« 1 2 »
Autor Zpráva
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Tak nejak jsem nepochopil., proc se zamknulo minule tema, takjze odpovidam na dotazy dale v tomto foru...

Inpocasi: ceny i s domenami v nasi nabidce nejsou, je to rozdeleno na HOSTING a DOMENA, asi si nerozumime.
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Peca: nikoho jsem nezvyhodnoval, jsem proste majitel urciteho hostingu a bylo to brano jako humor a to ze napisu o svem hostingu, tak ji nijak nezvyhodnuji. Nepsal jsem co nabizi, nepsal jsem, ze je nejlepsi, psal jsem jen proste vtip, protoze mi to prislo vtipne, ale holt se tu lide naockovali a ted se proste bude uz kazdy link na hosting mazat a rusit, protoze by byl logicky zvyhodnen pred konkurenci, takze nasledne tu budou jiz jen prispevky typu:

"Hostuji na jednom hostingu, je moc dobry, ale nemuzu sem napsat jeho jmeno, protoze bych ho zvyhodnil"

Velmi zajimavy pristup, neco podobneho jsem zkousel na www.hofyland.cz, ktereho jsem autor a majitel a poznal jsem, ze nejlepsi je vsemu nechat volny prubeh a minimalni restrikce postupne vedou k uklidneni a naopak zbytecne restrikce spise delali ve forech dusno. To je muj nazor a urcite jsem pro vecnou debatu.
Casero
Profil
Hofy
Mně teda osobně toto nepřišlo jako zvýhodnění. Pač po dlouhém rozhodování jsme se rozhodl, že asi si zřídím domenu u savany, jelikož toto forum beru dost v potaz a zde se o tomto hostingu mluvilo velice dobře, ale ted si nejem vubec jistej a asi se budu rozmýšlet, možná i nad jinýma variantama, jelikož nemůžu tušit, jestli ty infomace, byli jen od tady majitele a nebo opravdu od někoho kdo si to sám vyzkoušel a může posoudit...
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Casero: zvazte a uvidite. Dohady se nezabyvam.
DoubleThink
Profil *
se proste bude uz kazdy link na hosting mazat a rusit, protoze by byl logicky zvyhodnen pred konkurenci
Ne - pouze očividně nepravdivé "názory" budou mazány. Každý může napsat svůj názor na vyzkoušený hosting - pokud bude vyvážený a podložený fakty, nikomu nebude vadit ani ostrá kritika.

ze nejlepsi je vsemu nechat volny prubeh a minimalni restrikce postupne vedou k uklidneni
Proto taky hofyland vypadá, tak jak vypadá. Tohle je odborná diskuse - lidé zde hledají relevantní informace, na které se můžou spolehnout. Proto taky má tento web nadprůměrný PR a dá se zneužít pro poškození konkurence.

psal jsem jen proste vtip, protoze mi to prislo vtipne
Pokud chceš hýřit vtipem, tak prosím na jiném serveru - nebo využij IRC kanál této diskuse
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
DoubleThink: dekuji za tvuj nazor, budu jej respektovat, jsem tu host.
Filips
Profil
Hofy
Hosting SAVANA se mi velice líbil, ale po tvém podivném vystupování tady se mi celkem zprotivila. Vůbec nechápu, proč bylo toto téma založeno.
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Filips: pokud si delas obrazek o hostingu na zaklade relaxacni diskuze jeho majitele, ktry na provoz hostingu ma minimalni vliv a jen v podtstate bere dividendy a investuje do rozsireni technologie nemale penize, tak ti nato nemohu nic rici, je to v poradku a mas nato pravo, jen si myslim, ze to co pisu tady nema s kvalitou hostingu a to jakehokoliv nic co delat. Je to na tobe, nikoh nenutim, nepremlouvam, nevyposutit lzive reklamni slogany, od toho je na savane zrizene DEMO, kde si muze kazdy vse vyzkouset a pak se uvidi, zda libi/nelibi.

