Autor Zpráva
Meldo
Profil
Zaregistroval som si domenu www.nieco.sk. chcel by som mat hosting na vlastnom pc. nato ako som sa dozvedel potrebujem dns adresu a dns server.(dufam ze sa nemylim:-) neviete niekto vysvetli takje lame ako ja ze jak to na win spravit? alebo nejaky odkaz... Uz som nieco o tom cital ale som z toho magor.
mat
Profil
dns je "domain name system", tedy systém, který překládá doménová jména (např. to tvoje www.nieco.sk) na pro počítač použitelnou ip adresu, např 154.245.1 apod. - pokud tedy chceš mít hosting na vlastním počítači (tedy vlastní server), budeš muset mít nejdřív vlastní pevnou ip adresu a pak si zaplatíš u nějakého správce domén záznam a údržbu dns záznamů (které budou překládat tuhle tvoji ip adresu na tvoje www.nieco.sk a naopak) - bez toho ti web nepojede (tedy alespoň ne přes ono www.nieco.sk), musel bys do prohlížeče vyťukat tu tvojí ip adresu, což není žádná výhra...
thingwath
Profil
DNS server bych vlastní raději neprovozoval. Registrátor ti nic takového nenabízí?
Meldo
Profil
mat: vlastnú pevnú IP adresu mám, domenu www.nieco.sk tiez mám. ked tomu dobre rozumiem tak ak mam vlastnu ip adresu tak si mozem vytvorit stranku a po vytukani ip adresi by mala byt videt. ak poviem registratorovi, aby presmeroval dns zaznam domeny www.nieco.sk na tuto ip adresu tak by mala stranka ist po vytukani www.nieco.sk

thingwath: registrator mi ponuka jeho dva dns servery, popripade vlastne. len neviem, ci teraz staci povedat tomu registratorovi, aby presmeroval dns zaznam domeny na moju IP adresu?
mat
Profil
Meldo

myslím, že určitě bude stačit, aby registrátor domény namířil dns záznamy na tvojí adresu - a že ti nabízí dva dns servery - jeden asi bude záložní nebo snad pro mail?
thingwath
Profil
Bývá zvykem mít aspoň dva dns servery, záloha je záloha.

Stačí nasměrovat patřičné záznamy na přislušnou IP adresu a je hotovo. V tomto případě bych se ještě rozmyslel jak na poštu, pro ní je potřeba umístit do DNS MX záznam a ten stroj musí poštu přijímat (takže nastavit poštovní server), bacha na to.
Meldo
Profil
No posta je zatial daleko. Nainstaloval som phpTriad a po vytukani 127.0.0.1 sa mi zobrazi hlavna stranka phpTriadu. Neviem vsak ako na to, aby po vytukani mojej IP adresi sa mi zobrazila moja stranka.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0