Autor Zpráva
pyty
Profil
neviem ci toto je spravna kategoria, ale mam problem:
nainstaloval som si php home, sql ide vporiadku, apache viacmenej tiz a do situacie ked ho chcem vypnut - po starte pocitaca sa mi zapne sam, ale prvy problem je, ze tento apache neje zobrazovany ako servis v Apache Monitore. S toho vypliva, ze dalsi problem je, ze proces sa neda "soft" vypnut, jedine vymazanim z procesov v XP. no, a dalsi problem je, ze ked ho chcem znova zapnut, (ako ze by sa znova "objavil" v procesoch) tak sa to sice da (kliknem v adreari apache2/bin na apache.exe), ale v pozadi zostane otvorena consola a ked ju vypnem, tak sa vypne aj proces. a do apache monitora sa opat ziadny proces neprida ! prosim, neviete mi nejako pomoct s tymito problemami ? dik
Meldo
Profil
Neviem, mozno je to normalne presne to robi aj mne.
Hugo
Profil
Start Apache jako sluzby je
C:\apache\Apache.exe -w -n "Apache" -k start

Cestu a nazev sluzby musis doplnit podle nastaveni na tvem compu

Restart a zastaveni (stop) apache se dela zamenou posledniho slova.
Hugo
Profil
Aspon tak to funguje pokud instalujes apache, php a mysql zvlast, ale snad to bude stejne i u php home.
DoubleThink
Profil *
přidat Apache do Windows služeb se dá příkazem:
Apache.exe -k install

Apache monitor pak tuto službu bude zobrazovat a ovládat
Hugo
Profil
DoubleThink

Pokud jsem to spravne pochopil, tak Pyty uz ma Apache zaregistrovany jako sluzbu, jen potrebuje vedet jak ho zastavit a znovu spustit
centi
Profil
Ak je uz nainstalovany ako sluzba, tak dalsi (mozno menej pohodlny) sposob ako ho ovladat je:

start>run>services.msc vo vypise vyhladat apache a zapnut/vypnut pripadne inak nastavit.
pyty
Profil
dik, nejako som to uz zapol teraz potrebujem uz len vyskusat co som naposledy urobil a prist na toako som to zapol :-)
este by som vas chcel poprosit, ci by ste mi nemohli vysvetlit aky je rozdiel medzi tym instalovanim a zapnutim/vypnutim a tak... este raz diky
aa, este jeden drobny problem: preco sa mi servis Apache prida pri starte pocitaca do procesov (spusti sa), a nie je ani v msconfig>po spusteni, ani v start>programi>po spusteni ?
da sa to nejako odstranit ? nechcem proste aby sa mi nic spustalo, a potom ked pojdem robit nejaky web, tak si to pekne kresne sam zapnem..
pyty
Profil
pls
centi
Profil
Lebo je nainstalovany ako sluzba a ma nastavene automaticke spustanie:

start>run>services.msc

Najdi 'apache', klikni pravym mysitkom a zvol properties. Potom uz len zmen Startup type z 'automatic' na 'manual' a budes si to spustat sam
pyty
Profil
ok, a co je to "instalovanie" a zapnutie//vypnutie ??
Leo
Profil
"ok, a co je to "instalovanie" a zapnutie//vypnutie ??"

Kdyz ho nainstalujes jako sluzbu tak je proste na pc nainstalovany, a automaticky se spousti kdyz zapnes pocitac, a vypina, kdyz vypnes pocitac. Mezitim ho muzes kdykoliv vypnout a zapnout rucne, ale pri restartu se zase spusti. Pokud uz ho vubec nechces na pc, musis ho odinstalovat. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0