Autor Zpráva
PCMark
Profil
pokud je doména example.cz (com, net, info, org...atd - všechny) již obsazená tak je výběr potom jen:
iexample.cz
i-example.cz
e-example.cz
eexample.cz

Která z těchto domen je asi nejlepsi? Aby se to dobře pamatovalo, popř. seo, jestli v tom hraje roli, pokud je example klíčové slovo projektu. Samozřejmě skutečný název domény prozradit nemohu, ale nezačína na i ani e. Je to na web o software. Děkuji
DJ Miky
Profil
Pokud je to možné, tak bez pomlčky a číslic...
Inpocasi
Profil
Ta pomlčka je tam z pohledu SEO občas důležitá (i-auto.cz je lepší než iauto.cz)
PCMark
Profil
Právě nevím jestli vyhledávač když dám před klíčové slovo "e" bez pomlčky to bere jako nějaké klíčové slovo. Ale stejně dneska prý nemá klíčové slovo v doméně moc velkou váhu pro vyhledavače, takže je asi lepší brát radši ohled na uživatele, kteří si asi lépe zapamutují domenu bez pomlčky. Ještě uvažuji že si koupím domenu s pomlčkou i bez a tu s pomlčkou přesměruji na tu bez pomlčky (pro jistotu, když si lama splete nazev).
Inpocasi
Profil
www.e-pocasi.cz www.levne-domeny.cz
www.cesky-hosting.cz www.podlahy-praha.cz www.e-parfumerie.cz/ www.lbs-sport.cz
PCMark
Profil
vím že je hodně webů s pomlčkou i bez, ale stále nevím co je lepší. pokud by se třeba doména jmenovala eauto.cz tak vidi v ni vyhledavač to slovo auto?
Důležitější pro mě než seo asi bude, jak to bude působit na zákazníky a návštěvníky - a to právě si nejsem jistý co je lepší - každý tu tvrdí něco jiného.
Inpocasi
Profil
PCMark
Tak vyhledávače v tom slovo auto neuvidí

Př. na googlu
http://www.google.cz/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Acs%3Aof ficial_s&hl=cs&q=snehove+zpravodajstvi&lr=&btnG=Vyhledat+Googlem
Timy
Profil
Inpocasi
"Tak vyhledávače v tom slovo auto neuvidí"
...což je naprosto nepodstatné. Stránky se nedělají kvůli SEO, ale kvůli uživateli. Adresa se také nedělá kvůli SEO, ale kvůli uživateli. Pomlčka je mrzká a nemám rád weby, které obsahují ve svém názvu pomlčku, blbě se to pamatuje a blbě se to píše. Ideální je mít obě verze a přesměrovávat, pokud není možné mít obě, pak tu bez pomlčky. Vyhledávače najdou web i bez klíčového slova v URL.
PCMark
Profil
Díky Timi přesně tohle jsem si myslel, ale chtěl jsem mít jistotu. Koupim obě verze domeny a tu s polmčkou přesměruji na tu bez pomlčky.
A v případě když se před název domény dá jedno písmeno(bez pomlčky), tak mám takový pocit že vyhledávače tomu nějakou váhu přikládaji, ale moc asi ne.
jaho
Profil *
já bych volil i-example.cz (mohl bych si to vysvětlovat třeba jako internet Example)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0