Autor Zpráva
lihac
Profil
omlouvám se za tento dotaz, ale jsem začátečník :( mohu mít hosting na iSOL kdyz jsem si domenu obednal na IGNUM ?
Filips
Profil
Musíš s ní přejít, ale ano.
lihac
Profil
kde s ní mám přejít prosím já s tim dělám poprvé :(
syky01
Profil
Filips: Můžu se zeptat proč s doménou přecházet? Rozumné hostingy umožňují nechat jako registrátora domeny kohokoliv a nechat změnit ns servery pro danou domenou, nebo na součastných name serverech pouze nastavit aby domena měla nastavené správné IP adresy na hosting.
Railbot
Profil
syky01
Třeba to myslel právě tak. Přejít = změnit DNS adresu.
Tomtomas
Profil
Takže doménu jsi si zaregistroval pomocí domena.cz. Teď je třeba zvolit poskytovatele prostoru – hosting. Ten buďto bude vyžadovat, aby místo u registrátora domena.cz byla doména vedena u jeho smluvního registrátora (= převod domény) nebo sdělí DNS (adresu Name Serveru), kterou je pak nutno vyplnit v administraci domény u stávajícího registrátora domena.cz.

Výhody první varianty: platí se jen jedna celková částka, hosting již placení domény zajistí; není třeba myslet na nastavení DNS; někdy může být doména levnější.
Nevýhody první varianty: nemožnost volby registrátora, tj. nelze nějak ovlivnit cenu domény.

Výhody druhé varianty: možnost volby registrátora domény (tj. hlavně ceny); pocit, že to mám pod kontrolou.
Nevýhody druhé varianty: nutnost myslet na dvě místa (2 platby, 2 nastavení) – pokud u hostingu dojde ke změně DNS, musíte tak provést i u vaší domény, jinak nepojede.

Pokud je solidní poskytovatel hostingu, není důvod se první varianty bát (je v praxi nejpoužívanější). Pokud ale chceš jít druhou cestou (ostatně i jako já, ač k tomu vlastně nyní nemám žádný důvod :-) ), postupuj následovně:

Isol požádej o možnost vedení DNS záznamů pro doménu sebou samým, oni, pokud to umožňují, Ti sdělí názvy primárního a sekundárního DNS (např. ns1.isol.cz a ns2.isol.cz). Tyto hodnoty pak vložíš v administraci domena.cz v sekci "Správa DNS serverů" >> Nový a políčko "Adresa DNS serveru *:" (takto vložíš primární i sekundární název). Potom v sekci "Správa domén" >> Editovat u políčka "Primární DNS" zvolíš třeba to "ns1.isol.cz" a u "Sekundární DNS 1" ns2.isol.cz. Uložíš a hotovo.

Pokud by náhodou vybraný poskytovatel vlastní vedení DNS záznamů neumožňoval a Ty jsi trval na druhé uvedené variantě, pak musíš zvolit takového poskytovatele, který to umožňuje (pak, pokud by Ti vyhovoval, můžu třeba jen a jen doporučit "mnou léty prověřený" Onebit.cz, za výbornou cenu ve své kategorii špičkový poskytovatel ;-) ).
lihac
Profil
mohl by ste mi napst jak mám postupovat na onebit ? :) prosiiim
Tomtomas
Profil
Hmm, no jednoduše. Pokud tedy chceš mít stránky u mnou výše doporučeného Onebitu, potom na stránce Webhosting zvol variantu, jež je vyhovující Tvým nárokům a dole pod tabulkou zvol "Objednat". Poté jen pod formulářem s ověřením domény (ten je pro Tebe nyní zbytečné vyplňovat) na konci věty "* Pokud vlastníte doménu a máte zájem pouze o hosting, ..." následovat odkaz "zde". Poté je třeba vyplnit fakturační údaje a dole název Tvé domény. Zaškrtávací políčko, pokud si tedy chceš opravdu vést DNS sám, ponech nezaškrtnuté. Ale jak říkám, pokud k tomu nemáš zvlášť významné důvody, např. zrovna u Onebitu.cz není třeba se čehokoliv obávat (ne že by jinde nutně bylo :-) ), ušetříš si tak trochu starostí (zvlášť pokud, jak píšeš, jsi úplný začátečník), ale zvaž, lze tak i tak.

Nicméně pokud Ti cokoliv není jasné, tým z Onebitu se vždycky vyznačoval vstřícnou, tak říkajíc nadstandartní podporou (což bohužel stále není v ČR všeobecným standartem). Na stránce Kontakt je některým z uvedených možností kontaktuj.
lihac
Profil
Moc děkuju snad to zvladnu :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0