru (porizovaci naklady na koupi serveru bych nebral v potaz) nekde? \:
MichálekII
Profil *
No myslím že toto je už dopravdy na vlastní server ( i když nevím co je to 99% uptime)

no také bych zvážil použití pouze jednoho databázového SW proč používat souběžně pssql a mysql :-O
to samé platí i pro scriptovací jazyky ...
Lolita
Profil
No tak protoze na projekt s hodne binarnima datama v DB je pro me lepsi mysql, kdyzto na projekt kde chci ruzne veci psat v databazi, se mi vyplati vic pgsql (mysql spoustu veci komplikuje, nebo dokonce umi (napr. current timespatm jako defaultni hodnota prvni timestamp v tabulce i kdyz ji tam vubec nechci)). Skriptovaci jazyky - vicmene by mi stacil python na backend a php ne frontend [a i tak b nebyl problem to mit cely v pythonu ze ...], ale treba pro ircbota potrebuju jeste tcl. A perl se mi TREBA casem bude hodit kvuli tomu, ze v nem udelam nejaky skript uplne hned, kdtezto v pythonu bych to delal den.

A 99% uptime znamena, ze to bude dostupny skoro furt, vicmene teda spis furt. (:

No vlastni server by me vysel tak 850 mesicne, co z enni zrovna malo.
Václav Martinovský
Profil
Hosting s povolenym shellem a irc botem? Tak to sezenete tezko :). Pokud se Vam zda dedikovany server drahy, zkuste virtualni dedikovany server. U nas to dela jen par firem (navic vetsinou jen na Linux UML reseni), ale v zahranici je nabidka velice rozsahla (pouzijte google, hledejte virtual dedicated server nebo VPS). Spickou je virtualizacni sw Virtuozzo, takze osobne bych sel tam, kde ho pouzivaji.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0