A proc bylo toto tema zalozeno? No protoze nemam rad restrikce, nemam rad nejake rizeni a jakoukoliv snahu neco regulovat predem odsuzuji.
Dero
Profil
A proc bylo toto tema zalozeno? No protoze nemam rad restrikce, nemam rad nejake rizeni a jakoukoliv snahu neco regulovat predem odsuzuji.

Nebýt řízení a restrikcí by na tomto fóru byl nejmíň tucet velice vulgárních spamových příspěvků podepsaných hostingem Savana. To byl prvotní impuls. Vzhledem k vysoké koncentraci odborníků na webové technologie na tomto fóru se dá předpokládat, že by prestiž hostingu Savana utrpěla vážnou ránu, kdyby administrátor fóra nezasáhl tak, jak zasáhl. Protože na koho se běžný zájemce o hostingové služby obrátí jako na prvního? Na svého kamaráda odborníka.

Pokud však předem (!) odsuzujete jakoukoli regulaci, myslím, že bychom Vám mohli vyhovět a smazané příspěvky obnovit. Jenže to by se Vám určitě také nelíbilo. Tolik k mému stanovisku.

Stále si myslím, že obě dvě Vámi založená vlákna jsou zbytečná. K propagaci určitě máte vyhrazeny jiné prostředky, než působení na nezávislých a nestranných diskusních serverech. A popovídat si můžete také jinde, nepletu-li se, sám jste vlastníkem komunitního diskusního serveru. Tady jsme všichni strašní suchaři.
quinux
Profil
Hofy
pokud si delas obrazek o hostingu na zaklade relaxacni diskuze jeho majitele
I relaxační diskuse může poškodit. Jak já na druhé straně linky mohu vědět, že je to opravdu "relaxační"?

nemam rad nejake rizeni a jakoukoliv snahu neco regulovat predem odsuzuji.
A proto máte na savaně FUP ;o)

Osobně jsem po těchto (a předchozích) řádcích, přesunul savanu z doporučovaných hostingů mezi hostingy ovocné. Ostatně banán nebo savana, všechno je to exotika :D
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
To jste mi to ale dali...... co ja jen budu delat?! :)
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Quinox: ale na tebe mam preci jen jednu otazku. To vzdy na zaklade nejake diskuze, at je jakakoliv menis nazor na urcitou sluzbu, at je kvalita jakakoliv. Tedy dikuze na nejake foru je pro tebe dulezitejsi nez dana sluzba? Pokud mi odpovis ANO a ja to tak chapu, takz epokud bych byl provozovatelem nejakeho hostingu, ktery ma dostupnost 50%, ale ja si s tebou an foru rozumnel a prizvukovali bysme si, tak bys muj hosting doporucoval? E e, to nemuzes myslet vazne, tomu neverim. Zas takovy hlupak asi nebudes. DIk za vyjadreni, vidim to na plodnout diskuzi v teoreticke rovine.
Bubák
Profil
Hofy
co ja jen budu delat?
Konečně dotaz!
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
DERO: za min mesic pristup z JAKPSATWEB byl 16 lidi - tedy UIP. Pred mesicem 32 a jeste pred mesicem 38. Takze dle toho usuzuji, ze koncentrace "odborniku" naplnila svuj vrchol a stale stejni lide na savanu tezko budou jentak klikat a at si zde lide udelaji na jakykoliv hosting nazor jakychteji, nema to prazdany vliv na uspech ci neuspech hostingu.
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Bubak: promin, ale to jste tu vsichni taci trapni rejpalove, nebo proste nemate nic na praci?
DoubleThink
Profil *
To vzdy na zaklade nejake diskuze, at je jakakoliv menis nazor na urcitou sluzbu, at je kvalita jakakoliv.

Hostinových společností je nemálo - z jejich stránek se zákazník dozví polopravdy (v lepším případě) nebo lži (v tom horším). Ceny i služby jsou prakticky identické.

Takže jsem ve fázi, kdy nevím. Jako laik si můžu vybrat podle designu webu, nebo mě může zlákat ušetřených 10 korun za rok.

Jako profesionál si zjistím, kde jsou zákazníci spokojeni - nejlépe na nezávislém fóru.

