Autor Zpráva
Axamith
Profil
Přešel jsem z free na placený hosting. Najednou se na mě sesypaly e-maily s informacema o převodu domény, změně regisrtátora, nastavení DNS, Aliasy atd. Jsem z toho docela jelen. Poraďte nějaký web, kde si mohu tyto pojmy ujasnit. Pomohl mi s tím technický správce hostingu, ale opravdu nemám ponětí, o co vlastně jde. Rád bych alespoň okrajově měl představu, jak to funguje a o co to všechno znamená.

děkuji Axamith
Jindra Holý
Profil
zkuste si treba najit nebo zakoupit nejakou literaturu atp, at se v tom alespon trosku vysznate.
Jiří Šuhájek
Profil
JJ souhlasím s panem Holým, pokud si děláte převod domény, většinou Vám je zaslán mail s žádostí o změnu DNS. Z mých zkušností zpravidla změnu DNS provede Váš současný registrator, - jste u hostingu A a přecházíte na hosting B, hosting A Vám zašle DNS které nahlásíte B a ten změnu provede, není to ale vždy pravidlem. To je jen k DNS, omlouvám se pokud jsem to napsal trošku divně :-)) jinak docela kvalitní literaturu má například cpress, zkuste se mrknout.
Václav Martinovský
Profil
ste u hostingu A a přecházíte na hosting B, hosting A Vám zašle DNS které nahlásíte B a ten změnu provede,
Trosku mimo, ne? :)

U domeny staci v pripade zmeny webhostera zmenit DNS servery. Tahle zmena se provadi u registratora, u ktereho je registrovana (lze to overit na www.nic.cz). Zmenu muze autorizovat subjekt vlastnika nebo technickeho spravce domeny. Obvykle se ale pri presunu mezi webhostery meni take registrator domeny a technicky spravce, pricemz pak platite za obnovu domeny novemu webhosterovi (ale neplati to tak vzdy, nekteri si ulehcuji praci a fakturaci domen nechavaji na registratorovi). Presun domeny k jinemu registratorovi, zmena DNS a technickeho spravce lze provest u sikovneho registratora jedinym potvrzenim ze strany vlastnika. Puvodni registrator ani puvodni webhoster tedy nemusi nic schvalovat ani nastavovat, vsechny zmeny si provedete s pomoci noveho registratora a tech. spravce sam.

Tyka se to predevsim .CZ domen, u tech zahranicnich jsou prevody mezi registratory trosku slozitejsi.
Jiří Šuhájek
Profil
Neee moc mimo ne, u některých hostingů to v pohodě funguje, proto jsem tam psal není to vždy pravidlem, proděte některé hostingy, pokud zajišťují registraci domény často to zákazníkům sami zprostředkují, dokonce jsem se s tím setkal i u jednoho hostingu, který nabízí hosting zdarma, další zase s touto věcí nechce mít nic společného, max. řekne kde je doména registrovaná a Vy si musít vyžádat přihlašovací údaje a změnit DNS ručně. Možná jsem se v textu trošku blbě vyjádřil. Samozřejmě že ke změně musí dojít hlavně u registrátora domény. Ještě když doplním myslel jsem to taky hlavně tak, že spousta lidí neví jakého má registratora, proto je možné požádat i starý hosting.
Jiří Šuhájek
Profil
Jinak některý rady a připomínky k přesunu najdeš i tady na foru a je toho spousta na netu. Psal jsi že jsi přecházel z free, když by jsi to upřesnil možná by jsme Ti i řekli jak to probíhá u nich, určitě je tu spousta lidí, kteří také z toho hostingu přecházeli.
Václav Martinovský
Profil
Neee moc mimo ne

Tak si to prectete jeste jednou, ja bych to teda z Vaseho popisu nepochopil :). Pokud o zmenu nejakych parametru domeny pozadate stary hosting, tak vas vetsinou (a pravem) odmitne, protoze vsechny veci ohledne technicke zmeny by mel zajistovat novy webhoster (alespon ten slusny). Pokud to nedela, nabizi se otazka, proc k nemu vubec prechazet. Kazdy, kdo trosku zna webhostingovy trh u nas, se obcas nestaci divit, co si nektere firmy dovoli a mene zkuseni zakaznici jim to vesele "basti".

Tedy jeste jednou a naposledy - pokud stary webhoster neudelal nejakou prasarnu (treba nezaregistroval domenu na sebe misto na klienta atp.), tak se cely presun obejde bez jeho souhlasu nebo nutnosti potvrzovat neco z jeho strany.
Jiří Šuhájek
Profil
Ano když si to přečtu napsal jsem to asi trošku nepochopitelně, omlouvám se. Už jsem taky ale viděl hosting, který si zaregistroval doménu na sebe :-) poslední dobou se ty prasárny o kterých mluvíte internetem docela rozšiřují :-))) ale z toho co psal Axamith to vypadá, že to nový hosting za něj nezařídil, ona to totiž nezařizuje spousta hostingů vím své zkušenosti z doby kdy jsem dělal weby a testoval různé hostingy, i když je fakt, že se to za poslední dobu docela zlepšilo až na občasnou aroganci.
Axamith
Profil
Vše je v pohodě, zařídili za mě převod domény, DNS atd. Web jede, jenom mě znervózňuje, že nevím, o co vlastně jde. Když jsem začal psát web, tak jsem si pořádně přečetl JPW a za nějakou dobu jset to pochopil. V tomto problému se neorientuju a rád bych o tom alespoň něco věděl. Nechci se pouštět to hloubky problematiky, jenom chci alespoť tušit, a co jde. Poskytovatel se cholal velice přívětivě. Když mi to nejelo, tak po ICQ mi okamžitě poradil a odstranil případné nedostatky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0