Autor Zpráva
tono
Profil *
Chtěl bych si zaregistrovat doménu a také nějaký webhosting.
Je lepší provést registraci domény společně s objednáním webhostingu na jednom serveru nebo z důvodu nezávislosti zaregistrovat doménu např. na www.forpsi.cz a webhosting objednat na serveru, který mi vyhovuje co se týká nabízeného webhostingu ?
Vím, že při registraci obojího na jednom serveru jsou někdy určité výhodné nabídky a slevy, ale když bych pominul tyto výhody, tak co je lepší ?
Napři. Forpsi se mi zdá, že mají dobré ceny a dobrou správu domén, všechno se tam dá snadno změnit přes jejich formuláře.
Takže v případě, že bych měnil webhostingový server, tak pak stačí změnit DNS u domény (půjde to určitě i když to bude zaregistrováno obojí přímo na webhostingovém serveru).

Nebo jak to je, když server poskytující webhosting není registrátorem domén ? To potom jenom zprosředkovává registraci domény přes nějakého registrátora a v případě jakýchkoliv změn u domény je potřeba se obracet na daného registrátora a ne na ten webhostingový server přes který byla registrace domény objednána ?
To bych pak asi měl nejdříve zjistit přes jakého registrátora daný webhostingový server zprostředkovává registraci domén, že jo ?

Jakého registrátora domén byste případně doporučili ?


Předem díky všem za odpověď.
tono
Profil *
Chtěl bych si zaregistrovat doménu a také nějaký webhosting.
Je lepší provést registraci domény společně s objednáním webhostingu na jednom serveru nebo z důvodu nezávislosti zaregistrovat doménu např. na www.forpsi.cz a webhosting objednat na serveru, který mi vyhovuje co se týká nabízeného webhostingu ?
Vím, že při registraci obojího na jednom serveru jsou někdy určité výhodné nabídky a slevy, ale když bych pominul tyto výhody, tak co je lepší ?
Napři. Forpsi se mi zdá, že mají dobré ceny a dobrou správu domén, všechno se tam dá snadno změnit přes jejich formuláře.
Takže v případě, že bych měnil webhostingový server, tak pak stačí změnit DNS u domény (půjde to určitě i když to bude zaregistrováno obojí přímo na webhostingovém serveru).

Nebo jak to je, když server poskytující webhosting není registrátorem domén ? To potom jenom zprosředkovává registraci domény přes nějakého registrátora a v případě jakýchkoliv změn u domény je potřeba se obracet na daného registrátora a ne na ten webhostingový server přes který byla registrace domény objednána ?
To bych pak asi měl nejdříve zjistit přes jakého registrátora daný webhostingový server zprostředkovává registraci domén, že jo ?

Jakého registrátora domén byste případně doporučili ?


Předem díky všem za odpověď.
tono
Profil *
Omlouvám se za duplicitní vložení příspěvku. :-(
quinux
Profil
tono
To záleží na mnoha okolnostech. Webhostingy sice nabízejí nějaké selvy, někdy i při objednání hostingu doménu úplně zdarma, ale zase další rok za tu doménu můžeš zaplatit více. Většinou mám zkušenosti, že domény u hostingů bývají dražší než přímo u specializovaného registrátora, avšak nemusí tomu tak být vždy.

Přímo u hostingu jsem si registroval doménu pouze jednou a bohužel jsem se pak při převodu setkal s velkými problémy, takže může, ale nemusí být lepší mít doménu jinde. Rozhodně pokud očekáváš, že bys hosting mohl změnit tak bych doporučil registrovat tu doménu jinde, ale to je věc názoru.
Inpocasi
Profil
quinux
specializovaného registrátora
Tím myslíš koho např. ?
quinux
Profil
Inpocasi
To "specializovaného" mělo být spíše v uvozovkách ;o)

Ale např. ignum.cz či domeny.cz
tono
Profil *
quinux
No taky bych radši zaregistroval doménu zvlášť, než s hostingem najednou. Asi to tak udělám.
Jak píšeš např. ignum.cz nebo domeny.cz tak ty mi přijdou zrovna z těch dražších.

ignum.cz cz - 598Kč, com - 250Kč
domeny.cz cz - 539Kč (první rok), pak 599Kč, com - 190Kč (první rok) a 349Kč (každý další rok)
forpsi.cz cz - 549Kč, com - 219Kč
nethost.cz cz - 500Kč, com - 200Kč
web4u.cz cz - 599Kč, com - 189Kč

Tyto registrátory jsem prošel podle pořadí registrovaných domén na www.hormart.cz.

Takže pro doménu cz bych asi zvolil forpsi.cz a pro doménu com asi web4u.cz.
Zatím ještě nejsem stoprocentně rozhodnutej jakou doménu zaregistruju.

Nebo jsou ještě nějaké zajímavější nabídky ?
Václav Martinovský
Profil
Ono tech registratoru zas tolik neni, takze vetsina webhostingu registruje pres sveho smluvniho partnera za nejake dealerske ceny. Vyhodou je, ze se nemusite o nic starat a prijde jen jedna faktura (hosting + domena dohromady). Domena je samozrejme psana na majitele, takze ji muzete kdykoliv kamkoliv prevest (pro zmeny je domena sice zalockovana u soucasneho registratora, ale nic nebrani prevest si ji k jinemu a zmeny provest tam).

Obecne tedy plati, ze pokud tomu rozumite, nevadi vam dvoji fakturace a chcete mit vic prace, zaregistrujte si ji sam :). Doporucuji si take prohlednout rozhrani registratora pro spravu domeny (zejmena tedy u forpsi, kdy prakticky neni co prohlizet, protoze zadne nemaji a vetsina veci se musi resit pres podporu mailem). Za usetrenou desetikorunu to IMHO nestoji a vyplati se mit vsechny domeny u jednoho poradneho registratora / webhostera.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0