V mém případě zní odpověď ANO.
Samozřejmě musím vzít názory z větší skupiny lidí - nikdy totiž nevím, jestli nečtu právě názor majitele společnosti.
Bubák
Profil
Já jsem trapný rejpal, co nemá co na práci do trapných rejpalů, co nemaj co na práci.
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
DoubleThink: myslis, ze na zaklade moji komunikace zde jsou lidi nespokojeni se savanou? Nebo jsi myslel, ze se ridis jen temi, co si "mysli" ze jsou nespokojeni, ale nikdy na savane nebyli?

Bubak: komunikace mezi nami dvema nema zadny dalsi vyvoj, obrazek mam, dekuji
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
DoubleThink: to o tech polopravdach a lzich na strankach hostingu, to je nutne byt obezretny, opatrny a vybirat s rozumem. TO je pravda, nektere "spolecnosti" opravdu pusobi na venek jako vyborna nabidka, ale realita je jina, to ja znam z jinych oblasti.
quinux
Profil
Hofy
Se savanou nemám žádné osobní zkušenosti, takže co se jejich kvalit týče jsou pro mě jediné informace o ní tady. Diskutuje zde spousta lidí a spousta z nich je i dost zkušených, abych je mohl (ač je prakticky vůbec neznám) brát vážně. Když se v některých vláknech ptal někdo na hosting tak jsem doporučoval ten svůj (samozřejmě, jsem s ním spokojen tak proč bych mu neudělal reklamu), ale i tak dávám na výběr (né vždy) z více možností. Mezi těmi možnostmi bývala i (občas, jak jsem si zrovna vzpoměl ;o) savana, jelikož jsem právě z této diskuse zjistil, že je hodně doporučována, pro své údajné kvality. Teď však, když vidím, že 90% těchto pochvalných příspěvků mohl být jen sprostý spam majitele, tak je jasné, že nemohu s čistým svědomím v doporučování dále pokračovat.
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
quinux: souhlas, to chapu, to uz beru jako lepsi argument, nez jak jsem to pochopil prvne, jsme rad, ze jsem si to vysvetlili. Jinak ja sem chodim od dne, kdy me poprve informoval; o nejakem poskozujicim spamu o savane jeden ze spravcu tohoto fora, od te doby (asi 10 dnu) to zde sleduji a mlcky pozoroval. Jinmak jsem tu byl asi 5x i pred tim, to jsem zde zalozil i tema a psal jsem jako HOFY, ale tema se nechytlo, nebyl zajem, tak jsem odplul. A ted jsem proste tim uplne prvnim prispevkem vyslovil nesouhlas ve forme jemne revolty a nebylo to mozna uplne vhodne, ale ja jsem clovek rozverny a rad si obcas rypnu, s tim mam problemy jiz od materske skolky. :)
quinux
Profil
Hofy
inmak jsem tu byl asi 5x i pred tim
To by samozřejmě mohl říct každý, že ;o)

uplne prvnim prispevkem vyslovil nesouhlas ve forme jemne revolty a nebylo to mozna uplne vhodne
To nebylo, ale na to už jsi asi přišel. ;o)
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
QUINOX: njn ja uz jinej nebudu, holt jsem si rejpnul a sejmuli jste me no, tak prominte, ja uz budu hodny a slibuji, ze uz nikdy nebudu potaji sledovat sousedku za zaclonou do protejsiho baraku, jak se prevlika. :)

A s tou navstevou, ze by to mohl rici kazde, dyt jsem psal, ze ti to nikdy nevyvratim, to nema cenu resit, jeste ted makam a tak mi to tu chvili poskytuje rozptyleni.
Mike8748
Profil
ad hosting Savana: dobrá cena, skvělé služby. toť muj názor, založený na faktu ze tam hostuji již několik projektů více než rok, a příští týden budu vytvářet další.


kdesi v textu nahoře jsem zahlédl zmínku, že toto je odborná diskuse. ehm, s tím si dovolím docela nesouhlasit (bez urážky kohokoliv). téměř kdykoliv nekdo založí téma že hledá hosting, tak je tam minimálně jeden příspěvek od nějakeho majitele/poskoka hostingové firmy, ať se na něj obrátí, že sestaví cenovou kalkulaci apod.... ostatní témata obsahujou akorát příspěvky typu: "ja hostuju u XXXX, jsou super, nejlepší,...". odbornou diskuzi bych si představoval trochu jinak


