Autor Zpráva
petrpro
Profil
Ahoj, nemám s hostingy žádné zkušenosti, prosím poraďte:
- kdybyste se rozhodovali mezi hostingy OneBit, Savana a Station, který by vyhrál a proč?
Díky moc, P.
Inpocasi
Profil
Station- hostuju tam jsem spokojený
OneBit- za tu cenu nic moc
Savana- co jsem slyšel bez problémů
Roman K.
Profil *
Station neznám, ale hostuju u Onebitu, kam jsem přešel na doporučení známého, a můžu říct, že jsem určitě spokojený s kvalitou služeb (např. včetně přehledné administrace, dostupností, atd...). Naopak si myslím, že ta úroveň je vysoko nad jejich cenou...
Filips
Profil
petrpro
Záleží taky na tom co tam má být. Na savaně hostuje kamarád chat a bez problémů. Zažil jsem tam za čtyři měsíce asi dva výpadky které netrvali déle než tři minuty. Takže si myslím, že je to také bezproblémový hosting.
Inpocasi
Profil
Roman K.
onebit.cz nabízí za 45,- pouze traffic 5GB měsíčně, na web 375 MB, Počet MySQL databází -2

Zatímco savana a station za podobnou cenu nabízejí víc
Roman K.
Profil *
Inpocasi

Více prostoru i traffic není na škodu, ale rozhodně to není to nejdůležitější a často je to i zbytečné. Pro mě je mnohem podstatnější kvalita - co vše je "k prostoru" poskytnuto, jak služby běží, dostupnost, přístup poskytovatele, pohodlnost administrace, atd... Tohle z velikosti poskytovaného prostoru nepoznáte...
brankar
Profil *
Co jsem tak mohl videt administrace, tak savana je asi o 3 rady vis s administraci nez station ci onebit. A technologicky asi take.
quinux
Profil
Inpocasi
nebit.cz nabízí za 45,- pouze traffic 5GB měsíčně
Pro někoho málo, pro jiného až moc, každopádně u savany je traffic omezen přes FUP, ale to je zas čtení, které nikdo nečte takže není nic jasně řečeno.

na web 375 MB
Můj web zabírá cca 2MB, většina jiných webů se vleze do 10 max. 20 MB, on ten prostor není tak důležitý. K čemu jsou třeba 4 GB ovoce, když ostatní služby nestojí za nic.

Počet MySQL databází -2
Pro většinu webů je víc než dost jedna. Tohle bych také nepovažoval za příliš dobré kritérium.

Ono hodně záleží na tom co má člověk v plánu s tím hostingem dělat. Pokud chce mít svůj nebo třeba firemní web tak mu to může v pohodě stačit a pokud tam neumístí hromadu obrázků, filmy a další warez tak se IMHO vleze i do toho 5 GB trafficu.

petrpro
Záleží na co ten hosting chceš. Každopádně všechny 3 hostingy jsou víceméně kvalitní, alespoň o Savaně a Station se to zde většinou říká (nemám s nima zkušenosti). Já sám jsem u onebit a jsem víc než spokojen. Takže teď již záleží na tobě, který plán ti z těch nabízených nejvíce vyhovuje a jak jsi na tom finančně. ;o)
petrpro
Profil
Konkrétně se rozhoduju mezi programama OneBit Profi (960,-/rok), Station bus.station (600,-/rok) a Savana 500 (600,-/rok).

Na tom webu bude 1x databáze MySQL a asi 100 až 200 MB obrázků (do 500 kB jeden). Chci, aby se pravidelně zálohovala databáze. PHP by mělo mít nastavený register_globals na ON, protože na tom mám (bohužel) postavenej veškerej kód... Předpokládám, že přímou aktualizaci přes FTP nabízej všechny hostingy...

