Autor Zpráva
Nettle
Profil *
Zdar
Chtěl bych si zřídit vlastní server na stránky.
Bohužel vůbec nevím jak je to s adresou, předpokládám že si nemůžu zvolit jakoukoli ještě nepoužitou www adresu. Chtel bych domenu I řádu ale nechci za to platit
Neví někdo jak to udělat? (externi IP mam)
Peca
Profil
Doménu prvního řádu těžko dostaneš :-) něco.cz je doména 2. řádu.
Můžeš si zvolit jakoukoliv doménu 2. řádu, ale musíš ji běžně zaregistrovat. Pouze za hosting nebudeš platit. Jinak by byl server dostupný pouze přes IP adresu (tu musíš mít veřejnou, ne externí).
Bubák
Profil
Na doménu 1. řádu je nejsnažží cesta založit si vlastní stát ;-)))
Nettle
Profil *
Aha ok myslel jsem domenu 2. řádu.
Co obnáší taková registrace?
Tu IP nechapu myslel jsem že veřejna a externi IP je stejný. Jaký je mezi nima rozdíl?
Chamurappi
Profil
Reaguji trochu mimo téma na Bubáka:
Jsou i snazší způsoby: stačí věštit a tvářit se při tom odborně. Pár věštců se před pár lety rozhodlo, že v roce 2008 bude na WWW přistupovat 1,8 miliardy lidí z mobilů, a proto je prý potřeba doména .mobi :-)
thingwath
Profil
Chamurappi
Alternativně přesvědčit lidi, že stávající internetové DNS jsou zlé a donutit je používat vlastní.
nightfish
Profil
Co obnáší taková registrace?
Tu IP nechapu myslel jsem že veřejna a externi IP je stejný. Jaký je mezi nima rozdíl?

vybereš si nějakého registrátora a přes jeho webové rozhraní si naklikáš, jakou doménu chceš (.cz, .com, .net, .org, .info, ...)
nicméně placení za doménu se obávám nevyhneš
Bubák
Profil
Jedna možnost mít doménu druhého řádu zdarma je doména tk. Ale stránky se ti budou zobrazovat v rámu (více Problémy rámů), proto je vhodnější takové řešení nepoužít.
Retal
Profil
Vždyť doména se dá pořídit za pár deseti- až stokorun. To snad není problém.
Anonymní
Profil *
CCA za 1000kč ti to vytvořím.
[mail=prosim@seznam.cz]prosim@seznam.cz[/url]
Anonymní
Profil *
CCA za 1000kč ti to vytvořím.
[email=prosim@seznam.cz]prosim@seznam.cz[/url]
nightfish
Profil
Anonymní
to je cena zahrnující i doménu (jakou, na jak dlouho?) nebo je to bez ní?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0