>> Ceny i služby jsou prakticky identické.
to by mě zajímalo kde. ono když si jedna firma za hosting s nějakými parametry řekne 120kč/měsíc, a jiná za to samý chce 500kč/měsíc, tak je imho dost velkej rozdíl v ceně.


hostingových firem je hodně, nabízené služby ujdou, ale ty ceny (hlavně u dedikovaných serverů). to by byl takovej problém udělat dedikovaný hosting (byť třeba na bází virtuálního) s cenou pod 1200kč/měsíc? vím o hodně lidech co by měli zájem, ale z cenových důvodů si to nemůžou dovolit.
Václav Martinovský
Profil
. ono když si jedna firma za hosting s nějakými parametry řekne 120kč/měsíc, a jiná za to samý chce 500kč/měsíc, tak je imho dost velkej rozdíl v ceně.

A jak zjistite parametry hostingu? Pojedete se podivat do serverovny, jestli to bezi na vyrazenych desktopech nebo na novych Supermicro/Intel/HP/Dell/... strojich? Zajedete si do sidla firmy, prohlednete kancelare a pokecate se zamestnanci? Nebo se podivate na web a porovnate to, co nabizi firmy "na papire"? Ono na webu opravdu vypada 1GB prostoru jako 1GB prostoru, tam tyhle rozdily proste nejsou videt...
Mike8748
Profil
Václav Martinovský: tak mi tedy pak unika jakykoliv smysl tohoto DF, kdyz vic jak polovina prispevku je typu: "jdi hostovat na XX, maj X mega za Y korun"

PS: vy jste z ktery firmy?
Martin
Profil
myslis, ze na zaklade moji komunikace zde jsou lidi nespokojeni se savanou?
Nevím jeslti nespokojeni, ale díky tvému výstupu tady, až mě někdo požádá o radu, abych mu doporučil hosting, začnu výčtem těch, kde hostovat rozhodně nemá. Zmíň tedy savanu, banan a ještě jedne nejmenovaný hosting. Doporučím hosting, kde teď hostuju. Vadí když napíšu, že jsem spokojen u blueboardu?
Václav Martinovský
Profil
tak mi tedy pak unika jakykoliv smysl tohoto DF

No smyslem DF by melo byt, ze si lide vymeni prakticke zkusenosti, ktere se z webu nedoctete. Verim, ze inteligentni clovek jiste dokaze rozlisit tyhle informace od "jdi hostovat na XX, maj X mega za Y korun".

Odledne toho PS - podivejte se do meho profilu.
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Václav Martinovský: tim padem bysme sem MY, majitele a zamestnanci hostingu nemeli uz vubec psat, jinak diskuze neniobjektivni a bude to opet jen reklamni diskuze.

Martin: dle meho muzes mit nazor jakykoliv a je to naprosto v poradku, jen si dej pozor, na zaklade ceho hodnotis dany hosting, zda na zaklade opravdovych kvalit daneho hostingu, nebo na zaklade tvych sympatii ci antipatii, jak kdo vystupuje. Dle meho to neni jedno a to same a jeden druh uvazovani je chybny.
quinux
Profil
Hofy
tim padem bysme sem MY, majitele a zamestnanci hostingu nemeli uz vubec psat, jinak diskuze neniobjektivni a bude to opet jen reklamni diskuze.

Pokud se vložíte do diskuse o nějakém hostingu a doplníte, že třeba na savaně máte něco co daný člověk hledá, ale je to třeba v rámci individuálního tarifu jehož přesnější specifikaci na webu těžko hledat a pokud se pod příspěvek podepíšete i s tím, že jste zástupce hostingu (tak jako to např. dělá Petr Benešovský z onebit.cz), tak se tím IMHO objektivita diskuse nenaruší.

Samozřejmě je nevhodné, abyste se pouštěl do kritiky konkurence, to pak poškozujete především sebe.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0