Díky za všechny dosavadní i za případné další postřehy!
Anonymní
Profil *
Dobrý den,

petrpro
těší nás Váš zájem o naše služby. Pokud byste měl jakékoliv dotazy, neváhejte se obrátit na naši technickou podporu.

brankar
Neprodáváme zajíce v pytli, každý má možnost se přesvědčit o možnostech webové administrace, stejně tak, jako o našem technologickém vybavení (vše doplňeno screenshoty a fotografiemi) a udělat si svůj názor.


U poskytovaných služeb se řídíme především dvěma pravidly - bezpečnost a spolehlivost. Hromadu "zbytečného" prostoru tedy nenabízíme. Dostupnost služeb si může každý ověřit u nezávislých měření dostupnosti.



S pozdravem

Petr Benešovský
ONEbit.cz
joker
Profil *
ja som u station
Inpocasi
Profil
joker
Já taky, ale teď tam mají nějaké problémy s nějakými uživateli, kteří ten server přehlcují.
brankar
Profil *
Station je pred kolapsem, nemaji to vychytane, vse delaji stylem VSE na VSE, tzn php, mysql atd je vzdy na kazdem serveru dohromady. Jejich DELL technologie je zalozerna natom, ze maji nejaky stary DELL stroj (ja ten rack videl)
Martin Kuželka
Profil
U Onebit.cz mám jeden web a jsem spokojený. S ostatními nemám zkušenosti.

Koho by zajímala dostupnost služeb Onebit.cz, může se podívat na statistiky mého webu na mralert.com (pro šťouraly: ano, dostupnost je zjišťována pouze jednou za patnáct minut).
syky01
Profil *
Osobne mam zkusenosti se Savanou a nemuzu si stezovat. Jsou ochotni vyřídit i některé nestandartní požadavky. Co se týče strojů, tak mají oddělené MySQL, PHP a datové servery, takže když člověk chce přejít z jedné verze PHP na druhou , je to jen otázka 2 klepnutí v administraci. Co se týče záloh (jak souborů, tak i mailů, SQL a subversion) tak ty jsou dostupné přes FTP. Jinak Register globals (případně Magic quotas) jdou zapínat či vypínat přes administraci. Co se týče dostupnosti, tak před pár měsíci měla savana pár výpadků, ale minimálně poslední měsíc už fungujou bez výpadku
Anonymní
Profil *
Onebit - podporuje Joomla, Drupal ??
michall
Profil *
Joomla na onebit ne, drupal ano. Jinak joomlu jsem nerozchodil ani na savane tak nevim no. Zda se mi lepsi onebit. Kdyz chci vic mista tak muzou presunout treba misto z DB nebo z mailu atp. coz povazuju za nadstandartni. Jedinou vitku mam k mailu - od nich nechodi na seznam.cz
quinux
Profil
michall
Anonymní
Joomla na onebitu jede naprosto v pohodě.
Petr Benešovský
Profil
Dobrý den,

michall

pošta na seznam.cz z ONEbit.cz samozřejmě chodí, bohužel v posledních týdnech bývá zvykem, že se pošta zaslaná odkudkoliv na seznam.cz opožďuje. Dnes například cca 1h server seznamu nestíhal odpovídat na SMTP spojení a v logu se objevovalo hlášení (Sorry,_I_wasn't_able_to_establish_an_SMTP_connection.). Zprávy se však neztrácejí, zůstávají na serveru a jakmile to je možné (server seznamu spojení akceptuje), je pošta odeslána.

Tolik pro upřesnění.


S pozdravem

Petr Benešovský
ONEbit.cz
Hofy
Profil *
Michall: promin, jsemmajitel savany a pokud u nas hostuje asi 200 joomlu, tak to ai nainstalovat jde. To ze to neumis neni poblem hostingu. On totiz joomlaje jedne velkej balast velmi amaterskeho kodu,kde kazdy kousek psal nekdo jiny. Dovolil jsem si na toto odpovedet, protoze to co jsi napsal nebyla pravdiva informace.
morce
Profil *
brankar
a ty si mel u vsech webhosteru hosting a jeste se zeptam, kdyz si tak chytry kde is ten rack videl? Jako ze te nekdo pustil do serverovny? :D
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0